» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zálohování na OneDrive

Ahoj, věděl by někdo jestli si mohu ve Windows 10 home 64bit nastavit aby se mně složka dokumentů v mém počítači zálohovala v reálném čase automaticky na OneDrive? Našel jsem pouze možnost že lze nastavit které soubory se z OneDrive zálohují do složky dokumentů v mém počítači ale to je přesně naopak nežli bych chtěl mít zálohování nastavené. Jednoduše popsáno bych potřeboval abych měl na OneDrive adresář Documents a ten se mně automaticky synchronizoval s adresářem Documents v mém počítači. Zřejmě podle toho co jsem dohledal to vypadá že se Microsoft tváří jak má úžasnou službu zálohování ale přitom je to vychytrale zkomplikované a pro mě v tomto směru k ničemu. Pracuji v počítači interně se složkou Documents kterou mám na pevném disku a tu potřebuji zálohovat v reálném čase nicméně po tom co jsem pročetl na toto asi bude potřeba další program a primárně toto ve Windows není. Jedině že by to neobsahovala edice home. Díky za případné rady. M.

Odpovědi na otázku

Nejsem si jist jestli opravdu chcete zálohování (na to doporučuji EaseUS Backup Free, je zdarma a umí vše potřebné) nebo synchronizaci (tedy aby byl obsah obou adresářu stejný - na to stačí nastavit umístění složky Documents do složky OneDrive

Děkuji za odpověď. Jde mně o synchronizaci. Špatně jsem se vyjádřil nicméně pokud změním umístění tak se mně celá složka přesune na OneDrive pokud se nepletu. Koukal jsem na to a teď ji mám pod C:\Users a chci aby mně tam i zůstala a pouze se synchronizovala s OneDrive

No a nemůžeš prostě a jednoduše mít dokumenty ve složce dokumenty přímo na OneDrive? Pak je máš pořád na 2 místech a pokud jim dáš trochu času, budou synchronizované.

Složku C:\Users\uživatel\Dokumenty přemísti do složky C:\Users\uživatel\OneDrive.Do původního umístění si udělej symlink. CMD jako správce:mklink /D "C:\Users\uživatel\Dokumenty" "C:\Users\uživatel\OneDrive\Dokumenty"Složka pak bude synchronizovaná a z hlediska OS se přitom její umístění nezmění.

Postup správně, doporučuji ale udělat "Junction Dir" - mklink /J

Lze provést tuto operaci bez příkazové řádky? Nevím jak na to.

A to je tak velkej problém do nakopírovat do "x:\OneDrive\" a ukládat to zkrátka tam?

OneDrive není záloha ale synchronizace.