» Poradna » Mobily

Zálohování mobilu

Zdravím,mám telefon Huawei P9 lite mini a zálohu dělám do Huawei cloudu. Jak je to, kdyby se mi rozbil telefon? To si musím koupit opět telefon Huawei,abych mohl tu zálohu obnovit ?Když dám na webu cloud.huawei.com získání dat z cloudu,tak se píše,že data lze obnovit pouze v zařízeních Huawei.

Odpovědi na otázku

Ano, z Huawei cloudu to do jiného telefonu nedostaneš. Zvolil jsi špatný způsob.

U zálohy google se mě zálohuje jen historie hovorů,pár dat aplikací a nastavení zařízení.Víc už nic.

Tak hlavně se zálohují fotky, kontakty, kalendář.

A ještě jedna důležitá věc,hesla k WiFi

Jj, to je taky dobré.

Jakou aplikaci používáte vy ?

Žádnou aplikaci, prostě v telefonu zapnout synchronizaci s Google.

Já jsem si všiml u google,že když se odhlásím tak ta záloha se vymaže.

Tuhle kravinu jsi tady psal už kdysi. Je to ale nesmysl, k čemu by asi taková záloha byla?

Problém u Google je ten, že nezálohuje nastavení všech apps, ale jenom některých (v reálu kromě gapps prakticky ničeho)

Já používám Google, Onedrive a část se posílá na můj NAS. Google na whatsapp, viber, a jeho služby. Onedrive část fotek, NAS část fotek.

Neznám Huawei, mám Xiaomi a Sony a LG a aplikace na kontakty, kalendář, poznámky ... se umí synchronizovat s Google účtem, když se to nastaví. Když provedeš nějakou změnu v jednom zařízení (telefonu nebo počítači), tak ta se promítne do druhého. Nikdy se neodhlašuju, ale je mi divné že by se mělo při tom něco mazat (když je jedno zařízení vypnuté, tak v druhém všechno zůstává pochopitelně). Abych se nespoléhal na automatickou synchronizaci, tak alespoň kontakty zálohuju i manuálně: V kontaktech je v menu Exportovat a to uloží kontakty do souboru *.vcf a soubor kam si zvolíš - buď jestli na kartu, nebo do telefonu, nebo na Google disk a zvolíš i do jakého adresáře

jestli nevadí cloud, proč nepoužíváš přímo synchronizaci s Googlem? Kontakty, kalendář, případně i fotky apod.? Tam to nezávisí na značce telefonu, koupíš po Xiaomi třeba Samsung a přes Google účet se to tam zas natahá.Pokud chceš offline zálohu, tak opět bez ohledu na značku to jde přes Myphoneexplorer a jde to natáhnout i do jiného telefonu.

jedimý co umí MyPhone Explorer oproti záloze Googlu jsou SMS.. což je super funkce, ale zase toho spoustu neumí co zase nabízí Google.. Tudíž je stejně nutnost kombinovat obě metody.. Jak Google tak MPE..

jasně, případně můžeš pořídit třeba Super Backup Pro:https://play.google.com/store/apps/detailsa nechat si zálohy SMS, kontaktů, přehledů hovorů apod. nechat nahrávat na Google Disk...Případně si to občas do PC zkopírovat z telefonu / SD karty.MPE je podle mne celkem vhodná alternativa pro lidi, co z nějakého důvodu (nemá smysl řešit relevantnost) nechtějí sync s Google.

Tak zrovna SMS je jedna z mála věcí, kterou google zálohovat umí. Stačí mít google aplikaci

jenže když ti jejich appka nevyhovuje... Já třeba alternativní SMS aplikaci používám dávno, protože ta výchozí neuměla skoro nic z toho, co jsem chtěl.

Tady jde o to, že google defaultně neumí zálohovat nic co není jejich, takže pouze data ze svých aplikací. pokud tedy chceš zálohovat SMS do googlu, musíš mít google sms (nebo jak se to jmenuje).

to je ale jen o tom, že Google nechce. Kdejaká aplikace si může zažádat o přístup. Já si dělám zálohu SMS i výpisu hovorů appkou třetích stran a vůbec nevadí, že mám jiný dialer a sms appku než výchozí.

Google to prostě nemá dobře udělané. Já bych chtěl synchronizaci pro data všech aplikací. Stejně tak i zálohování dat aplikací, což sice Google už umožňuje, ale je jen na vývojáři, jestli tohle zálohování ve své aplikaci povolí či ne. Takže pak člověk musí provést root a používat Titanium Backup (či jinou podobnou aplikaci) anebo provést nandroid. To teda není moc uživatelsky přijatelné.

vazne teraz... co take mate v tych blbych telefonoch, ze to treba zalohovat??? Teraz hned zoberiem iny telefon inej znacky, prelozim tam simkarty, prihlasim sa ggl uctom, doinstalujem aplikacie a vsetko ide ako pred hodinou - okrem fotiek. Ze treba doinstalovat aplikacie? Raz za 4 roky hodinu casu snad mas.

Nejde o to, jestli čas mám či ne. Nejde o to, co někdo považuje za důležité. Jde o to, že v 21. století, nemít tuhle možnost, je ostuda. To je stejná pitomost, jako nemít možnost zálohovat Windows...

Třeba používám apku na spotřebu auta nebo měsíční rozpočty apod.V takovém případě je přechod na jiný mobil komplikovanější.V každé apce zvlášť hledat a cpát zpět zálohy.

Už len taká app na sledovanie batérie obsahuje počet nab. cyklov a po resete tel je človek rád ak tie údaje má o5. Alebo ako písal Petr - app na spotrebu auta, kde človek nechce začínať zase od nuly. Plus Jablko to má poriešené lepšie, tak prečo nie aj Google/Android?

když už nic jiného, tak třeba mycars a ono je fakt otrava starat se o zálohování každé app zvlášť, bo google na to háže bobek

100% souhlas. Zlate BlackBerry, tam bla zaloha v podstate obdoba binarni kopie uloziste. Pri prechodu na novy kus telefonu clovek obnovil a mel okamzite v ruce naprosto stejne nastavene zarizeni.

myslis, ze by to fungovalo dnes, ked si zazalohujes Doogee Y8 a budes sa to snazit obnovit na samsung s20? Alebo naopak. Kolko modelov mali v predaji BB naraz? 2? 3? Kolko je teraz android telefonov? 800? (alza hovori ze 533)

tak ono, kdyby Google chtěl, tak ať mi neříkají, že nedokáží udělat zálohu aplikací a pak ji znovu nahrát do telefonu. A u nového telefonu provést kontrolu, které aplikace tam třeba kvůli novému Androidu nahrát nejdou a které ano - když to umí i Google Play...

Jak jsem psal víše,mě jdou u google zálohovat jen historie hovorů,pár dat aplikací a nastavení zařízení.To je vše.

A co kontakty, fotky, kalendář, poznámky atd., to ti nejde?

Kontakty mám na google účtu,poznámky to nejde,to jde akorát do cloudu Huawei zálohovat, SMS ty nejdou přes google.

kontakty, poznámky atd. jsou standardně uloženy u poskytovatele a to může být kdokoli (Já to mám např. na exchange).To co ty říkáš je uložit si kontakty na gmail a poznámky do gnotes.Google neumí ani zálohovat SMS pokud na to nemáš jejich aplikaci.To není záloha, ale synchronizace stávajících služeb.Co se týká fotek, tak na to musíš mít nainstalovaný google photos a gdrive a povolit to. No a i tak ti nedokáže držet tvoje složky, ale jakýsi svoje alba, který v tý svý šílený app vyrobil

Gdrive mít nemusíš, stačí fotky Google. Jinak nevím proč bych u fotek z fotoaparátu v telefonu měl řešit složky, všechny fotky jsou do jedné DCIM\camera a na severu je pak mám taky v jedné složce. Ovšem Google potom umí s fotkami kouzlit ve smyslu, že umí vyhledávat podle obsahu. Stačí napsat třeba "polévka" a najde ti všechny tvoje fotky s polévkou

Protože si v mobilu udělám v dcim složku s názvem třeba 2019 - karibik a tam si dám nejen všechno co jsem nafotil já mobilem na dovče, ale nahrám si tam i vše od ostatních lidí. No a mám roztřízený. A když se chci podívat, mám všechno v týhle složce.U google photos to má tak maximálně časový kod, ale třeba u fotek z foťáku často nejsou časové údaje, takže google fotky (které ignorujou jakýkoli složky) to zobrazí třeba jako rok 2004.

Protože je to podobné, jako vše v počítači házet do jedné složky a spoléhat na to, že mi to najde desktopový vyhledávač.

To je tak i např. u Samsungu,že když zálohuji do cloudu,tak musím mít Samsunga,abych mohl tu zálohu obnovit ?

Ona se ta záloha dělá i obnovuje přes aplikaci od Samsungu, kterou mít na NeSamsung mobilu nebudeš a ani ji tam nenainstaluješ (ve Google Play buď vůbec nebude nebo ti to řekne že není kompatibilní s tvým NeSamsung zařízením).Takže si dělej zálohy i přes standardní univerzální Google účet. Ten není závislý na výrobci mobilu (tedy pokud to nebude iPhone). Jen to pro změnu nezálohuje vše (ale mě osobně to zatím stačilo).

Nebo je ještě jedna možnost.Zálohovat data z mobilu přes kabel do PC

To jo, ale dělej to pravidelně každý den, aby to byla záloha a ne jen občasné stažení dat.Existují i programy na automatické zálohy do PC přes wifi, kdykoliv jsi doma. Ale u většiny lidí je zázrak, když si aktivují alespoň ty automatické zálohy od Google nebo výrobce telefonu, které se jim vnucují hned po prvním zapnutí. Natož aby dělali něco pravidelně s kabelem nebo něco nastavovali. Takže možností je plno a je to jen o tom, co kdo chce, co kdo zvládne nastavit a jak je kdo líný se tím vůbec zabývat (já třeba hodně, takže já skončil na základních zálohách přes Google).

Všechno jsou to parodie na zálohování. Pokud potřebuje člověk udělat zálohu komplet telefonu, použije třeba TWRP, ale je to záloha pro přesně daný model fonu včetně imei, mac adress atd. Nelze to přenest na jiny fon. Pokud se něco posere, během par minut si člověk v recovery modu nahodí nazpět všechny data z pamětovky.

Pokiaľ viem tak pri twrp musíš mať root.. A pri roote už nastáva problém zasa so zárukou + nemusí byť root na každý model