» Poradna » Programy

Zálohování externího datového disku_efektivně

Mám na externím usb hdd všechna data k použití na více pc. Tato data zálohuji kvůli bezpečnosti. Nyní to dělám manuálně, na druhý usb disk, způsobem, který je sice použitelný, ale dost neefektivní a pracný.Hlavně velikostí dat cca 400GB. Jsou to fotky, xls soubory, dokumenty, výkresy. Jednoduše soubory, na kterých se průběžně pracuje. Samozřejmě ale ne všechny a vždy.Zkusil jsem více online, nebo jiných backup řešení, nevyhovovalo mi to. Po čase to nebylo stejně aktuální a kontrolovatelné v případě více verzí stejného souboru. Aspoň já jsem si na to nezvykl.Dá se to provést nějak jinak? Existuje nějaký sw, který po spuštění umí třeba porovnat dva disky na základě vytvořené databáze obsahu a provést aktualizaci druhého podle toho prvního? To znamená aktualizovat pouze změněné soubory podle novějšího data (diferenciální nebo přírustková záloha).Parametry: ne rezidentní program, jednoduchost ovládání. Jaké máte zkušenosti tohoto druhu?díky za tipPetr

Odpovědi na otázku

Zkus se podívat na Beyond Compare. Není úplně jednoduchý, ale fantasticky chytrý. (jemnost pro rozlišení dvou souborů je pravděpodobně nejvyšší ze všech SW, které jsem prověřoval.Překlad manuálu ti dokážu zprostředkovat.

podíval jsem se na to, vypadá použitelně.Co obnáší "zprostředkování" manuálu?

Použij příkazxcopy /e /i /d /y /c odkud kamv příkazovém řádku..

Používám Backup4all. Po spuštění zálohy (ručně nebo plánovač) nejprve proskenuje co se ve zdroji změnilo (nebo přibylo) a pak to promítne do zálohy.Program je placenýhttp://www.backup4all.com/ale existuje i jeho free verze která by ti mohla stačit.http://www.fbackup.com/

osobně na zálohování obsahu složek nebo disků - je úplně jedno, kde ta data jsou - zda je to z flash disku nebo jen mezi dvěma složkami na disku - používám Freefilesync:http://sourceforge.net/projects/freefilesync/napoprvé to jede trochu déle - vytvoří si v obou lokacích soubor databáze a při dalším spuštění si jen udělá sken a nabídne co kam zkopírovat aby bylo oboje aktuální. Mně vyhovuje, je česky, zdarma, není závislý na OS a pro Windows je i portable verze, co se dá nosit třeba na tom přenosném disku.

Tento nástroj používám už dlouho a bezproblémově. Jde nastavit, zda se mají složky zrcadlit nebo jestli jen aktualizovat s tím, že tam smazané soubory necháš apod.

Cobian Backup

Cobian Backup je dobrý nástroj na zálohování, vytváření více záloh apod. Ale na synchronizaci to není to pravé.