» Poradna » Ostatní

Zálohování - datum adresáře

Prosím, při zálohování na externí disk (prostě kopíruju celou složku Dokumentu a celou složku Obrázky) se u jednotlivých adresářů uloží datum kopírování na externí disk, tedy nezachová se původní datum vytvoření adresáře. to je velmi nepraktické. Jak mám postupovat, aby i na externím disku bylo u adresáře původní datum? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Takto se běžné kopírování chová. Pokud chceš zachovat všechny atributy (tedy i datum) kopírovaných souborů a složek, použij ROBOCOPY (je součástí Win). Příklad příkazu:ROBOCOPY C:\zdroj D:\cíl /MIR /COPY:DAT /DCOPY:T(pokud jsou v cestách mezery je třeba použít uvozovky)Poku kopíruješ často, vytvoř si skript (dávku). Pak můžeš kopírovat i automaticky pomocí Plánovače úloh.

Jo, a Přík. řádek je třeba spustit jako správce.