» Poradna » Mobily

Záloha kontaktů

Zdravím vás,chci se zeptat majitelů mobilu Nokia s Windows Phone 8, zda jdou nějakým způsobem zálohovat kontakty pomocí Nokia PC Suite či Ovi Suite do počítače? Nebo to jde výhradně jen do cloudu k Microsoftu na servery?Díky všem

Odpovědi na otázku

Přes novou verzi PC Suite/Ovi, nebo jak se to jmenuje jde provést offline záloha. Je to ale zbytečné, když sychnonizací kontaktů do cloudu průběžně synchronizuješ i kontakty s Outlook.com. Jestli ti jde o přenesení kontaktů ze starého telefonu do nového, tak použij:www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/přenos-mých-dat/dc08943b-7b3d-4ee5-aa3c-30f1a826af02

Jde mi jen o tu zálohu kontaktů. U starého mobilu (Symbian) jsem přes Nokia PC Suite kontakty uložil do jednotlivých souborů, tuším, že to byly *.vcf (1 kontakt = 1 soubor) do počítače a v případě potřeby prostě zase nakopíroval zpět. Tak bych to chtěl i nadále. Nechci to mít uložené někde bůhvíkde, ale hezky jen u sebe. Navíc synchronizaci nechci - když bych kontakt omylem smazal z mobilu, smaže se to i v cloudu, ne?Přes tu aktuální verzi Ovi to máš přímo vyzkoušené, že tato aplikace "vidí" telefon a jde to ukládat, jak jsem zmínil? Mám Nokii Lumii 520.

Taky nechci ukládat svoje kontakty "někde u někoho" kdo do nich může jistě vlézt. Chci si je jako dřív zálohovat v PC. Nemohu na to ale přijít s Nokií Lumia 520, ani náhodou nechce komunikovat s Outlookem ú Kontakty. Poradí někdo?