» Poradna » Ostatní

Záloha fotek

Zdravím,nedávno se dost řešil konec bezplatných Google Fotek. I tady na Živě o tom vyšlo několik článků.- https://www.zive.cz/clanky/cervnovy-utek-z-go... - https://www.zive.cz/clanky/google-rusi-neomez... Tehdy jsem se zamyslel nad tím, jak vlastně zálohuju fotky já. Samozřejmě, měl jsem je na Google Fotkách a nelíbilo se mi, jak Google nejdříve lákal na neomezené úložiště, a potom udělal tohle...Chtěl bych se vás tu zeptat na dvě otázky, tak snad budete nápomocni.- Jaký program (ideálně bezplatný, ale nemusí to tak být), byste mi doporučili jako alternativu k Google Fotkám?- Jak si udržujete pořádek ve fotkách, jaký systěm třídění či snad složek máte?K té první otázce musím říct, že mě docela zaujala Zonerama od ZPS, ale nevím, zda je to z dlouhodobého hlediska úplně nejlepší cestaGuest

Odpovědi na otázku

ked si s ggl fotkami spokojny, naozaj nenajdes 20€/500 korun rocne za 100GB, aby si sa nemusel ucit na nieco ine? A naozaj to potrebujes, nemas v pocitaci dost velky HDD a ked sa ti tych 15GB zaplni, tak si to pretiahnes do PC a mas znovu 15GB.

Nejde ani tak o program, ale o kapacitu. Já používám externí disk. Pořádek udržuju strukturou složek a chronologickým uspořádáním, plus pojmenováním prezentací.Při menším objemu dat možná stačí nějaká cloudová služba, ale externí disk bych stejně použil.

za 100GB chce Google 59 korum měsíčně, za 200GB 79,-To si každej musí zodpovědět sám jestli to dá a nebo bude hledat nepohodlnou náhradu která nebude tak skvěle fungovat jako Fotky Google.Používám to denně takže mi to za to stojí.Takže ačkoliv mám i jinou možnost zadarmo (vlatstní Synology na rychlý lince s "neomezenou" kapacitou) tak si těch 59,- platím.

XnView Classic, XnView MP pre prehliadanie, spravu, hromadne upravy, premenovanie, triedenie.FreeCommander pre hromadne premenovanie s profilmi a tiez na prehliadanie, miniatury, nahlad.SyncBackFree pre zalohu.Ja si fotky triedim do priecinkov, podla akcie, pri hromadnom premenovani pridam nejake poznavacie znaky, ako mesto, miesto dovolenky, meno - napr. pri oslave, tiez pridavam datum a cas fotky vo formate rok-mesiac-den-cas, ma to viac vyhod, fotky su vzdy usporiadane podla casu, aj na zariadeniach ktore nedokazu triedit podla EXIF datumu.