» Poradna » Programy

Záloha fotek z mobilu na vlastní uložiště

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na doporučení nějakého řešení pro zálohu fotek a videí z mobilu na své vlastní uložiště. Mám doma PC s Windows na kterém bych chtěl spustit nějaký server a k tomu aplikaci na Android co dokáže automaticky zálohovat fotky na ten server. Dřív jsem na to používal multimediální server PLEX, ale ten nedávno tuto funkcionalitu přestal podporovat, tak hledám alternativu.

Odpovědi na otázku

Jedna z moznosti je sdileny adresar na Windows (smb://) a Android aplikace SMBSync2. Pouzivam to s NASem, ale neni duvod, proc by to neslo s PC.

Ano chápu pointu, ale chtěl bych něco co funguje i mimo lokální síť.

A v cem mas problem? Ono to funguje i mimo lokalni sit, jenom otevrit sambu do sveta je docela deb*lni napad.

Vždycky to nefunguje. Například přes mého poskytovatele sambu ven nedostanu a ani bych to dělat nechtěl vzhledem k tomu, že to není uplně bezpečné.

No tak pak nepouzijes sambu Nebo si ji das na jinem portu.Ale je to primitivni reseni jake jsi chtel. Nejdriv chces snadne hloupe reseni a pak prijdes s dalsimi pozadavky - to mi zni jak u statnich zakazek.

Udelej si domu VPN

Čekal jsem že s tím někdo přijde, ale tuhle možnost jsem nechtěl, protože nemám v plánu mít zařízení neustále připojené skrz VPN. A neustále to vypínat a zapínat je dost nepraktická věc když bych chtěl aby to fungovalo automaticky. Je pravda, že to lze různě nastavit, ale je to relativně komplikované a zbytečně to přidává další vrstvu a aplikaci navíc.

Co ukladat fotky do cloudu (OneDrive ....) a z nej presypavat do vlasniho uloziste?MP

Spíš bych raději něco napřímo bez toho cloud mezi článku. Právě něco jako cloud uložiště, ale server kam se fotky synchronizují je přímo můj počítač.

Resilio sync

Synchthing

Jen drobna korekce nazvu, Syncthing. Jinac skvela volba, sel bych take touto cestou.

Tohle vypadá celkem dobře a funkčně.

Má to jet pořád a být přístupné "z venku"? Nebo jen když se pustí počítač, tak to tam mobil (automaticky/na vyžádání) nasype?

Ona by měla něco umět i aplikace Můj Telefon (nebo jak se to jmenuje) ve Windows 10. Návod (anglicky): https://www.howtogeek.com/701595/how-to-wirelessly-... Nemám to ozkoušené, takže nevím, jak je to tam s automatickým ukládáním do počítače.

Tahle aplikace je funkční tak sotva na půl (ani se přes ní nedá volat) a funguje pouze v lokální síti a ani neslouží na synchronizaci dat. spíše je to jakási prodloužená ruka na prohlížení dat v telefonu na PC.

ta aplikace se fakt nepovedla. Funguje nespolehlivě.Nejdřív jsem byl nadšenej že v MS konečně něco takovýho udělali, ale zdá se že je to polovičatý jako všechno co produkujou. Po měsíci používání jsem to vztekle dal pryč a ani nemám chuť se k tomu vracet

Něco co běží neustále a je přístupné i z venku. Mám veřejnou IP takže preferuji spojení napřímo bez prostředníka a počítač na který se to bude kopírovat běží 24/7. Určitě bych ale chtěl aby to umělo jednosměrnou synchronizaci kvůli tomu kdybych vymazal v telefonu nějaké fotky a videa kvůli uvolnění místa, tak aby je to nesmazalo i v počítači kam je zálohuju.

Co treba NextCloud hostovany na tvem serveru?

Nextcloud nemá server verzi pro Windows bohužel.

apache a mysql na win běží bez problémů (XAMP atp.) takže by to šlo, ale zase je to drbání levou rukou na pravym uchu..

Ja pouzivam FolderSync Pro (android) a "serverova" cast je na vyber asi 30 moznosti vcetne SMB (windowsiho sdileni).

nextcloud

Používám syncthing - naprosto super aplikace. Běží na windows, linuxu, androidu a některých NASech. Synchronizuje jednosměrně nebo obousměrně, jde nastavit i verzování.Funguje i bez VPN kdy data jdou přes nějaké veřejné relay servery (šifrovaně).