» Poradna » Ostatní

Zaklínač 2 padá

Zdravím.Čekám, že mi tu nikdo neodpoví, ale nevím co s tím.Problém je známý a to ten, že se hra Zaklínač 2 sama vypíná. Prostě se sama vypne bez ukázání nějakého erroru nebo tak. Stává se to po 3 - 40 min. Často (ne vždy) se společně s pádem hry rozbije i Steam, který je zapnutý, ale nejde otevřít ani spustit žádná hra, kterou mám na Steamu. Musím ho tedy vypnout ve správci úloh a znovu zapnout. Aby toho nebylo málo, tak jsem ve hře na konci kapitoly 2 a nefunguje mi ukládání hry. Autosave ani můj vlastní save se neuloží. Většinou hra spadne v době kdy se má uložit, nebo načíst. Někdy i po projití do jiné oblasti. Začalo to někdy těsně před nebo na začátku kapitoly 2.Zkoušel jsem nové ovladače grafiky, znovu nainstalování celé hry, vypnutí Steam Cloudu a různé grafické nastavení co jsou ve hře.Četl jsem, že by mohlo vadit přetaktování, ale já nic přetaktovanýho nemám.A v prohlížeči událostí nic v době pádu není.CPU: Intel Core i5-7500GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050 TiRAM: HyperX Fury Black 8GB DDR4 2400OS: Win10

Odpovědi na otázku

Zvláštní, osobně jsem z touto hrou problém neměl když jsem ji hrál. Je zajímavé že když se hra vypne tak nefunguje steam. Pokud máš hru na DVD jako já zkusil bych spuštění bez steamu. Pokud ne tak odinstalovat a nainstalovat steam a celou hru a při nejhorším tovární nastavení.

Děkuji na odpověď.Hru mám pouze na Steamu, takže spuštění bez Steamu nevyzkouším. Hru už jsem jednou zkoušel odinstalovat a nainstalovat, ale bez výsledku. Steam se mi zrovna celej oddělávat nechce, bývají s tím problémy, ale už tuto možnost začínám zvažovat, ale bojím se, aby se třeba neodinstalovali nějaký jiný hry nebo se něco nestalo se savy. Ne každá hra totiž podporuje Steam Cloud.

Kdyby se to celé nějak resetlo, mohl by být problém v přehřívání, ale pokud se to po pádu probere, vypadá to, že se to týká jenom resetu grafické karty (což může mít vliv i na ten Steam, protože v kdovíjakém stavu se to pak nachází, a po restartu (Steamu či celého PC) to pak najede. Takže bych doporučil zkontrolovat ovladače (což jste udělal) a provést nějaký zátěžový test grafiky.

Ale hov...Druhej Zaklínač je notoricky známej problémem s Memory overrun.Je to prostě jedna z posledních 32-bitovejch graficky náročnjech her.A to je celej problém.Za prvé, je třeba vypnout položku "nejlepší kvalita", AA, snížit vzdálenost vykreslování.Prostě nastavit grafickou úroveň tak, aby systém zvládal uvolňovat adresovej prostor.Mimochodem tím trpěl už i původní Zaklínač.Hra běží pod DX9 a není schopná si s takovým množstvím dat poradit, kdykoliv začne sahat na disk (ukládání, načítání, přehrávání ingame videí).

Nestačilo by mu teda doplnit dalších 8GB RAM?

Ne.Problém je v tom, že 32-bitové aplikace mají v systému limit 2Gb pro vlastní adresový prostor.Po jejím překročení aplikace prostě spadne (Out of Memory, nebo Buffer overflow).Toto je známo třeba u fanoušků Oblivionu/Falloutu/Skyrmu (původní verze), kteří používají módy.Stejně tak to dělalo problémy třeba u Aurory (Dragon Age).Existují na to tzv. LAA patche (4GB patch), které umožňují aplikaci po úpravě využít plný potenciál 4GB (32Bit).Jenže pro zaklínače žádný takový není.Takže jediná možnost je prostě jít s nastavením na takovou úroveň, kterou PC zvládne.Posledně, když mi spadnul, respektive hra se neukončí, pouze spadne grafická část, proto nejde přes Steam spustit žádná jiná, je třeba natvrdo ukončit běžící proces přes správce úloh, tak i přesto, že hra by neměla jít přes 2 GB, mi u procesu vyselo "neodpovídá" a využití paměť byla 3,5 GB.Tahle hra měla mít 64-bitovej patch, jenže na to nedošlo (64Bit je až Witcher3) a pochybuji, že to dnes bude CD projekt ještě řešit.

Oprava: ...viselo...

A co pouzit univerzalni patch NTCore?:https://ntcore.com/ Pro 1 dil to asi fungovalo:https://steamcommunity.com/app/20900/discussions/0/8...

Ntcore jsem používal právě pro DAO.U zaklínače nevím, protože u prvního mi stačilo vypnout AA a u druhého postačilo vypnout "nejlepší kvalitu".Ntcore je dost vybíravý a třeba Oblivion s ním nefunguje.

Taky sem Ntcore u neceho pouzival..Se Zaklinacem 2 sem nemel problem bez patche..nebo spis nemel v ty dobe takovou grafiku abych mohl nastavit maximalni detaily

Možnost nastavení "Ubersampling" naprosto nechápu.Neznám nikoho, komu by to s tím běhalo bez problémů (pádů), pokud ji aktivuji, tak mám rázem poloviční framerate (i na 2080Ti).A nejhorší je, že rozdíl ve kvalitě jsem snad ani nepoznal.Mám podezření, že ta možnost tam byla právě pro případ 64-bit patche, který ovšem nikdy nepřišel.

Díky moc za odpovědi.Zkoušel jsem tedy hru zapnout s téměř nejnižším nastavením https://ctrlv.cz/NU6d, ale bohužel stále padá. Na druhý monitor jsem si dal správce úloh a docela jsem se divil, že hra ,,žere" skoro stejně na vysokou a nejnižší grafiku... https://ctrlv.cz/j3oq - Naměřené hodnoty u nastavení z předchozí fotky. RAM byla většinou okolo 1 GB a grafickou paměť to zabíralo do 1 GB. Co je zajímavý, že hra spadla v době, kdy nic nepřesahovalo 1GB. Spadla při načítání po smrti. Takže bych čekal, že problém by mohl být v počtu savů, kterých mám 400. Jenže mazat se mi úplně nechcou, protože plánuji získat všechny achievementy (já vím, peklo) a navíc chci mít v Zaklínačovi 3 rozhodnutí ze 2. Savů mám hodně, protože hraji způsobem, že nevynechám jediný úkol, lokaci,... Můžu zkusit dočasně všechny starý savy odstranit, ale bojím se, aby se hra nerozbila úplně.Takže ještě zkusím NTCore, třeba něčemu pomůže. A problém s padáním hry jsem měl i v Zaklínačovi 1, ale tam to bylo v určitých lokacích, takže se stačilo dívat do země a obejít to. Zajímavý je taky to, že nikomu z těch koho znám žádnej Zaklínač nepadal.

OK, já jsem ho ještě ani nezapnul, to byla jenom obecná rada z praxe...

Děkuji za odpověď.Při hraní jsem sledoval na druhém monitoru CPUID HWMonitor a teplota na grafice se nedostala nad 70°C, procesor se nedostal nad 64°C a nikde nebylo nic vytíženého naplno, takže tady bych chybu asi nehledal.

Kamarádovi shazoval hry anrivirus Eset. Nestačilo jej deaktivovat. Musel jej kompletně odinstalovat.

Díky za odpověď.Používám Defender a zkoušel jsem ho vypnout co nejvíce to šlo a stále mi to padá. Defender zrovna lehce odinstalovat nejde... I tak si myslím, že tímhle to nebude.

Dalo mi dost velkou práci zjistit proč to padá nakonec jsem na to přišel, hra padá pravděpodobně jako i mě kvůli tomu že máte přespříliš uložených pozic.1. Ve steamu klikňete v knihovně pravým na hru, dáte vlastnosti zrušíte synchronizaci se službou steam cloud. 2. Ve složce Steam/userdata/<user>/20920/remote odstraníte co nejvíc vašich uložení. Nyní by vám to mělo fungovat Možná je to už staré téma ale třeba to pomůže

Zdravím, taky mám problém se zaklínačem 2 . Při plnění úkolů ve verdenu, chci vstoupit do chodeb, které vedou do verdenu a setkat se tam se zoltanem. Od dveří je potřeba mít klíč, který mám v inventáři, nicméně nemohu vstoupit, protože prý nemám klíč, víte někdo čím to může být?