» Poradna » O Živě.cz

Zaklínač 1

Dobrý den, hraju poprvé hru zaklínač 1 na steamu a mám problém s tím že mi hra padá po cutscéně s velmistrem v bažinách v 5 kapitole.Jak skončí cutscéna tak se objeví jen černá plocha ale hudba hry a zvuky příšer pořád pokračují a tak to je pořád. Hra nejde ani vypnout a pořád běží, asi 3krát jsem restartoval pc.Zkoušel jsem vypnout steam během hry ale nepomohlo to. Hra mi předtím nepadala ale začalo to hned jak jsem se vrátil z dovolené na 5 dní.Opravdu nevím co dělat 🙁Děkuji za každou odpověď.

Odpovědi na otázku

Máš vypnutej steam overaly u Zaklínače?

Nemám vypnutej ale přijde mi že problém je spíš u hry, občas mi spadla a vypnula se ale znovu jsem ji zapnul tak jsem to neřešil ale tohle je jinačí error.Popíšu rozdíl mezi normálním co jsem měl a tímhle novým.-Ten původní error tam se objevila černá plocha a byly tam zvuky ze hry ale nemohl jsem přepnout na steam, pořád tam byla černá plocha a nic nešlo.-nový error: je to vlastně stejné ale divné je že skončí hned po cutscéně a to můžu přepnout na steam nebo zapnout operu prostě cokoli ale hru nemůžu vypnout zaklínače kde je pořád ta černá plocha snad jsem tě nezmátl :D btw dík za odpověď

teda promiň chrome ne operu

Zaklínače shoď přes správce úloh (jen mu musíš nastavit aby byl neustále na popředí - je to v možnosti - vždy nahoře).

Upřímně divím se, že ti se steam overlay hra vůbec chodila. U mě to by automaticky blackscreen. Ps, zkontroluj teploty grafiky, zaklínač pod Vistou a výše nezvládá vsync, takže grafika zbytečně chrlí stovky fps (v menu mi to lezlo přes 3000), a jedna mi při tom zbytečně hřála grafika a pak mi taky dost nepříjemně pískala. Takžejje omez přes ovládání grafiky.

Další problém může být v samotném sejvu, ze kterého načítáš, mohl se chybně spustit nějaký skript a ty jsi to uložil s chybou, bohužel předtím, než se mohla regulérně projevit. Zkus použít autosave (ty bývají bezproblémové). Stejně tak doporučuji 4GB (LAA) patch, zaklínač padal na vistách a výše z důvodu překročení adresového prostoru naprosto běžně.

no sejvnul jsem v bažinách protože jsem neměl autosave ale to bylo předtím než jsem pozabíjel takový vodní monstra který bylo potřeba pozabíjet aby se spustila cutscénasejvnul jsem v bažinách pro upřesnění.

Zkus prostě starší sejv.

"ale to by­lo před­tím než jsem po­za­bí­jel"
To nemá vliv, velká část skriptů se pouští ihned při načtení lokace a pokud se některý z nich spustil s nějakou chybou, tak sis ji uložil. A při každém načtení toho sejvu tam prostě bude.

už to funguje, děkuji za pomoc už mám lepší den

A co nakonec pomohlo?