» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zaklapnout noťas a neuspat

Prosím o pomoc, kde najdu nastavení pro možnost zmeny v PC Windows 10 abych po zaklapnutí pc mohl kdykoliv pc otevrít a vse slo bezne. Vypl jsem akorat setric nebo uspatí po jakekoli dobe. Ale když ho zaklapnu, chtel bych nadale stahovat film nebo mit pc po ruke. Neustale napojeni do site je mi jasne :)...Dekuji za radu

Odpovědi na otázku

To nedělej, notebook se chladí i skrz klávesnici, může se ti přehřát. Pokud nechceš aby ti v noci svítil, tak v profilech napájení nastav vypnutí displeje po určité době.

Jedna z možností je:1. Klikni pravým tlačítkem na ikonu baterky v dolní liště vedle hodin.2. Vyber možnosti napájení.3. Vyber vlevo nahoře nastavení pro zavření víka.A tam si to nastav podle potřeby.

NEDOPORUČUJU nechávat notebook naplno běžet se zaklaplým víkem. Notebook se chladí i přes horní část. Pokud mu vadí svítící displej v noci (což je samozřejmě pochopitelné), tak spíš si nechat vypnout displej třeba po 5 minutách.

Jen nevím kde si přišel k tomu, že se NB chladí přes klávesnici. Jinak pokud stahuje tazatel nějaké filmy nebo cokoli, tak notebook neběží v žádném případě naplno a tudíž se nijak extrémně nezahřívá i když je tam méně výkonný procesor. HDD se hřeje minimálně a SSD skoro vůbec. To myslím při stahování.

Někdy si to zkus. Chladí se sice bočníma a spodníma dírama hlavně, ale zkus někdy nechat notebook běžet naplno se zavřeným víkem. Možná některému vadí méně, ale neriskoval bych to. Spíš prostě nechat zhasnout displej.

Mě ten můj NB běží až na pár vyjímek několik roků nepřetržitě i když ho zrovna nepoužívám. Je fakt, že i když máme doma čisto, tak ho asi tak jednou za rok musím rozebrat a vyčistit protože to chlazení je samý prach. Když se to nečistí, tak se samozřejmě hřeje.

Blbost, rozebírat notebook každý rok. Proč nerozebíráš třeba i TV? Sice ta není (nebývá) ventilátor, ale taky tam může napadat prachu ažaž. A kolikrát notebooky ve fabrice v prašném prostředí fungují...Mně se to nepřehřívá se i bez toho (pominu to zaklapávání krytu). Nechat běžet notebook trvale? O hibernaci jsi slyšel?

Já prostě stále nechápu tu in cool mánii častého čištění stolních PC, notebooků...ještě se pořát otravovat a zdržovat s rozmontováváním notebooku. Funguje to? Teploty Ok? Nehrabu do toho. Stovky, tisíce firemních notebooků fungují roky i v drsnějším prostředí a nejsou rozmontovávány, spousta počítačů funguje - stolní v kancelářích, průmyslové IPC ve fabrikách, kolikrát zaprášené, vytížené a fungují. Ale tam už se to opravdu občas vyplatí preventivně vyfoukat. Ale doma se asi někteří lid nudí

Čisto býti může, leč v každé místnosti probíhá přirozená cirkulace vzduchu a tím i prachu. 9 roků nerozebírám, jen občas fouknu zdola do sání.

Nesmysl, take takto pouzivam notebook, teploty zcela normalni jako pri otevrenem notebooku.

Tak proč v některých testech notebooků uvádějí, že je horká klávesnice? Samozřejmě obecně se notebooky chladí kudy to jde, tedy i přes klávesnici. Pokud máš Atoma, tak ten tolik netopí, takže klávesnice se moc neohřeje.Některé Delly se neuspí se zavřeným krytem, pokud se zasunou do dockiny. Jenže ty na to jsou stavěné.

Ano, některé to snesou, jsou přímo na to stavěné. Ale zdaleka ne všechny. A jsou to spíš notebooky, které lze používat podobně jako stolní PC, v kanceláři to člověk strčí do dockiny, zaklapne, v dockině má připojený velký monitor, klávesnici, myš a samotný notebook leží jen někde nezavazející v rohu. Ale nevíme co má tazatel za notebook, obecně bych to nedoporučoval. Navíc pro noční stahování - na co ho zaklapávat? Zbytečnost. Prostě nechám vypnout monitor a je po tmě.

Dokonce jsem viděl dockiny se slotem, kam se zasunul - pochopitelně zavřený - notebook. Ano, byla to náhrada stolního PC.

Už jsi někdy viděl, jak se pracuje s notebookem v port replikátoru nebo v docking station? Jedině se zavřeným víkem, protože máš připojený externí monitor, klávesnici i myš.

Však jsem se dál opravil. Ale takové notebooky jsou na to stavěné a taky se u nich nemusí řešit způsob, jak je nechat zapnuté se zavřeným víkem, umí to tak nějak samo sebou.

Nemám žádný speciálně stavěný NB a se zavřeným víkem běží 90% času. To že si radil k hibernaci je pro mě nepotřebné. Potřebuji aby běžel neustále protože přes něj používám dohledový systém se čtyřmi IP kamerami hlídající můj domek. Záznamy ze všech kamer se nepřetržitě nahrávají na externí disk a to s nekonečnou smyčkou. CPU (i5) běží okolo 5%. To že ho čistím jednou ročně je snad pochopitelné když to až na pár výjimek běží 24h/7dní oproti těm kteří mají NB spuštěný třeba jen 4-5 hodin denně.

Po těchto nových info je leccos pochopitelné. Co dřív nebylo. I když stále chybí popis stroje na hlídání vodní zvrze

psal jsi "Mě ten můj NB běží až na pár vyjímek několik roků nepřetržitě i když ho zrovna nepoužívám.", takže ho používáš, i když nepřímo. Ale je používaný. A na tohle existují jiné přístroje. Na tohle používat notebook je docela...no, amatérský masochizmus

Levnější varianty IPC:http://www.neven.cz/kategorie/pocitace-a-kanc... Ale jsou i profesionálnější IPC od 15000 nahoru, i za 5000, ale to už je zbytečné. Byl to jen příklad, na tohle notebook...

No vidíš, jako amatér to používám už několik roků a vše funguje na 100% bez jakýchkoli problémů s kamerami v HD. K tomu nepotřebuji drahé profesionální zařízení. Profesionále. Jinak otázka tazatele byla o něčem jiném a byla mu zde zodpovězena.

Ony ty krabičky, které jsou na to vhodnější, nemusí stát ty desetitisíce (zas tak profi to být nemusí), některé vyjdou i levněji než notebook.

Nehledě na to, že v tomto případě to nemusí být nic tak malého, lehkého a přenosného. Klidně i stolní PC, prostě to někam "strčíš" a je to. Notebook na tohle...

To máš určitě pravdu ale k tomu si musíš ještě pořídit, operační systém, monitor, UPC abys měl nepřerušený záznam atd. Takže ve výsledku to vyjde cenově nastejno. Nehledě na to, že je to jednoúčelové a má to CPU Celeron. Ten NB používám i na jiné účely a třeba i teď, že jsem v poradně. Zdravím na zlínsko.

Jasné, ale není to nepohodlné? Potřebuješ na notebooku pracovat, tak to odpojíš atd., pak jdeš někam pryč a zas to zapojovat...já bych raději investoval do jednoúčelového zařízení na ten kamerový systém. Zdravím do Středních Čech

Jestli k tomu není lepší jednoúčelový přístroj DVR/NVR ;) Levnější a spolehlivější, než notebook a nemusíš řešit takové blbosti.

Já třeba zapnu Rozšíření plochy a využívám obě obrazovky. Naprosto skvělá věc. Doporučuji.

Ovládací panely > Možnosti napájení > Nastavení pro zavření víka > Při zavření víka > Neprovádět žádnou akci.

Pridam svoje skusenosti z praxe.(s nazorom Pozitron | 18. 02. 2018 00:25 plne suhlasim)Kamarat pouzival NB doma "se zaklaplým víkem" a externym monitorom, klavesnicou ...Po case zistil, ze salave teplo, ktore prenika cez klavesnicu mu vypalilo obraz klavesnice na monitore.Skratka, ked si na monitore zvoli bielu (svetlu) plochu, tak vidi obrysy klavesnice.Neni to spina, ktora sa da odstranit specialnymi uterkami (skusal toho dost),ale je to trvale poskodenie vrchnej plochy displeja.P.S. pripustam, ze neni displej ako "displej" a typ displeja neviem.