Základovka nepodporuje overcloking tak jak overclockovat CPU jinak?

Základovka nepodporuje overcloking tak jak overclockovat CPU jinak?cpu: amd ryzen 1400 quad core procesor motherboard : asus prime a320m-k

Odpovědi na otázku

Tvoje otázka je na stejné úrovni, jako by ses ptal: "auto má benzínový motor, jak s ním můžu jezdit na naftu?" Chápeš na jakou blbost se ptáš?

Ty vole kolik ještě dotazů založíš než pochopíš, že z omezeného lowendu nic neuděláš?https://www.zive.cz/poradna/bios-dotaz/sc-20-... https://www.zive.cz/poradna/cpu-overcloking/s... https://www.zive.cz/poradna/cpu-dotaz/sc-20-c... https://www.zive.cz/poradna/fortnite---grafik... Mimochodem 1200 > 1400 byl opravdu geniální nápad.

Už nezakládejte další dotazy, nebo vám to zamknou.Jak to tak čtu, tak jste chtěl vše značka levně a teď najednou nevadí připlácet? To jste nemohl připlatit před tím?Ačkoli, to co zde píší ostatní je pravda, tak takto velké propady samozřejmě nejsou normální. I když to CPU bude ukazovat pořád 100%, nemělo by vás to vydrtit tak, že to najednou hodí o 50-80% méně FPS. Tak blbě na tom ty procesory zase nejsou. Takže:1) Zkontrolujte teploty (v max zátěži)2) Zkontrolujte zda drží frekvence (v max zátěži)3) Reinstalujte a hezky čistě si nahrajte nejnovější verzi Windows s posledními ovladači. Je dost možné, že to je jen softwarový problém, který bývá rychlejší vyřešit takto radikálně, než hledat příčinu.Když už, tak by vás to mohlo zbavit těch propadů. Na body 1 a 2 lze požít třeba program AIDA (klidně ta zkušební verze na 30dnů):https://www.aida64.com/downloads

No právě plně vytížené CPU se na rozdíl od vytížené GPU projevuje velkými FPS dropy, protože když CPU už tak nestíhá dodávat data grafice, tak každý požadavek nějaké služby způsobí, že se na to procesor vykašle úplně a chvílemi nedodává nic :)

Jistě že propady jsou, ale to platí u starých/slabých procesorů. Tohle jsou nové procesory, síly mají dost. Je plno videí různě po netu, kde to běhá na těchto procesorech a této grafice velice slušně třeba na high, nebo alespoň střední detaily. Stačí se podívat.https://www.youtube.com/watchU tohoto videa je dokonce krásně vidět, že si změnou za 1400 moc nepomohl, protože hra běží na max 50% vytížení procesoru => tedy drtí jen 4jádra. Byť uznávám, že to je rok staré video a patche to mohly změnit.Tohle video je dokonce staré cca měsíc:https://www.youtube.com/watchJak je vidět, tak to běhá úplně v poho. Takže problém je ještě určitě někde jinde. SW, nebo problém s ram (nemá dual channel, nízká frekvence), nebo třeba špatné osazení a přehřívá se to, nebo tak něco. Nebo do toho kecá ta hrozná deska.Takže ačkoli výběr nebyl dokonalý, především netuším jak moc s tím může zamávat ta A320 deska a jaké tam má paměti, tak tyto procesory by takto pracovat vůbec neměly. Netvrdím, že jsou dokonalé, netvrdím, že to třeba, alespoň u té staré R3 1200, nemůže ukazovat při hraní 100%, ale takto brutální dopady to mít nemůže. Tam je prostě chyba jinde.

Třeba mu na pozadí běží nějaký <něco>coin miner.

No jasně, jenže tady se bavíme o stavu, kdy mu procesor jede na 100%. Tam se potom zákonitě každý požadavek jiné služby (než té hry) na procesor okamžitě projeví drastickým poklesem FPS. Kdyby mu jel procesor na 50%, tak má rezervu.

Jenže on takto jet nemá. Případně ne tak přes čáru, aby to dělalo tohle. Takže logika říká, vyřešit ten problém proč takto jede. Ne doporučit silnější procesor.

No to je samozřejmě druhá věc, jak by měl jet :) Já jsem Jen chtěl říct, že pokud jede grafika na 100%, tak je kolísání FPS pomalejší a nejsou velké dropy. Kdežto když se grafika poflakuje a procesor jede na 100%, tak jsou dropy výrazné a ostré.

len tak pr ezaujímavosť,čo zvyšok hw? ramka? OS? Legálny alebo warez? na zdroj sa radšej ani pýtať nechcem