Základovka a RAM

Zdravím,chtel bych se zeptat zda tahle RAM:https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-l... by pasovala do tyhle zakladni desky :https://www.czc.cz/asus-b150m-pro-gaming-int... podle mne by to sedelo az na tu frekvenci ... 2133 a 2400 vyvolalo by to nejake problemy ?? dekuju

Odpovědi na otázku

Ahoj volil bych RAM která má frekvenci pro danou desku, jestli nenajdeš oc Crucial tak ti můžu doporučit https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-blac... časem si kup i druhou do dual, 8 giga je už takové minimum v dnešní době

To je samozrejme nesmysl. Frekvence udavana u pametovych modulu znamena maximalni rekvenci, na ktere vyrobce garantuje funkcnost. Tzn. ze pamet s MAXIMALNI frekvenci 2400MHz bude pri splneni ostatnich podminek fungovat bez problemu na 2133MHz. Toto jsou zakladni znalosti, ktere, pokud chces radit, bys mel ovladat.

A ? kdo říkal že mu to nepůjde ? jenom sem řekl že bych volil stejnou frekvenci jaká bude na desce co je na tom ? navíc je Hyper lepší alternativa, vždy kupuji a doporučuji ramky podle desky a co ? teda pokud deska nemá šílenost jako ta moje DDR4 3600...

Desce je to jedno, řadič je v cpu, takže pokud nemáš přetočené cpu je těch 3600 úplnej nesmysl... (DDR4 3600 bys využije jen ze Z170 chipsetem - navíc rozdíl je minimální až zanedbatelný). K tomu doporučuješ Kigstony které jsou o 200,- dražší než Crucialy a můžou být problematické protože Hynix (u b150 je to asi jedno, ale kdo ví kdy půjde na Zetko atd.), takže v čem je to lepší alternativa ?