Základní deska

zdar, vybírám základní desku pro ryzen 7 2700x, již mi od jednoho tady byla doporučována tato deska https://www.alza.cz/asrock-b450m-steel-legend... ale já se ptám jestli třeba není něco jiného/lepšího. cenově 1500-2500k. PC budu skládat cca za 1-2 týdny, tak mám ještě čas vybírat. case mám Fractal Meshify S2. takže je asi jedno jestli ATX nebo mATX. Dyk vám Dík.

Odpovědi na otázku

Za 1 - 2 týdny toho moc nekoupíte, budou Vánoce.Cokoli napíšeme nyní nebude muset muset být už zítra k sehnání. Na e-shopech je nyní takový frc, že jsem včera navrhnul sestavu, kde u všeho bylo víc než 5 ks a než mě to stihli schválit, tak u pár položek bylo vyprodáno s dodáním až někdy v lednu. Jinak steel legend je deska, která je dobrá pro levné PC s R3, ale ne s R7. Otázka je, zda ale ve vašem cenovém limitu lze koupit něco lepšího.

To takhle težko radit. Co by sis představoval pod pojmem lepší? Já osobně bych třeba chtěl spousta SATA portů (min6x) a 2x M.2 slot. Ale těžko radit někomu když nevím co přesně od té desky očekáváš. Také bych raději vovlil desky od lepších výrobců jako je např gigabyte nebo asus a raději bych volil ty jejich varianty s dražšími a lepšími součástkami protože tyhle desky mají tendenci žít déle.

procesor taktovat nebudu, ale vím že 2700x už má vyšší takty od výrobce, jinak určitě chlazené kaskády(ale to snad mají všechny lepší desky) jinak to bude pc na občasné hraní, plánuji koupit RX 5500XT nebo RX 5600 podle ceny(vyjde v lednu).

A proč nekoupíte R5 3600? Na hry je to lepší volba.

koupil sem ho za 3 tisíce v "akci" s dvouletou zárukou, jinak rozdíl mezi 2700x a 3600 je pár fps a to za ty 2500 navíc nestojí.

Aha, pokud ten CPU už máte, tak o potom žádná.Já to bral, že ho budete kupovat a že normální cena je asi o 500Kč nižší než u 3600. Pak se logicky vyplatí vzít 3600 pro herní využití.

zpátky ale k výběru desky, vycházím z popisu produktu každého výrobce, samozřejmě že každý výrobce chválí své produkty, ale já jako zákazník,který se moc neorientuje nemám šanci poznat rozdíly(třeba použité materiály atd)

ted mi třeba bylo řečeno že ani ten Asrock nebo ten gigabyte nemá pořádné napájení procesoru a hodil mi https://www.czc.cz/msi-b450-gaming-plus-max-...

Ano, pomalu nikdo tu nepsal k věci, tam to bylo vyřešeno hned. díky

ANo má lepší napájení.Napájení a jeho kvalitu lze porovnat zde:https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bL...

zdravím,mám stejný cpu a provozuju na téhle desce https://www.alza.cz/gigabyte-b450-aorus-elite... v kombinaci s Aurus RGB kitem 32Gb + lehký overclock

díky za tip

Není trochu škoda dát tam jen 32Gb RAM?Vždyť stačí spustit webový prohlížeč a 3GB z toho jsou pryč. Na tom se přeci nemůže dát nic hrát, už vůbec nechápu potřebu to přetaktovávat.