Základní deska

Ahoj,chtěl bych se zeptat jakou bych si měl koupit herní základní desku k procesoru AMD A10-7870K Black Edition a k grafice msi gtx 1050.Děkuju za odpověď

Odpovědi na otázku

Ten procesor už máš? Jestli ne, tak na něj zapomeň, protože ten už patří spíše do muzea.

Mám

Tak sis právě založil IT muzeum.

A ramky už máte také? Pokud ne, tak bych se toho pokusil zbavit a koupit něco modernějšího. Neříkám zrovna extra výkonnějšího, ale je vždy lepší cpát prachy do novějšího. Už jen proto že DDR3 i DDR4 paměti stojí prakticky stejně, tak proč kupovat starší. Nový procesor sice bude vyžadovat windows 10, ale na ten stejně budete muset časem přejít.Další problém toho procesoru je ten, že dnes už novou desku skoro neseženete, a to co seženete, je absolutní lowend. Prostě nic moc desky. Od té doby, co tu je Ryzen, nemá cenu nic takového vyrábět, takže se doprodávají jen zbytky. Já vím, že by vám ten procesor asi stačil, ale je prostě na technologicky zastaralém podvozku. Je tedy silně na zvážení, zda opravdu do to jít.Pokud ovšem máte doma i ramky, tak kupte prostě co půjde a neřešte to. To bych pochopil. Bylo by to rozhodně nejlevnější řešení.

Ono už se v podstatě nic lepšího koupit nedá. Z toho, co se ještě nabízí snad tuhle:https://www.alza.cz/asrock-fm2a68m-dg3-d24149...