Základní deska

Dobrý den chci se zeptat jestli tato deska https://www.czc.cz/asus-m5a97-r2-0-amd-970/1... pojede s těmito komponenty:Procesor: AMD FX 6100Grafika: gtx 660Zdroj: gembird 450wRAM:HyperX Fury Blue 8GB DDR3

Odpovědi na otázku

Kaskádu máš síce len 4+2, ale chladenú a zvláda 140W, tak môžeš dať aj FX-8300 a pretaktovať na 4,4 GHz. FX-6100 pôjde detto, max frekv. neviem, ale snáď nad 4 GHz sa môžeš dostať

ok děkuji

Deska to zvladne, ale bojim se toho "zdroje".

Nechceš raději popsat účel a rozpočet sestavy? Už jen ten "zdroj" zavání průšvihem. A FX-6100 z roku 2011 také moc aktuální není.

On třeba seasonic 520 taky není mladík, ale pořád ujde.

S12II je sice koncepce podle dedecka, ale je alespon kvalitne osazen. Neni jako tyhle levne katastrofy, ktere mivaji problem i s hodnotami na stitku.

Ano použitelný je, ale existují modernější zdroje s vyšší účinností a silnější +12V větví. A zdroje tolik nezastarávají jako jiný HW. Já hlavně nechápu, že když už FX, tak proč to úplně první a proč ne alespoň trochu učesanou druhou "generaci" FX-6300.

Oba máte určitě pravdu, já právě u zdrojů koukám jak dlouho jsou na světě a s jakými ohlasy. Tenhle jsem montoval zrovna minulý týden a koukal jsem jako puk na příjemnou, pětiletou záruku. Prostě se ve své třídě osvědčil, ono nové levné láká, lidi ušetří pár stovek a pak to dopadá blbě.....

Tak vzhledem k tomu, že ho mám už více než 6 let (v březnu načal 7. rok) ve svém PC, tak proti němu nemohu říci nic křivého (tedy pokud se bavíme o "S12II-520"). Ale dnes už bych si vybral některý z modernějších zdrojů s 80+ Gold.

OT: Já mám třeba obsesi na RM(x) zdroje, takže za mě RM550X, ale stojí docela dost...

Na to, co to je, tak stoji malo. Pomer kvalita/vykon/cena je bez konkurence.

OT: tak mě baví už jen ten štítek co na něm je, že v nízké zátěži se přestane točit ventilátor, aby člověk nezačal panikařit :D (je semi-pasiv), modulární, taková betelná konstrukce, prej japanese díly (píšou to v recenzích, nemám tendenci je rozdělávat) atd... Seasonic SSP co je taky gold (a stojí o něco míň) nedopadá zdaleka tak dobře a třeba o EVGA jsou taky slušné až ty G2 s tím, že ty nižší nedopadají zase tak dobře...

100€? Ale tiež o takom uvažujem (záťaž mám do 230W) a chcel by som tichý

Jo to je on, ono se toho dá vybrat hodně, záleží na určení.

On je jaksi rozdíl mezi skutečným zdrojem a často nebezpečnou atrapou zdroje!