Základní deska-výmena

.......mal som problém pri použití PCMCIA karty do notebooku Acer....po vložení do slotu zamrzol a nič...nakoniec sa došlo k tomu že bude problém v notebooku...poslal som ho na opravu,po pár dnoch som ho mal doma a vraj mi vymenili celu zakladní desku,pri brúzdaní po složkách som ale nepobadal žiadnu zmenu.....nič nezmizlo,cely disk D ostal jak som to nechal......je to normálne?a ako by som mohol zistit či je ta zakladka fakt nová.....tu kartu momentálne nemám tak ani nemožem overiť či to teraz šlape........THX

Odpovědi na otázku

Vymenu zakladni desky nijak takto nezjistite. V laptopech se meni za desku stejneho typu, takze se zmenilo maximalne seriove cislo desky (a treba i oznaceni revize).

Obsah disku se nezmenil, ten Vam prece zustal puvodni. Zbytek laptopu taktez.

V Evereste zistis ID zakladnej dosky,s datumom.

Lenze zrejme nevies tieto udaje z povodnej dosky...aby si to porovnal.

A otvorit NB asi tiez nepojde v zaruke.

A doverovat opravovni Acer tiez nie je prave stastne riesenie.

Asi nejrozumnejsi by bylo co nejdrive ziskat tu puvodni PCMCIA kartu a overit, zda ted opravdu bezvadne funguje. Pokud ne, reklamovat znovu.

Ucel opravy je aby notebook slapal O.K. Ked to pani v servise dokazu vymenou hoci srobku na zakladovke je to ich vec. Dolezite je ci je notebook naozaj O.K.
Nepises, ci to bola zarucna oprava (potom je jedno co vymenili) alebo platena oprava.
Ked si si zaplatil vymenu zakladnej dosky, mal by si dostat dodaci list s vypisom materialu ale aj staru zakladnu dosku !!!