Základní deska svítí ale větrák od zdroje se netočí.

Takže se počítač při stisku tlačítka start nechce spustit, světýlko u základní desky svítí ale větrák u zdroje se nechce roztočit.. Kabel od tlačítka start je normálně připojený do základní desky..Nevíte teda čím to může být ? Jestli zdrojem,ramkama nebo dokonce i procesorem ? Díky předem za pomoc.Počítač je starý cca. 5 let a dříve jel.

Odpovědi na otázku

Zajisti, aby si měl k desce připojený malý repro - vnitřní. Podle modelu desky zjisti výrobce BIOSu (jestli to jde). Pak vyhledej pro daný BIOS beep codes. Vyndej všechny komponety mimo CPU (+větrák) a při zapnutí poslouchej pípání. Jestli ani jednou nepípne, je to na 90% MB = sběrný dvůr. Jestli se rozpípá, pomocí počtu pípání přijdeš na to čím to je.PS: neměnil si RAMky a nedal je do špatných slotů?

Vadné tlačítko nebo blbě zapojené. Propoj piny přímo na desce šroubovákem.Světýlko na desce je napájené z pomocného zdroje 5V.A že se větrák na tom tajném zdroji netočí, u případného semipasivního zdroje je to vlastnost. Roztočí se větrák na na CPU?

Vizuálně je vše v pořádku? Vyteklé kondenzátory, něco očouzené? Jaká je hardwarová konfigurace?Už se mi párkrát stalo, že vše bylo funkční, pouze umřela baterka a deska bez nové odmítala naskočit. Máš po ruce multimetr?

Například zdroj může být vybaven funkcí, kdy se při nízké zátěži ventilátor netočí.Jinak já bych vyzkoušel odpojit tlačítko start z desky a následně ty dva piny spojit šroubovákem, zda se to spustí nebo ne. Pokud ano tak je problém ve spínači nebo drátech.

Začal bych tím, že pokud pc fungoval, co se přesně stalo, že přestal fungovat... Můj dohad je deska, nebo zdroj.. Dobré by také bylo udat hw daného stroje.

Mam uplne stejny problem