Základní deska pro intel Xeon E3 1220v2

Dobrý den dostal se mi do ruky tento procesor.. Jakou základní desku byste k němu doporučovali?

Odpovědi na otázku

Jakoukoliv se socketem 1155, která jej podporuje. Bohužel v dnešní době si člověk u tohoto socketu moc vybírat nemůže, navíc se prodávají za nesmyslné ceny.

právě hledám desku s timto socketem u ktere by byla podpora xeonu a nemuzu zadnou najit

SuperMicro X9SCL-F, SuperMicro X9SCM-F, SuperMicro X9SAE-V, SuperMicro X9SCL, SuperMicro X9SCI-LN4, SuperMicro X9SCA, ASUS P8B-C/SAS/4L, ASUS P8B-E/4L.Cena od 4 do 10 tisíc.

je mozne aby jel tento procesor na zakladni desce ktera ma stejny socket ale neni u ni napsano ze podporuje xeon? bylo mi receno ze pry jo ale moc tomu neverim

Tak to jedině vyzkoušet. Sám provozuji xeon e3 1230 na desce AsRock B75M - zde je oficiální podpora. Nevýhoda desek pro socket 1155 je, že jsou staršího data výroby a nemáte jistotu, že deska pojede další rok, dva nebo odejde za pár týdnů/měsíců. Pokud se Vám poštěstí koupit desku za pár peněz, proč to nezkusit, ale dát za starou desku 2000 Kč, do toho bych opravdu už nešel.A co se týče funkčnosti na deskách bez oficiální podpory, zkuste počkat na "Hloupého Honzu", co se týče biosu a podpory procesorů, dokáže hodně poradit/pomoci.

S touhle sestavou jsem za 22 962,- Kč v roce 2014 málem vyhrál soutěž "Poraž profíky". Byla mnohem výkonnější něž jejich sestava HAL3000 Platinum 9418. Vítězství mi bohužel zhatil nekvalitní zdroj, který přes specifikaci nebyl schopen vše utáhnout.GIGABYTE GA-B75M-D2V - Intel B75Intel Xeon E3-1230V2SilentiumPC Spartan LT HE922A-DATA XPG V2, Tungsten Grey 8GB (2x4GB) DDR3 1600MSI R9 270X GAMING 2GSamsung SSD 840 EVO - 120GB, BasicWD Caviar Blue EX - 1TBTP-LINK TL-WN851ND Wireless PCISamsung SH-224DB, černá BulkTranscend TS-RDF8K, černáEurocase ECO+80, 350WZalman Z9, černáMicrosoft Windows 8 CZ 64bit OEM

Jen taková drobnost. Xeon 1220 V2 není nijak zvlášť zajímavý CPU. Nemá HT, takže je to prakticky to samé co i5-3470. Zajímavější byly až Xeony od 1230 V2 nahoru, které byly to samé, co tehdejší i7:https://goo.gl/qscUkhTakže kvůli takovému CPU bych určitě nekupoval nějakou kdo ví jak drahou desku.

a bude mi fungovat napriklad na https://zakladni-desky.heureka.cz/msi-ms-7728/ kamos rikal ze staci stejny socket

Socket je nutné, ale nikoliv jedná podmínka. Existují 1155 desky, které Xeony nepodporují v BIOSu. Takže je vždy potřeba to ověřit u výrobce. Ale to u této bude problém, protože je to něco z nějakého OEM PC a k tomu se moc detailní info nemusí najít.