» Poradna » Notebooky

Základní deska na notebook asus n56v

Ahoj, potřeboval bych prosím poradit s notebookem Asus N56V. Paní ho polila čajem, né moc, ale polila. Desku to zasáhlo jen u baterky pro Bios, kde bylo vidět pár kapek a dost velká oxidace. Komplet jsem to rozebral a vyčistil lihem, baterku Biosu vyměnil. Při zapnutí se jen rozsvítí kontrolka Power a pc je úplně mrtvé. Ostatní komponenty (Ramky, Disk, Chlazení) jsem odzkoušel v druhém pc a fungují. Nevím jestli to je 100% deskou, ale asi ano. Netuším zda je tam nějaký zdroj, který by mohl být odpálený či něco jiného. Dotaz směřuje k tomu, zda nevíte, kde bych náhradní desku sehnal. Nabízí mi to jen AliExpress (nevím zda vůbec riskovat a vyhodil 100dolarů) nebo originál servis Asus ( tam se nedoplatím). Děkuji za názory a rady. Michal

Odpovědi na otázku

Muzes mrknout na ebay.

Fascinuje mě to ...né moc... jasně né moc, malinko, trochu a proč to asi nefunguje. To myslíte že to zlehčení něco změní. Ten NTB, tablet, mobila atd.. to prostě zabije.U cca 8-9let starého NTB se opravdu originální servis nevyplatí a spíš by bylo jednoduší ho prodat na náhradní díly. Zrovna knoflíková baterka biosu bude asi to poslední co odejde politím.... Vzhledem k tomu že cena i funkčního NTB se blíží těm 100$ tak se to moc nevyplatí opravit.