Zakladni deska MSI 745 Ultra

mam takovej problem
jednoho dne sem uspesne cistil pocitac ale totalne vyndal sem zakladovku proste vsechno
no a jak sem potom vsechno daval spatky tak jak zapojuju predni dva USB porty na zakladovku tak sem je dal asi spatne
windows mi je nebere ale vubec
nemohl by mi nekdo poradit jak je tam zapojit spravne do te desky (a podle knizky se mi to nejak nedari)
diky za odpovedi

Odpovědi na otázku

Ve skříni jsou k dispozici jednotlivé jednokolíkové konektory nebo jeden 9 -kolíkový?
Pokud jsi zapojil chybně jednokolíkové, pak už jsi zkratoval USB-řadič. Prostě je odpoj (jinak riskuješ zkrat celého MB) a nepoužívej USB.
9-kolíkový snad ani chybně zapojit nelze.

no jsou tam koliky pe jedne takze sem zapojoval po jednom

Správné pořadí:
červený - bílý - zelený - černý.
Orientaci musíš najít v manuálu k MB.
Obvykle bývá červený na prvním konektoru, nejdále od devátého.
Devátý kolík se při jednokolíkovém zapojení nezapojuje.

diky ja sem ale curak
ja to zapojil cerny - zeleny - cerveny - bily