Základní deska directx 12

Dobrý den,Mám základní desku ASRock Z97 Extreme3 viz zde http://www.asrock.com/mb/Intel/Z97%20Extreme3/Ve specifikaci je napsáno, že podporuje pouze Directx 11Nyní bych si ale chtěl pořídit novou GPU Konkrétně 1080 ti1080 ti ale podporuje Directx 12Bude tato karta plně kompatibilní se základní deskou ?Moje aktuální sestavaZákladní deska ASRock Z97 Extreme3 Procesor Intel Core i7 4790kGrafická karta MSI GTX 980 Ti 6 GBPředem Děkuji.

Odpovědi na otázku

Zle vyhodnotena informacia.Na webe vyrobcu sa pise, ze doska podporuje CPU s integrovanou grafikou v procesory HD Graphics 4400/4600, ktora naozaj zvlada Pixel Shader 5.0, DirectX 11.1 (pre internu grafiku v CPU).Ale absolutne nic Ti nebrani osadit na dosku do PCIe slotu grafiku, ktora podporuje Directx 12.Doska ma 2 x PCI Express 3.0 x16 Slots, ziadny problem.Problem by mohol byt len v extremne slabom zdroji.

Děkuji :)Takže chápu to tak, že directxy které jsou uvedeny u jednotlivých desek, slouží pouze pro integrované grafiky ?Jinak zdroj opravdu slabí není do teď mám 980 ti Jinak zdroj je Corsair RM650x

"directxy které jsou uvedeny u jednotlivých desek, slouží pouze pro integrované grafiky" ani to neni celkom tak, zalezi od procesoru, pretoze grafika neni na doske ale v CPU.Ale to Ta vobec nemusi zaujimat, ked pridavas grafiku do PCIe slotu.Mimochodom mas vyborny zdroj. Semipasivny, mam ho aj ja. Vetrak sa mi zapne sem tam pri rendrovani videa, inak "drzi hubu"Prajem peknu noc.