Základní deska a celeron-nešlape to-HEEEEELP!!!

Zdravím všechny  PC-kutily. Koupil jsem ted´ zákl desku intel cc820, která prý podle pův. majitele šlapala s PIII 600M o.k., mě však doma s celeronem 333A vůbec nejede.Cmos clear je tam něějak divně, dělal jsem to a doufám správně.Nemá žádné jumpery na fsb, Je možné , že jede jen s típ PIII?Díky moc za odpovědi

Odpovědi na otázku

No mozne to je - ta P3 ma jadro nejspis Coppermine, zatimco tvoje zelenina bude asi Klamath (nebo Deschutes). Ma to mirne odlisne parametry a BIOSu se to asi nelibi...

Vy neumíte na webu najít, jak se resetuje bios u desek od Intelu???Mezi těmi procesory je dost zásadní rozdíl ..jak psal výše mif.. Jet to nemusí.Na webu Intelu si najděte odpověď. Není to těžké.

Na stránkách Intelu http://support.intel.com/support/motherboards/desk... seznam podporovaných procesorů. Podle stránek je problém hlavně v tom, že deska nepodporuje FSB  66MHz. Protože se na deskách Intelu obvykle nedá nic nastavit, tak to pravděpodobně nepojede. Jestli se systém pokouší rozjet C333 na 100MHz a on to odmítá to nevím, ale spíš ne. Jako nejlepší řešení považuji koupit v bazaru plnohodnotné PII, které jde na 100MHz.

Dodatek. Teď si moje skleróza vzpomněla, že jsem někde četl, že chipset i820 nepodporuje FSB 66MHz  a tím i Celerony.

Muzes pouzit i trik s prelepenim pinu, takze ten Celeron pojede na FSB100. Sance, ze to bude fungovat, je relativne slusna, ale i tak bych doporucoval desku vratit a koupit neco s BX chipsetem

Tak ten přelepený pin nefunguje. Seženu si asi PII. Díky

takze ten cmos musis vymazat tak ze vypnes bord pemenis jumper zapnes on se nepusti a nic nedela znova vypnes a prehodis do puvodni polohypokud to nejede mrkni do navodu na netu jestli ten jumper neni prehozenej obracene to pak se deska ani nehneno a pak by to melo bootovat a v biosu zmenis nastaveni a a je to ....pokud je ta deska live nemel by tambejt zadnej problem specialne v pripade ze na ni nejaou zadny jiny swice