Základ pro herní PC

Ahoj, potřeboval bych s výběrem komponent pro budoucí herní PC. Starý mi morálně už dost zastaral a nevyplatí se už upgradovat. Jelikož někdy v létě bude vycházet NAVI, tak jsem se rozhodl, že s výběrem GPU ještě chvilku počkám a že bych si pořídil jen nuzný základ bez GPU na hraní nenáročných her jako je Lolko, Apex či WoW. Tj. - rád bych si složil pc s nějakou integrovanou grafikou (nebo koupil levné bazarové GPU). Rozpočet pro tento základ bych tak viděl na 18 000. Do budouciho PC bych pak koupil GPU ve výkonové relaci kolem rtx2060/vega56. Kdyžtak bych poprosil sestavu "postnout" přes CZC - case, psu,cpu,ram atd. Windowsy si dokáži opatřit "legálně" sám.

Odpovědi na otázku

Absolutně nemá smysl kupovat na bazaru za 3000Kč nějakou grafiku, když budete chtít kupovat silnější novou. Jen to budou vyhozené peníze, které mohou být v sestavě.Vámi napsané hry, až na LoL, nejsou zrovna z těch, co by běhali na integrované grafice. Apex je náročný a WoW taky. Ve WoW si nemohu dovolit max detaily ani s GTX 1070. Takže jakápak nenáročnost.Takže nebylo by lepší koupit to rovnou?

Detaily bych klidně ořezal, Apex nehrál a co se týče wow, tak hraji jen wotlk, ktery je podle mě méně náročný než současná retail verze.To jsou integrovanéá gpu tak slabá? Myslel jsem, že ta v i5 9400 něco rozběhne.

AMD má grafiku silnější, ta občas jednoduché hry na nižší detaily dá, ale procesory kde jsou ty grafiky jsou právě z důvodu té grafiky postřelené do jedné nohy. Za cenu 4/8 jádra s grafikou si u AMD můžete koupit 6/12jádro bez grafiky. Takže to není něco co by jste chtěl, když budete grafiku kupovat.Grafika v Intelu je opravdu slabá a na jakékoli hry nevhodná. Na kancl, filmy, normální provoz naprosto OK, ale hry ne.Takže tak nějak nevím.... Můžeme zkusit navrhnout něco na i5 9600K a uvidíme kolik by to vyšlo, ale pochybuji, že ti na UHD 630 něco pojede. Prostě to chce grafiku.Stačí zadat svou hru a UHD 630 do vyhledávače Youtube. Většinou to najde nějaký test, jak to fachá (spíše nefachá).

A wow jako jiná mmorpg jsou spíše náročná na cpu podle mě. Hlavně raidech a bg kde se mydlí desítky lidí 🤔

Pokud tajná stávající sestava není opravdu prehistorická a nemá AGP grafiku, tak by mohla jít použít provizorně stávající grafika v novém PC a grafiku vyměnit později.

Bych spíš to čekání na NAVI spojil i s dalším intenzivnějším šetřením peněz, a měl na celou sestavu přichystáno aspoň 35-40K, jestli chceš zase něco na pár let.A jestli AMD pojede v zajetých kolejích, tak si možná ušetříš i na nový auto.

Můžete koupit i5-9400 nebo od AMD 2200G nebo 2400G. Na hry bude ale jednoznačně lepší volba ta i5, která má i o 2 jádra navíc. Integrovaná grafika bude lepší v AMD, ale za cenu mizerného CPU. Za tu i5-9400 s GPU si připlatíte asi tisícovku proti 9400F bez grafiky. Pokud si chcete kupovat něco na úrovni RTX2060, pak nevidím důvod to udělat hned. NAVI to 100% nevytrhne.