» Poradna » Notebooky

Základ 4gb ram, ve správci úloh 6gb ram

Zdravím, vším jsem si že v mém notebooku je jen jedna 4gb ram, ale ve správci úloh mám potvrzeno celkem 6gb, systém ale využívá jen 3,8gb ram, prosím pořadí mi někdo jak to nastavit tak aby to využívalo správně celé ram a kdyby to nějak šlo k těm 6gb ram, tak bych se nezlobil :D Díky :)

Odpovědi na otázku

256 MB RAM, vzhledem k tomu, že se jedná o notebook, bude s velkou pravděpodobností alokováno integrovanou grafikou. Ke zbytku si netroufám vyjádřit - vzhledem k tomu, že jsi neuvedl absolutně žádné informace o HW/SW.

Otázka je, esli se mu projevuje nedostatek RAM nebo jen chce mít 6GB jako využitelnou Pokud to první, ať si paměť dokoupí, esli to druhý tak s tím stejně (skoro) nic neudělá

Možná, že kdybys byl trošku konkrétní, že by se na to přišlo. Některé notebooky mají RAM i přímo na desce, takže tam můžeš mít 4GB ve slotů + 2GB na desce. Stejně tak to může být blbost. Ale to bez konkrétních informací říci nejde.

Nemáte na mysli virtuálnu pamäť + RAM ?

Ked si pozries v ceskej verzii tak "Spravce uloh" zobrazuje ako "Potvzeno" hodnotu fyzickej RAM instalovanej v pocitaci + virtualnej (t.j. suboru na hardisku). A ako "Vyuzita" zobrazuje hodnotu kolko pamete je obsadenej systemom a beziacimi programami, toto si riadi system sam. Takze system si sam obsadi kolko aktualne potrebuje az po tu hodnotu 6GB (gb urcite nie, je rozdiel GB a gb) v Tvojom pripade.

tady https://www.zive.cz/poradna/spatne-rozdeleni-... má někdo opačný problém (2+4/4+2)