» Poradna » Web a internet

Zakázané web stránky

Dobrý deň, na nete sa svojho času objavila stránka, obsahujúca lživé informácie o istom obchodnom subjekte. Stránka si zaplatila na Google reklamu a je takto kontinuálne propagovaná i napriek tomu, že súd vydal rozhodnutie, ktorým zaviazal jej autora zo stránky okamžite odstrániť všetky informácie o danom subjekte. Ako je možné dosiahnuť naplnenie súdneho rozhodnutia? Je možné žiadať o intervenciu priamo Google?Ďakujem

Odpovědi na otázku

Ty to nevyřešíš. Pokud máte soudní rozhodnutí, obraťte se na soudního exekutora, který slouží právě k výkonu soudních rozhodnutí. Na google je možné se obrátit a žádat odstranění informací o sobě (právo být zapomenut), ale mám trochu obavy, že tohle se týká pouze informací o osobě, nikoliv obchodní organizaci.

Proč tohle píšeš do Poradny určené k řešení problémů z oblasti počítačů? Tady asi právníka, nebo kompetentního zástupce Google nenajdeš.