» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zakázaná grafika

Dobrý den... Díval jsem se na svém počitači do nastavení hlavní grafiky Intel a omylem sem ji zakázal.. Pak zčernala obrazovka a nic. Restartoval jsem a furt černá. Co mám dělat.. Jak grafiku opět nahodit... Nebo musím čekat?

Odpovědi na otázku

Budeš muset čekat než otevřou servis a ty už na to nesahej! Nebo to nedá dohromady nikdo

Takže se to musí celé přeinstalovat nebo co?

Jak to mám vědět? To záleží do čeho jsi hrabal a jak moc

Prostě zprávce zařízení, grafické karty, GE-Force NVIDIA a Intel 4000 ... Zakázat intel.. Bum černá obrazovka... Takže rozes*ané... Už jsem volal známýmu.. Ten říkal proč to nejede na té druhé GEFORCE. Já: Nevím..... Nic jiného jsem nedělal jen párkrát zkusit restartovat pc. Takže přijede na dva týdny a na nejméně dva týdny jsem bez počítače...... To jsem to teda pos*al.. Ještě nějaké nápady co by mi mohly pomoct, kterým bych rozuměl a které by byly jednoduché?

Proč maj lidi nutkání se hrabat v něčem, čemu nerozumí a co není rozbité?

Nevím... Měl jsem pocit že ta Intel je zbytečná... Tak jsem ji zakázal..

Až na to že ta Intelácká je ta, co posílá obraz na display.Dedikovaná není připojená na display a obraz z ní se přeposílá té Intelácké, aby to zobrazila.

Takže otevřít počítač a nějak odpojit a zapojit nebo co?

To asi těžko když to je všechno připájené na jedné desce.

Tak co teda s tím.

Přeinstalovat a příště se v ničem nehrabat.

Tu Intel nebo co?... Sory.. Jsem nechápavý.. Blbeček

Celej windows.

Bože,co to je za blbý kecy

Možná můžeš ještě zkusit nouzový režim a povolit to v něm.

A jak se ten nouzový režim zapíná?

Víš co, radši to vem a dej to do servisu, nebo někomu kdo tomu rozumí.

Asi máš pravdu... Už jsem jednomu známýmu volal.. Tak doufám že to vyjde, aniž bych musel přeinstalovat celej komp.

To jsi jako deaktivoval integrovanou grafiku? Tak jestli se ti doma povaluje nějaká GK...co jde použít...tak jí tam dej. Jestli nemáš šanci si ani žádnou půjčit a nastavil jsi to v BIOSu...tak ho restartuj. Jestli nemáš manuál k desce...tak vyndej baterii. To v případě, že ti nenajede ani BIOS. Jestli ti najede tak zkus nouzový režim...jestli to nepůjde...tak přeinstaluj Widle.

Zákázal jsem to ve správci zařízení. Ve vlastnostích.

Jestli můžu dotaz. Jak máš správce souborů-vlastnosti-naklikneš si Intel ..pak jsi dal ukončit proces nebo jsi to intel rozkliknul a dal zakázat?Otázka pro někoho dalšího-když jsem dal jen ukončit proces, má to stejné následky kako u autora příspěvku?

Nevím..

Nejspíš ne.. Ukončit proces asi nic neudělá.. Ale nevím to jistě..

Mám prostě v počitači dvě grafiky jedna od Intelu, ta hlavní a ta druhá herní co je připojena. Tak by to melo jit s tou druhou ne??

A co takhle přešoupnout kabel od monitoru do té druhé herní?

Nevím... Nechci do toho drbat nechci to po*rat ještě víc... Už jsem volal jednomu známému co s tím umí..

Zapoj monitor z káblom na základovú dosku . Zákazom GK si nespôsobil nič extra, len si prestavil do základného stavu . Skontroluj ešte či je monitor nastavený na to čo používaš , HDMI, VGA, DVI ... Nič si nespôsobil ,nič si nepokazil ! Máš iba monitor nastavený na "neexistujúcu GK"

Vysvětli to prosím nějak pochopitelněji.. Nejsem v tom expert.. Kam zapojit?

odpoj kabel od monitoru ze základní desky /to GK intel/ a zapoj do GK ve slotu /nvidia/ na tom nic není

Ale pude to?... Jarnie tady píše že ta Intelácká je ta co odesílá obraz do monitoru.

Pokud je to stolní PC tak to jde-přepoj to /doufám,že v biosu jsou povoleny obě možnosti/.

Je to stolní PC..... No já se v tom nebudu drbat radši.. Zavolal jsem jednomu známýmu co umí s pc... Tak by s tím možná pomoh. On. Ale myslím si že možná přepojit by to šlo.

To jde určitě.Druhá věc je,že zapojit monitor do integrované GK místo silnější ve slotu je totální kravina....kdo to udělal je ....Ta intel Gk není hlavní,hlavní je ta do které to zapojíš.

Uvidím co mi řekne ten známý... A co řekne na vaše rady.

Doufám že mu alespoň hodláš za to něco dát ...

Né asi...

Stalo se mi to samé. Akorát u notebooku.

Děkuju za rady... Teď už je vše jak má být a je to v pořádku..

Na budúce by som ako prvé skúsil "poslední funkční známa konfigurace"