» Poradna » Programy

Zákaz prodeje her 18+ nezletilým

Hele, byli byste pro zákaz prodeje počítačových her osobám mladším 17,respektive 18 let ? Nemyslím všech, myslím těch které jsou ratingované 17 respektive 18 (GTA,Manhunt,Doom 3,HL-2,Riddick). Mám na mysli zákon který by to postihoval jako narušování mravní výchovy mládeže, jsem totiž zděšen z toho že GTA hrají i osmileté děti... Kterým ho prý koupili rodiče ! Protože zakázat to plošně to je kravina, proč, ona je to přece více méně parodie - i když dost brutální, pravda. Ale šprčci to přece tak nevnímají, pro ně je to jen super hra kde se mlátí lidi lopatou. Optimální by byla povinná registrace a čestné prohlášení při koupi že tento software nebudu zpřístupňovat dětem a mladistvým. Když už si musí děti s něčím hrát tak ať cakra hrají méně brutální hry než je GTA ze kterého nemají pojem. Nejsem žádný zapšklý stařík, ačkňárny mám rád -ale taky už vím že to je nadsázka, že je to jenom hra a že to třeba něco paroduje. Ale dítě to neví. Co si o tom myslíte vy ? Možná by stačila hranice 17 let. (Nezapomeňme že např. o zbraň si u nás lze zažádat až od 21 let). V sedmnácti asi bude ostatní zabíjet jen vyšinutý asociál, normální člověk se přece některým vtípkům v GTA zasměje. Dík za názory.

Odpovědi na otázku

GTA neni brutalni hra , , na GTA1 sem zacinal, kdyz vysel, ted je mi 18, takze mi to muze bejt ukradeny nakej zakon :) ale je to kravina uz z toho duvodu ze stejne 85% tech co hrajou to nemaj z obchodu, ale prepaleny, takze by zakon nepomoh, jen u nekolika bohatsich co si muzou dovolit utracet za hry :) ,proste je to o rodicichm co diteti koupi.

Buď jsi magor, nebo socialista. V nejhorším případu obojí.

To je ovšem problém vydavatelů a také zákonů, respektive policie že netrestají SW pirátství. Nebo spíše pirátské servery. Podle mého by měl vydavatel zabránit aby se kopie her M/18+ volně šířily na netua  dostávali k dětem a adolescentům. Ono by 2000 hodin veřejně prospěšných prací, pokuta až 1000 000Kč a zabavení kompu napravilo hlavu mnoha pirátům. Já taky nejsem bohatý ale hry si normálně kupuju. A to mám skoro minimální plat. No a co. Já origošky rád. Ale pálenky teď nechme. Tohle je téma hry pro dospělé. (Možná GTA 2D ne, ale SA či Vice city, Manhunt,Riddick,Hitman nejsou zrovna dvakráte hry pro děti - samo, vesměs jsou protkané černým humorem jenže to ty děcka prostě neví,nevnímají, mě se to zkrátka a dobře 2x nelíbí-jednou je to mature tak ať to hrají ti co z toho mají rozum). Lepší si vykompenzovat stres, agresivitu nebo já nevím co u GTA:SA a pak jít klidně spát než se třeba ožrat, pohádat s drahou polovicí, rodiči atd.  Na 98% procentech tzv. mladých dospělých (do 21 let) to žádné negativní důsledky nezanechá a od 21+ už tuplem ne. Ale děti jsou děti. A nechat je hrát takové hry není zrovna 2x košer.

keby to zakazali tak by sa rozšírilo nelegálne napaľovanie,takže teraz z toho majú vacsi osoh.

ty vole, dyť to je normálka že to hrají i osmiletí, a co jako?????

A co by zákaz prodeje jako řešil? když 99% lidí si tu hru vypálí místo toho aby si ji koupil, ty chytrá komunistická hlavo

Ani jedno. Vždyť jsem vysvětlil proč si myslím že by se to mělo kontrolovat. Já neřvu pryč se san andreas, fůůůj, to bych byl pěkný pokrytec - já řvu pryč s tím aby san andreas hrály děti ! A mladiství. Nevím, te´d jsem starý kolouch a SA i jiné brutalitky si spíš vychutnám a ocením černý humor než třeba v 15. Potažmo v 8... To není špatné. Špatné je to zakazovat plošně ačkoliv některé hry nemusím - třeba manhunta nebo punishera - tak si to nekoupím - ale kdo chce tak ať je má - pokud se podle toho nebude řídit. Třeba na Hitmana jsem taky koukal úkosem až jsem si zahrál contracts, zjistil že je to pěkně vyčůraná noir hra zab hajzlíka na hajzlíku ale dětem to do PC nepatří.

Jestli si myslíš, že ten zákaz prodeje by něco vyřešil tak si pěkně dubová hlava, jako nic ve zlém.

když to dětem rodiče dovolí.. dneska se i kantoři na děcka nesmí ani křivě podívat. Osobně jsem pro zavedení tělesných trestů  - já bych je naučil, parchanty!

No právě - je to normálka ale ty ratingy asi na obalech nejsou pro srandu králíkům. Opakuju se - nijak se necítím ošizený že GTA:SA hraju až teď v dávné dospělosti.Na druhou stranu si myslím že děti by se mohly bavit u jiných, méně násilných titulů .

omezení prodeje + tvrdé tresty za SW pirátství - protože jakým právem má někdo hrát totéž co si ukrad,zatímco já za to zaplatil poctivou cenu ? Mě nevadí koupit si hru, nechlastám,nehulím, peněz sice nemám ale pirátské kopie mít nemusím. Origoška je origoška, to mi nikdo nevymluví, já mám origošky rád - třeba v pirátské kopii san andreas asi nemáš tu knížečku + mapu, dnes jsem viděl battlefielda 2 s headsetem - prostě pro mě je koupit si hru jako si koupit limošku, párek v rohlíku atd. Cítil bych se jako vůl když mám docela dobrý komp a hrál na něm pirátské hry. Je pravda že by mohly být hry levnější - ale pirátstvím se to asi nevyřeší. Jo, v očích mnohých jsem vůl, blb, socialista,komunista - ale lepší být tohle než socka která prohání nové tituly na nabušeném PC za x-tisíc aniž by si je koupila a brečí vono je to drahý, fůůůj. Nehledě na to že když mě přestane bavit origoš dám ji do bazaru a dostanu za to vložené peníze zpět a můžu si koupit/vyměnit jiný titul, nebo třeba něco jiného. Ale co s pálenkou ? Maximálně zahodit. Podle mě je lepší po dohrání dát hru do bazáče a dostat za ní třeba i 800+ než mít doma stovky her za které nedostanu nic. Maximálně pokud to pálím ve velkém tak flastr.

"....zaplatil poctivou cenu...." Chlape muzu ti rict , ze 1500 neni poctiva cena!!! a to myslim vazne. Jed se podivat do Polska, Nemecka a uvidis za jakou cenu se tam prodavaji nejnovejsi parby . Je to +-600 kc, jako sorry, ale rvat prodejcum vice jak jednou tolik to vazne nemusim. Az budou hry stat 600 ,tak si je klidne pujdu koupit, ale za 1500 me musi hra hooodne presvedcit, abych za ni tolik zaplatil. Mas pravdu je to spatne, ale svet neni idealni.

Nuz, ja zijem v nemecku a mozem ti povedat ze tu hry stoja tak okolo 50€, co zodpoveda asi tym 1500kc.600kc v polsku (urcite na trhu ) to boli asi piratciny jak vysite (aj ked je CD lisovane, tak to este nemusi znamenat ze su original, tak ako sa na trhoch aj u nas kedysi predavali piratske lisovane hudobne CD za 150-200 korun, to NEBOLI originalne CD).

Vid. napr. http://www.gameworld.de/, ale pozeraj ceny normalnych hier (napr. doom3 apod.), ktore su okolo 50€, a nie nejake nemecky 10rocne plosinovky za 15€

HM tak to sorrac s tim nemeckem. Ale to polsko to vim, ze to tam tak stoji a nejsou to zadny lisovany - kradeny.Jo chtel bych s zeptat kolik je v nemecku prumerny plat?

Ak stoji v polsku nieco 600kc co stoji na celom svete 1500kc tak to v polsku kradeny uircite JE.Priemerny plat v krajine X nema nic spolocne s hodnotou tovaru ktory sa predava medzinarodne.

Bylo to v supermarketu, melo to origos obal, manual,a na cd byly napisi tituly... "Priemerny plat v krajine X nema nic spolocne s hodnotou tovaru ktory sa predava medzinarodne."Tak to bych netvrdil, zalezi to na vice faktorech, chtel jsem se zamerit na pomer, bylo by to trochu cechackovstvi, ale vemu, ze tam je prumerny plat 35-40k (nevim tak sorry, kdyby to bylo spatne) a u nas 18k coz 2x min, a kdyz hra stoji 1500 tak uz vidis onen rozdil! Jak sem napsal, az budou hry za +-600, tak si je pujdu koupit, zatim temer vsechny mam paleny

A nevadi ti ze auto nestoji u nas 2x menej, ze televizor nestoji u nas 2x menej, ze dovolenka na mallorke pre cechov/slovakov nestoji 2x menej, atd.? 2x menej moze stat to, co bolo vyprodukovane v CR/SR, ak je hra vyprodukovana v USA alebo zap.europe tak bude proste stat 1500 a hotovo.Neviem ake hry si videl v polsku, mohol to byt len nejaky datadisk k nejakej hre apod. tie stoja menej, neverim ze by poliaci mali nejakeho superdodavatela ktory by mal o 70% nizsie ceny ako su ceny vo zvysku sveta.

to jsem cetl , ale cerpam z vlastni zkusenosti

Tak to uz stoji za zamyslenie. Ci poliaci nemaju nahodou nejake vlastne distribucne firmy ktore nakupia len prava na a potom si vyrabaju vlastne vydanie hry za vlastne ceny (tomu by naznacoval aj ten prevazny dubbing hier), neviem, nejako nechapem.U nas sa to asi len prebera od zahr. distrib. spolocnosti (ktore maju nasadene europske ceny) a to je asi chyba.ALe aj tak, co brani nasincovi kupovat hry v polsku? Sme predsa v EU (ziadne clo ani nic). Az distributori u nas (su vobec nejaki?) zistia ze predali 0.1ks hry na milion obyvatelov tak sa mozno zamyslia nad tym kde je chyba . A mozno zacnu polski distributori dovazat potom aj k nam...

Inac ja by som bol tiez radsej keby hry stali 600kc a nie 1500kc, ale ja to bohuzial ovplyvnit nemozem. Mozno ze by hry stali menej ak by si ich naozaj vsetci kupovali (producenti by mali viac ziskov a mohli by ist s cenami dole), ale ako pozname nenazratych producentov tak tomu ani sam neverim.

vsechno je mozne, kdyby ti obchodnicci radeji slevnili ze sve marze bylo by nam lip, kdo to ma porad stahovat a vypalovat

pre tvoju informaciu, ty kupujes licenciu na hru, ale ty tu licenciu dalej predavat nemozes, spytaj sa BSA... takze ani davat hry da bazaru nie je ok

Softwarový pirátství je celosvětový problém a na internetu se hry a software přímo nabízí tak proč by za to člověk platil, ikdyž některý soft by si to zasloužil.Např. Office kterej stojí 9000 to je skoro celá vejplata obyč dělníka.Co se týká her a dětí je to o rodičích když musí celej den dřít aby děcka uživili tak na ně nemaj čas a děcka paří na kompu kterej jim rodiče jako náhradu koupí.

Clovek by musel byt prasteny keby si domov kupoval MS office, mohol by som si to bez problemov dovolit ale aj tak proste MS office doma nemam, mam 602suite verziu zadarmo a uplne mi staci na vsetky dokumenty ktore som doteraz doma potreboval napisat (zvycajne maju tak 10 riadkov plus hlavicka :).Hry ale nie su az tak drahe, ludia davaju za "zabavu" (napr. dovolenku) uplne ine prachy (desattisice), v automatovych herniach kopa ludi nechava cele vyplaty, ale za hru nie je nikto ochotni dat ani nejakych 1000-2000 korun ??? To mi pripada trochu divne, tebe nie? Kolko hier rocne hraje normalny clovek? dve, tri?Hry sa sami na internete nenabizeji, ponukaju ich ini ludia a robit by to urcite nemali, malo by sa to vyraznejsie postihovat.Osobne nie som za nejake drasticke obmedzovanie hier, niektore moc brutalne by mozno mohli byt napr. az od 15rokov, nemyslim nejake obmedzovanie predaja, ale hlavne by to malo byt vyrazne vyznacene na obale ze to pre deti nie je vhodne (aby rodicia videli pri kupe ze dany produkt nie je vhodny pre deti, podobne ako sa oznacuju niektore filmy v TV - je to skor informacia pre rodicov). Nejake povinne registracie by som nezavadzal, naco, aj tak by to houby vyrioesilo a iba by to otravovalo.

... napr. tak ako na cigaretach je ze "fajcenie blablabla" tak na takych (niektorych) hrach by mohlo byt povinne vyraznym pismom v ramceku ze "Pozor, tento produkt moze negativne ovplyvnit vyvoj vasho dietata" (ja viem ze ta hlaska je dost debilna )

o 602 mi ani nemluv, v praci jsem s tim asi pulroku delal a ani za tu dobu sem si na to nezvyk, sice to vypada jako office, ale na nektery veci sem neprisel jak se delaji, ikdyz v officech to pro me neni problem.

To by ma zaujimalo ze co tak strasne potrebne v 602suite chyba.A pisal som o tom ze kto si to kupi DOMOV, a nie o tom s cim robis v praci.

Ne byla to free verze , potreboval sem udelat v podstate par tabulek, hlavicek.Uz si to presne nepamatuji, ale nejvice me stvalo : mel jsem tabulku v tom data a popisky a nekolikrat za mesic jsem ty pipisky s tabulkou kopiroval(mnozil) a treba jsem tam mel napsanej květen a cas od casu to nahodne udelalo "kv2ten" nebo misto dvojky to hodilo nesmyslny znak, jen jsem to zkopiroval a bylo to nahodne a nejvice me stvalo, ze to neslo ani opravit, kdyz sem to zkousel, tak se zpet zmenilo. Potom problem s kompaktibylitou MS a 602 a dalsi drobne problemy. Nejsem ztech co software zavrhnou po par hodinach prace, ale nekdy to opravdu hoodne ztezovalo praci.

To si mal skor problem s pismom ktore bolo nastavene pre danu bunku (treba mat verziu pisma pre strednu europu).Kompatibilita s .doc nie je 100% to mi je jasne, ale s .doc nie je 100% kompatibilny ani samotny MS office. Myslim ze je od MS nejaky viewer na .doc a .xls, ak si clovek chce len pozriet cudzie .doc a ak s tym ma 602suite problem.Inac existuje aj OpenOffice.Ja si myslim ze MS Ofiice doma (nie v praci, ale doma) nikto nepotrebuje. Co robis doma s office ( a naco ?). Bezne dopisy idu v 602suite napisat bez problemov (vcetne hlavicky v plavajucom ramci apod.), tabulkovy procesor na ratanie rodinneho rozpoctu tiez staci, neviem co potrebuje kto viac z kancelarskeho balika doma. (Nehovorim o praci, ak nejaka firma chce MS office tak si ho moze kupit, firma ktora potrebuje MS Office urcite nezaraba 9000korun mesacne ako robotnik :)

Ja zkousel vse mozne. Udivilo me, ze to proste udelalo jen nekdy, tak 2 z 10, zkousel jsem ruzna formatovani bunek a vseho mozneho, ale nepomohlo mi to. Doma delam trochu nejaky ten dokument a exel (grafy, table, rovnice) powerpoint (no jen zridka) databaze - vubec jen kdyz sme to delali ve skole, ale celkem v tom umim, jako cloveku staci opravdu nejake ty nahrady, ale hlavni problem nastava s tou kompaktibylitou kdyz udelas dokument v MSO a otevres jej v OF tak ho muzes delat znovu, protoze se ti vse rozhaze a naopak je to stejne.

Tiez som za - na novom PC mam kupeny Office XP pre studentov (3600 Sk) a na starom s Win 98 (kupenou, este v davnych casoch) zasa 602 Suite. Na to viac netreba a postaci i tento free soft. Aby to bolo este "lepsie", tak aj "obycajne" Nero, PowerDVD ci NOD32 mam legalne kupeny. Co sa da, tak OEM a na to zvysne tych par "piv" obetujem. A ak peniaze nemam, tak si to proste nekupim. Pokial chcem nieco (nazvime to kvalitne, ale kvalitu mozno chapat aj ako prijemne uzivatelske prostredie), tak si to kupim. Pokial na to nemam, tak si to bud nekupim, alebo si kupim nieco lacnejsie s vedomim, ze to nebude mat nejake funkcie. Palene CD proste prec. Ale to by ludia museli pochopit, ze za tym produktom sa skryva ludska namaha. Im by sa tiez nepacilo, keby som im zobral spred domu ich auto a zacal ho pouzivat... (vsak auto sa da lahko otvorit sperhakom podobne ako obist ochrana na DVD obycajnym DVD Decrypterom...)A ak su FAKT PROTI, tak nech to proste nieze nekupuju, ale ani NEPOUZIVAJU!!! Ked vyskoci Microsoftu statistika z Windows Update "5 aktualizacii dokopy", tak az potom zistia, ze niekde (v cenotvorbe) je chyba... Ale ked tam budu mat "1 000 000 aktualizacii denne", tak si len budu madlit ruky, pretoze ak si ich produkt kupi co i len 10% z nich, tak su to pekne prachy...  Inac, paradoxom je, ze par znamych sa dostalo k "zarucene pravym hudobnym CD z Ukrajiny" cez - umelcov. Proste oni miesto toho, aby sa sami podporovali, tak kupuju takto piraty jedna radost a potom nariekaju, ze nemaju prachy... C.

Hm, já mám Open Office a jsem v pohodě...

JA bych Manhunt a Postal 2 povine distribuoval od skolnich siti v USA, a sledoval co by se delo - aspon by se pocet tech nabubrelejch amercianu co zakazujou vetsinu her snizil ...

Když má někdo tak blbé děcka, že si v 8 letech budou myslet že to co se děje v počítači tak se děje i v reálu tak je to jeho problém.Dnešní dítě v 8 letech je chytřejší než někteří lidi v 55, kteří vyrostli za starých dob bez pc.To je konina když mi bylo osm tak jsem měl taky PC (tehdy commodore 64) a bylo mi jasný že nikoho zabít nemůžu. Jednak by mně zavřeli do ústavu a jednak by mně přestala rodina mít ráda, z*****l bych si celý život a taky bych asi nemohl hrát hry na PC . To jsou důvody proč většina lidí v reálu nikoho nezabije. A když někomu nedochází tyto základní souvislosti tak je to magor a dokáže zebít i bez toho aby kdy hrál brutální hry na PC.Asi tak

To máš sice pravdu ale musíme si uvědomit že to není jenom o tom zákazu,ale i o výchově.Pokud bude matka a otec trochu soudný a rozumný tak toho dooma prckovi koupí dejme tomu až v 15 a né v osmi.Já si myslím že čím víc se bude něco zakazovat tím víc se to bude porušovat.já si sice nějakou korunu vydělám ale nejsem hotovej abych dával 1500 za gamesu.Si jí seženu vypálenou a mám klid.Až bude stát 500 si jí klidně koupim.To máš to samý jako Audio CD.proč si je lidi pálej?Protože jsou drahy,až budou stát 200,pálení už se skoro nevyplatí a hodně by kleslo.

Co že se při ceně 200 za Audio-CD nevyplatí pálit? Na jedno CD se ti vejde 10 Mp3 CD a ři ceně 10 Kč za CD to vychází na 1 Kč za skupinu?Takže pokud bude stát Audio-CD více jak 1 Kč logicky se pálit vplatí

mas pravdu, je to o vychove, ale co ja si pamatuju tak uz nekdy v sedmi letech sem paril hru kde to krvi jen "problikavalo" ... a vubec mne to nedrasalo nervy.... cili : tenhle problem je civilizacni, ci spise generacni : decka v my dobe (tudiz my souputnici) sme byly nauceny koukat uz na ramba v sesti letech a na predatora .. a na dalsi hromadu krvavejch akcnaku .. proto sme si ktomu vytvorily postoj ze "je to jenom sranda" ... ale dnesni rodice sou ve svy prehnany chuti chranit deti od zkazy tak zaslepeny, ze kdyz tomu diteti tenhle nahled na svet "zabavy" mu odeprou.. tak se z nej vetsinou stane mrtvochcipek co ma vetsi sanci v dvaceti nekoho ubodat nez my .. co sme na to byly zvykly .. krom toho : nesnasim skutecnou krev a zabit zvire (slepice, prase a tak) bych nedokazal ... ale ve hrach useknu hlavu vsemu co se hejbe a bavi mne to ... prave proto ze je to jenom sranda ... (mimoto __ je mi 20) ... a nikdy bych nesel do ulic s kosou a killoval lidi ... to je prave ten problem .. mne nikdo nerekl ze to nemam delat (dobra : rikaly mi "nervi se s tim a tim" a "nemlat svoji starsi sestru" ) .. ale ani ze to mam delat ... a dnesnim frackum se rika co vsechno nemaj .. a co vsechno maj ... takze jakkykoliv zakazy jsou defakto neucinny ..  Dokazete si nekdo predstavit ze by v pocatku osmibitu nekdo resil "tuhle hru decko nesmi hrat" ? ... kazdej by se mu vysmal ... vzdyt o tom to bylo, posadit to maly dite pred PC a ukazat mu svet kterej rodic nepoznal ... a prave ted vyrusta ta vrstva fracku co toho vseho ma moc (kdyz si vezmete co se jenom u nas nebo clkove ve svete stalo za poslednich 15 let) ... dnesni dite proste neroste do "dobryho sveta" (on nebyl dobrej ani predtim, ale urcite nebyl tak zkazenej),  roste do sveta kde neni rovnovaha niceho .. jen hroznej bordel ... a nadvlada "neceho" o cem si dovolim rict ze je to amerikanismus - tim nechci ale rict ze mam neco proti obycejnymu amikovy .. ale myslim proti americkymu stylu zivota, kterej je nam representovanej Ukázat celý příspěvek

No, v USA se stal před pár lety případ když chlapeček zabil jiného chlapečka s tím že má dost životů a že zas ožije. V osmi letech kluci na ZŠ (1988) předváděli kopy z karate tigera, a vyhrožovali - když neřekneš to a to uděláme ti stinku do srdce jako Jean Claude Van Damme. Myslím že i Rockstaři jsou si moc dobře vědomí toho že jejich hra není vhodná pro děti. Na druhou stranu je pravda že i u českých herních časáků jsou občas hry 18+ soldier of fortune, suffering,duke nukem 3d. Ale GTA série (byť první dva díly vyšly freewarově) tedy GTA3-SA je a priori určená dospělákům. Nezapomeňme - je to simulátor zločince,to co se tam dělá je trestné, zavrženihodné a v USA se za to dává trest smrti. Současně je to parodické, místy až štiplavé,neuctivé - třeba Simpsonovic familee - ti běží také v hlavním čase a jsou bráni jako pro děti a nejsou pro děti. Nebo southpark - myslíte že osmileté, desetileté děcko chápe south park ? Já myslím že ne. A GTA je na tom podobně jako south park - je to podobného zrna. Nebo Riddick - taky docela drsná hra. Prostě klidně ať to hraje mládež, ale nenechávejme hrát tyhle hry děti které nechápou hru jako celek ! Nechápou voc go ! Jestli mají nebo nemají PC/konzoli je fuk.

A když se dětem na dobrou noc bude předčítat Pohádka o perníkové chaloupce, tak sežerou prarodiče. Holt si nevybereš.

CENA NAPALENEJ HRY NA DVD = 15SK /cena za ciste DVD/CENA ORIGINALNEJ /tej istej/ HRY NA DVD = 1500-2000SKTo hovory za vsetko dat cca. 100 nasobok za (skoro) to iste, to neeeee... Kto si chce ten nak si kupi, ja nekupim, ani som nekupil a ani v buducnosti nekupim = nikdy .. radsej stiahnem a mam to zadara ...

To nemá cenu. Fajn, super ať si děcka hrají s GTA, sice nemaj ani šajnu voc go, ale fajn. Je to hra a hry jsou pro děti. Pak se ale nezlobte že když někdo něco vyvede tak se to háže na hry, ano, pak se zakazuje a nesmí se to a to prodávat - leckdy vůbec. Ono je totiž špatné chtít aby děti nehrály hry z kterých nemají rozum, které vývojáři nenavrhovali pro ně - ale fajn, ať žije svobodná výchova kde neplatí mantinely, kde je normální SW krást, taky chlastat by se mohlo od 8, že,a řídit auťák i tu pistol ať děti mají, no jo. Já zjistit že mi děcko hraje co nemá zjezdím mu prdel,zjistím od koho to má a s dotyčným bych si to vyřídil tak že by od něj pes kůrku nevzal. Dítěti bych potom koupil normální hru přiměřenou jeho věku s tím že o nic nepříjde když to GTA nebude hrát. Podle mého se děti tím že hrají věci co nejsou pro ně okrádají o to nejhezčí co můžou mít - o dětství !

Kradete v samoobsluze ? Kradete v práci ? Mám žízeň - tak jdu a ukradnu si limonádu. Rohlík. I auto si ukradnu. Barák. No ano - krást je legální. Co na tom že ten to auto stojí 250 000 já ho čmajznu a je to takitsto to samé. Dobrou noc. Modlete se aby tu nezačala pořádně fungovat SW policie, to by bylo stíhaných o jé je ! To by bylo pokut a veřejných prací, zabavených kompů... Dobrou noc.

Tu diskuzi sem necetl, ale "kradeni sw" neni krazdez, ale poruseni autorskeho zakona. A pred otaznikem se nepise mezera. To delaji jen homosexualni sekretarky.

Ale jdi ty kecko.Pokud bude pořádně fungovat SW policie,tak musí postihnout tak 70% hráču,včetně sama sebe.Otázka je kdo pak bude dělat ve SW policii?.A co Kája Mařík?SW policie je na vrcholu blaha pokud náhodou příjde na někoho inzerujícího v Annonci,nebo práskač nabonzuje nějakou firmu.A je sakra rozdíl pokud někdo má 10$ na hodinu a hra tam nestojí ani 40$,nebo 50Kč a hra za 1500.Porovnávat cenu softwaru s autem je pěkná kravina.

O vychovu dietata sa nepostara ziadny zakon, ani ten, co ten zakon pripravoval, ale rodic - rodina a okolie v ktorom vyrasta. Zijeme v dobe INTERNETU, takze aj ked rodicia decku zakazu taketo hry / co je spravne /, ono si to vzdy najde cestu ku kamosovi na net / a je ich vela/, do herni a samozrejme ze aj v skole su bezne taketo hry. nebudem daleko zachadzat, ale este sa pametam, ako som sa hraval na nemcov a rusov, indianov a kovbojov a mal som okolo tych 8 rokov a neslo to proste bez tych ZBRANI!Hold v dnesnej dobe sa decka nehraju tak ako volakedy, ale urcite rysy su vzdy rovnake:chlapci vyhladavaju www.zbrane.comdievcata vyhladavaju www.barbie.comco sa tyka zakazat urcite hry ludom okolo 15 - 18 rocnym ....... cha,cha,cha.....to je ale fooooorHOUK

apropo: co sa tyka SW policie - to je len velka bublina!pravidelne je medializovany zasah takejto ,,policie,, na cloveka, ktory predava nelegalny soft.povedia, kolko tisicov CD mal, kolko milionovu skodu spravil, ale nepovedia skadial to mal!!!to je vsetko,dobru

Zakazovat hry ma asi stejnou logiku jako zakazovat detem kupovat hudbu s "nevhodnou" tematikou. No treba takovy Frank Zappa zpiva o nejakych homosexualnich sado-masochistech; o Sex Pistols ani nemluvim; a nemaji System of a down jednu pisnicku o tom vrahovi, co zabil Polanskimu rodinu? Nejake zakazy mi pripadaji prehnane...

No ale od čeho tedy ty ratingy jsou ? Opravdu si myslíte že GTA:SA je vhodná zábava pro osmileté děti ?

Zakazane ovocie najlepsie chuti ...zakon ci ne-zakon ked kcem tak si to zaobstaram . . . keby to uzakonili a kazdy pod 18 by to dodrzoval, co by potom urobili ako dalsi zakon???..nebol by dovod......zakony su na to aby sa porusovali

já sem taky pro, aby těti nehráli tyhle hry .. nakonec počkejte, až vás nějaké dítě ubodá kudlou .. ako už se to několikrát stalo, že ty smradi malý školou povinní už kolem 10 let vyhulují trávu a chlastají tvrdý alkohol, ba dokonce způsobí ujmu nazdraví druhejm . Vy co tu odpovídáte, že je to kravina, a že sme debilové, co to tu meleme, ale vsadím se, že je Vám v rozmezí 5 - 15 let. Proč ty dědi dneska jsou takové, že si dovolí například zabít svoji složužačku ? že by to bylo také z části působéní nějaké krvavé hry, která pro ně není ?  ..... zakázat se to ale nedá, to je fakt .. ale je třeba se zamyslet.

Máš pravdu.Ani my, Bobáňi z komunity Bobáňů nenecháváme naše Bobáňatahtát tyhle zavrženihodné hry.Smějí hrát pouze hry od microsoftu.

Já si prostě myslím,že nějaký zakazování tady nepomůže,buď to budou muset ohlídat hlavně rodiče a nebo tomu nechat volnej průběh a koupí mu tu hru,ať se s tím nějak popere.Když bude chtít tak si to sežene i přez ten největší zákaz.Jinak,oni by museli zakázat TV,vemte si kolik akčních,některých až brutálních filmů dávají i před 22hod.Ono stačí když se 10ti letý dítě bude dívat s tátou na zprávy a tam si toho násilí taky dost užije:jenže je to trochu i o mentalitě toho dítěte.Pokud ho to bude nějak přitahovat to násilí,buď který uvidí v TV nebo právě v těch hrách tak je takovej zabiják na světě.Nevím,je to téma o kterém si musí každý rodič udělat názor sám a toho se držet.Ale já určitě svému dítěti nedovolím hrát dooma v 10letech,sic ho mám doma.