Zajímavost co mě dělá starosti

Dobrý den,
jsem majitelem tiskárny HP PSC 2175 All-in-One Printer, jde o starší tiskárnu, ale nicméně rychlost tisku je slušná... Je to multifunkční tiskárna a právě se dostáváme k mé starosti. Skener který se v tomto stroji nachází normĺně funguje, ale co mě zaráží,že lampa svítí pořád (když je stroj pod napětím) ale i když nic neskenuju...
To by určitě neměloa při delším tisku se bojím aby se mi lampa sceneru zbytečně nevysvicovala...:(
Skoušel jsem celý scenerový celek rozebrat a vyčisti,ale nepomohlo to... Neví někdo čím by to mohlo být...?
Děkuju za každý postřeh...
img09.allegroimg.pl ...
(na obrázku není tiskárna pod napětím...)

Odpovědi na otázku

delalo ti to i predtim ?

To právě nevím-dostal jsem to od bratrance a ten to také neví...
Ale logika věci mi říká že je tam něco špatně, když jsem to měl rozdělaný- je tam spousta drátku a takových věcí ... může to být i prkotina- jak říkám takovým věcem vůbec nerozumím....

Podívej se do nastavení multifunkce, jestli tam není ruční ovládání lampy v jakém se má nacházet výchozím stavu po zapnutí. Možná by pomohlo znou přeinstalovat ovladače. A je tam ještě normální výbojka nebo už LED? Trubice by měla vydržet pár tisíc hodin, tam se toho moc neosvítí a LED neřeš vůbec. Ty přežijí tiskárnu.

vzhledem ke stáří tiskárny a dedukci sem přesvědčen, že se jedná o starou výbojku... tiskárna má malinký displej-tam je také setup, ale žadná zmínka o lampě (jen nastavení kvality skenování a takové věci). Přeinstalovat ovladače také nepomůže zaprvé proto, že si je 7čky nainstalovaly samy a azdruhé proto, že tiskárna má být funkční i bez pc (a i v tomto stavu lampa svítí neustále při zapnutí)...
I tak moc děkuju za rady...

žádný odborník přes svítící lampu v tiskárně...?
to se divím...

HeY beYbe jSeSh laMa uPe MoC, dhey to NeKhOmU kDhO ThOMu RoZuMi! Lawuju tHe bEjBe MUCK!

EwIczQa - ty zalez blbe.

pozeptat se přímo HP nebo jejich servisu jsi nezkoušel? Kdysi jsem řešil něco ohledně tiskárny - stará laserová OKI a jejich servis mi docela poradil - pro počáteční zorientování v problému mi to bohatě stačilo a nakonec jsem to vyřešil sám.

v mojí HP 5180 svítí zelené světlo ve scanneru, ikdyž je tiskárna vyplá... leda tiskárnu vypínat ze zásuvky

Mluvíme určitě o stejném problému...? Nemyslím světlo signalizující power, či stant by režim, ale přímo lampu nacházející se pod příklopkou sceneru- přímo skenovací lampu...

Úsporný režim je z výroby nastaven na 12 hodin nečinnosti. Pokud chcete dříve, je nastavení popsáno na straně 42 návodu. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manualCategory...

Dobrý nápad, ale nejedná se o pohotovostní režim, ale o to, že svítí lampa sceneru:(
A to i když netisknu, prostě pořád při zapnutém stavu... :(

Nepsal jsem nic o pohotovostním režimu, ale o úsporném. Tak tedy cituji z onoho návodu: Světelný zdroj zařízení HP PSC zůstává rozsvícen po určenou dobu tak, aby zařízení bylo připraveno k okamžitému použití. Pokud zařízení HP PSC není po tuto dobu používáno, světelný zdroj je z úsporných důvodů vypnut a na displeji ovládacího panelu je zobrazena zpráva Úspora zapnuta. (Úsporný režim lze vypnout stisknutím kteréhokoli tlačítka na ovládacím panelu.)
Zařízení je od výrobce nastaveno tak, že úsporný režim je automaticky zapnut po 12 hodinách nečinnosti. Chcete-li, aby byl úsporný režim zařízení HP PSC automaticky aktivován dříve, použijte následující postup.
1 Stiskněte tlačítko Nastavení.
2 Stiskněte postupně tlačítka 2 a 5.
Tím vyberete nabídku Údržba a volbu Nastav. čas aktivace úspory.
3 Pomocí tlačítka --> nastavte požadovanou časovou prodlevu a stiskněte tlačítko Enter.

TAKŽE NIKDO NIC...?

Jan:Starší multifunkční zařízení+Windows7...hmmm?A co zkusit nahrát novej firmware?

Skusil by som pozriet ovladace. Pripadne napisat sem http://www.fixya.com/support/p378620-hp_psc_21... ...