» Poradna » Ostatní

Zahraniční film vysílaný za socialismu

Bude to velmi težké:Za socialismu,tuším mezi roky 1982-1988 zhruba dvakrát vysílaný zahraniční psychologický sci-fi film o androidech.Jen si pamatuji,že místo kůže (při poranění) měli vidět lepenkový papír.Tuším,že se honili v kamionech(?)Jeden vykoukl z okénka a neměl vůbec ústa.Víc si nepamatuji-byl jsem malý a rodiče mě odehnali od TV...Kdyby si někdo vzpoměl...

Odpovědi na otázku

Chtělo by to ještě nějaký detail, ale myslím, že scéna s řidičem kamionu bez úst byla v jedné z devíti povídek filmu Zkouška pilota Pirxe. To je ale rok 1978.

To by mohlo být ono.Ten kousek s x.ichtem bez úst si taky pamatuju.

No, uvidíme, co na to Rady. Třeba si ještě na něco vzpomene.

Díky za reakce.Ani jsem nedoufal.Výroba-Polsko / Sovětský svaz / Estonsko-to by i odpovídalo tehdejšímu směru.PS:psal jsem roky uvedení v TV,nikoliv rok výroby.Další podrobnosti-bohužel,už je to skoro 30 let.

Ano, někdy stačí vybavit si i jen nepatrný detail. Podle mě je to opravdu Pirx.

Je to Pirx: http://www.fdb.cz/film/23842-zkouska-pilota... ... . Povídka, podle které film vznikl, se jmenuje Přelíčení a česky vyšla v knize Pánův hlas.

Kontaktuj tohodle borce
http://kitakitsune.org/kontakt.html...

to nevim, to jsem se ještě nenarodil

Rady: Jak vidíš, zas tak "velmi těžké" to nebylo, šlo to docela rychle.

uff takže nie som sám. keď sa totiž zmienim knihovníčke o autoroch: Némere, Lemm, Nesvadba či Asimov, čumí na mňa ako by som jej prinajmenšom zjedol desiatu.
nie je nejaký web kde sa dajú požičať či kúpiť tituly týchto či podobných autorov?

uff takže nie som sám. keď sa totiž zmienim knihovníčke o autoroch: Némere, Lemm, Nesvadba či Asimov, čumí na mňa ako by som jej prinajmenšom zjedol desiatu.
nie je nejaký web kde sa dajú požičať či kúpiť tituly týchto či podobných autorov?

Neboj se,takhle trefených lidí je dost,jen se trošku za to stydí a neukazují se.Knihy kupuju přez antikvariáty,tam se dají sehnat lahůdky všeho druhu.

spis aukro

gumka, frenkiecz: Přesně tak, občas tam taky ještě najdu něco, co mi chybělo. Mimo vzpomínané klasiky musím přiznat, že se velice často vracím ke Gertu Prokopovi, kterého střídám se Zpěvem drozda Waltera Tevise.

a ted zeme stredni evropy delaji filmy akorat o krizich stredniho veku a zbaveni panictvi pubertaku.

moc to sem nepatří ale americké filmy už mi lezou krkem, zajímalo by mě jak třeba vypadá indické scifi.... jenomže to se k nám nedostane...

Řekl bych, že stejně, jako všechny indické velkofilmy viz. třeba téměř tříhodinový Endhiran. Jediná záchrana tam je opravdu Aishwarya Rai.

kde je problém? kukni tento trailer:
http://tivi.cas.sk/video/800695/bollywood-ma... ...

To vypadá hodně vesele

Do tří promítacích hodin se opravdu vejde všechno. Tady je ta neodmyslitelná druhá strana mince http://www.youtube.com/watch...

Asi místní folklór něco jako cimbálovka ale nechápu proč je to ve scifi jinej kraj jinej varm...

Jak jsem psal nahoře - indická klasika. Něco sci-fi, něco muzikálu, hodně romantiky. Zvládají i čtyři až pět hodin celosvětového mixu a rodiny v kinech bydlí celé odpoledne u jednoho filmu napříč žánry...

To je docela dlouho otevřený dotaz od roku 2012.Tehdy ještě na světě nebyli idioti Palo a wiloni.