Zahrajte si na Sybilu aneb PC sestava za 6 měsíců

Ahoj, zhruba za půl roku si budu pořizovat novou PC sestavu, včetně LCD monitoru. Zajímal by mě názor věci znalých, na co bych se mohl těšit, vzhledem k připravovaným technologiím (Nehalem, zvětšování kapacity SSD atd.). bohužel jsem omezen částkou 30000 Kč. Jedná se o domácí comp. na nové hry a hromadnou úpravu velkých fotografií. Díky a pokud by chtěl někdo psát stylem - d.e.bile, za 30 hadrů toho moc nepořídíš - tak se ani nemusí snažit, I.

Odpovědi na otázku

Odpovedel sis sam.

Ale pro tebe byla ta poslední věta, tys to fakt nepochopil ?

Podivej, za 1/2 roku koupis za 30.000,- Kc PC, ktere by dneska stalo 40.000,- Kc. Takze budes mit to same co ted, jen levnejsi. Za ty prachy nebudes mit na nove technologie. Takze ty nepotrebujes zadnou Sibylu. Klidne si poskladej PC uz ted z toho nejlepsiho co je ted na trhu s tim, ze za pul roku si to budes moci dovolit.

PS: Tu posledni vetu jsem samozrejme pochopil a kdybys ji tam nedal, tak bych ti odpovedel trochu jinak, ale takhle se to nabizelo samo.

OK. Jde mi spíš o to, jestli za tu dobu budou např. disky SSD standardem, který se začne montovat do většiny PC, dvoujádrové procesory začnou být na ústupu před čtyř., atd. Zkus to vzít trochu s nadhledem.

SSD disky nebudou standardem Drtiva vetsina tech dnes prodavanych nema zasadni vyhody proti klasickym HDD (a ty ktere je maji, budou dost drahe i za pul roku).
Dalsi problem - pokud byste to myslel vazne s temi fotografiemi, date minimalne 20kKc jen za monitor. Ten z principu nebude dobry na hry... Budete potrebovat velky panel, cimz ale vznikne potreba opravdu velmi silne GK, aby Vam utahla moderni hry ve vysokem rozliseni.
A s Nehalemem (i7neco - kdo to vymyslel, to byl ale... marketer) to bude jednoduse - nijak. Jako novinka to bude hodne drahe a temer jiste nebude moudre to koupit.

Dost spekulativni otazky zalozene na divnych predpokladech. A omlouvam se, ze jsem Vas nepotesil.

mysel o com tocis?
akoze ssd su to iste ako klasicke disky?
rozdiely - spotreba, pristupova rychlost, prenosova rychlost/zalezi na miere paralelizacie ale prakticky moze byt aj
1000000000MB/s/, zivotnost/ziadne pohyblive casti/, prenosnost, odolnost voci padu

atd... je toho kopec
to ze dnesne systemy ako hnoj vista nie su este prisposobene to je ich problem
ssd BUDU standardom v dalsich pc
ak mienis bit sa za pocet zapisov tak nove nand flash cipy ich maju dost

dando laskavo sa nauc citat.

"Drtiva vetsina tech dnes prodavanych nema zasadni vyhody proti klasickym HDD (a ty ktere je maji, budou dost drahe i za pul roku)."

VIES CITAT?

A inac:
spotreba - v klasickej zostave ta spotreba disku nezaujima, v notebooku sa spotreba VYROVNA notebookovym diskom

pristupova rychlost - aha, najma u tych vo value segmente, ze...

prenosova rychlost/zalezi na miere paralelizacie ale prakticky moze byt aj 1000000000MB/s/ - ahaa, a v mid-end segmente teda bude ta paralelizacia vyborna, ze. A tych 1000 TB/s by si inac chcel akymi cipmi spracovavat a akymi rozhraniami prenasat? Strielas cisla od boku, ani nevies o com hovoris.

zivotnost/ziadne pohyblive casti/ - tie pohyblive casti su velmi dolezite u desktopu, ktory sedi na zemi; navyse, neviem ci je lepsie mat otacavy disk, pri ktorom je riziko, ze ked ho vyhodim z okna za jazdy sa rozbije (akoze, ak rozbijes disk pri beznom pouzivani, tak si hardverove prasa) alebo je lepsie mat sice ssd, s ktorym mozem hrat futbal, ale po kratkej dobe mi sam umrie vdaka poctu prepisov (ano, maju dost, ale na kolko? na dlzku zarucnej doby?)

prenosnost - a 2.5" disk neprenesies? ja som ho niesol v antistat. obale v dazdi vo vrecku kosele a nic sa mu nestalo. Samozrejme, ked niekto porovnava 2,5" SSD disky s 3,5" desktopovymi, tak nam ta prenosnost nevyjde, ze...

odolnost voci padu - u klasickej zostavy nepodstatne a moderne notebooky maju 3D senzory a parkuju hlavicky

pisal som hlavne o tom ze ssd disky BUDU standardom, lebo mysel si to nechce pripustit.

dnes kto chce mat aky taky vykon systemu by mal mat system na ssd/koli rychlosti/ a data na hdd/koli pomere cena/kapacita/

tvoje obhajovanie klasickych diskov nie je na mieste

ja mam v praci 16gb ssd disk este starej generacie/nizsi pocet prepisov/ na servri/ktory ako proxy robi KOPEC prepisov denne/ a uz dva roky frci ako hodinky

Cetl jste vubec puvodni dotaz?
Cetl jste muj prispevek?

Na dotaz neodpovidate, na muj prispevek nereagujete... :o))))

No kdyz tak koukam na tyhle testy, tak mi neprijdou SSD disku nejak napred pred klasickyma (krome rychlosti cteni a ticha)

www.extrahardware.cz ...
pctuning.tyden.cz ...

Na to není odpověď.Podívej se co se děje v Rusku ze dne na den.Takže za půl rok tady už ani nemusíme být.
To není prdel.