» Poradna » Ostatní

Zaheslovaný soubor

Zdar,mám zaheslovaný soubor rar, který obsahuje několik souborů. Používám program 7-zip. Když rar tím programem otevřu, uvidím seznam souborů a jejich podrobnosti (velikost apod.). Když ale kliknu na jednotlivý soubor, abych ho otevřel nebo když chci rozbalit celej soubor rar, tak to po mně vyžaduje právě to heslo. Lze ten soubor rar nějakým způsobem rozbalit a soubory číst, když už si to heslo nepamatuju? Díky.

Odpovědi na otázku

Doufám, že nejde, proto se přece ochrana heslem používá.

"Lze ten soubor rar nějakým způsobem rozbalit a soubory číst, když už si to heslo nepamatuju?"Můžeš zkusit bruteforce útok.

To by mi trvalo sto let. Holt už nebudu nikdy nic zaheslovávat!!! Se na to vys*ru. Po letech si dělám pořádek na všech paměťových médiích, co mám doma a narazím na tohle. Ale asi tam nic důležitýho nebylo, tak to smažu :/Nějaký další nápady někdo?

já bych to smazal.. uleví se ti xD teď vážně, někde jsem slyšel, že rar je téměř nemožné rozšifrovat, nevím co je na tom pravdy.. a ani z názvu nedokážeš dedukovat o co jde?

PARKRAT SEM TO MEL U HRY,VYMAZAL SEM TO A STAHL JINEJ SOUBOR.

Jn, to je opravdu inteligentní řešení mého problému.

Bohužel, když jsem to zaheslovával, tak jsem tomu dal název 0001 (asi aby to právě nešlo poznat), takže z toho nic nepoznám...

Další nápady, než měl LAMP, mít nikdo nemůže. Zašifrované soubory .rar i .7z lze rozbalit pouze předhozením správného hesla. Existují na to programy, které, krom bruteforce, se snaží hledání zkrátit pomocí tzv. slovníkové metody (tj. seznam pravděpodobných hesel), ale i to asi k ničemu nepovede.

ASI JO,MNO...

Nj, tak díky všem za reakce, ještě to mazat nebudu, kdybych si náhodu vzpomněl, ale asi s tím nehnu.

RAR ak si tam nemal 15 miestne heslo sa da rozsifrovat SW "RAR GPU Password Recovery".Uz som to robil niekolko krat a v pohode staci mat vykonnu Graficku kartu.

Já používám 64 místné heslo se spešl znaky, u mě by jsi nepochodil.

Keylogger

twl to si pamatuješ 64 znaků z hlavy ? Nebo to máš v nějakém "programku" uložené ?Pokud si to pamatuješ z hlavy máš můj hluboký obdiv, já jsem sklerotik a nejsem schopen si zapamatovat několik čísel po sobě (např. fyzikální kontantu) ...

Hesla ukládám do starého dobrého Ami trezoru, žádná elektronika, klíč, mechanika, tlusté stěny několik palců. Byl to vynikající kup, dnes by takový byl velice drahý, a v něm to mám na optickém, magnetickém médiu a v tištěné podobě. Další kopie hesel jsou v jiných lokacích.

to znie ako keby si bol neaky tajny agent..ja si tých par hesiel zapamatam a na všetko ostatne mam last pass

Tak jednou, až se umeješ - což asi tak brzo nebude - si vzpomeň, pokud to dokážeš, na nějakou básničku z dětství. A zapamatuj si první písmena slov, ze kterých je složena. Pak pochopíš jak jednoduše se dají zapamatovat drsná hesla. A to je jen jednoduchá mnemonika (existuje nekonečné množství variant).

Samozřejmě na MK.

Aby zase ňákej "kuba" nedostal kopřivku.

Tak bbásničky jsem si ve škole taky nepamatoval, to bylo pro mě psycho.Zvlášť, když mě umělecká literatura nic neříká.Čtu jen odborné knihy o PC, automobilech, strojírenství, elektrotechnice

Tak si - ku.rva - zapamatuj větu z technické literatury. Princip je stejnej, blbečku nemytej.

Omlouvám se okolí (jemu ne). Ujely mi nervy. Promiňte.

Já jsem již párkrát narazil na heslo když jsem otevřel zaheslovaný soubor, tak vpravo je někdy poznámka a tam autor raru heslo napíše, ale pokud ne, tak ten soubor můžeš jednoduše zahodit.