Záhadný HDMI kabel si funguje dle libosti

Zdravím všechny,mám velmi zvláštní problém s HDMI kabelem. Zakoupil jsem toto (přišlo mi to jako obyčejný 15m kabel) https://www.alza.cz/vention-hdmi-1-4-exclusiv... a nejde mi propojit s notebookem a televizí. V notebooku se ozve ten připojovací zvuk (jako když např. připojíte USB), ale v televizi neustále běhá hláška "žádný signál". Zkoušel jsem propojit i monitor od PC s televizí (počítač byl samozřejmě zapnutý) - taky bez šance. Problém mezi noťasem a TV je asi nepravděpodobný, jelikož mám ten nejobyčejnější 5m HDMI kabel s kterým to normálně všechno bez problémů funguje.Vzal jsem ten 15m z Alzy do práce a zkusili jsme propojit projektor s monitorem = fungoval (??) Zkusili jsme propojit monitor a PC, taky fungoval...Tak já nevím.. Co s tím? Máte nějaký nápady? Vtípky typu "tak máš asi začarovanej barák" se sem hodí, ale už jsem je slyšel hodněkrát. PS.: Ještě mě napadlo, že ten 15m je docela "tlustší" než ten 5m, ale na to by to asi nemělo mít vliv, že?

Odpovědi na otázku

15m už je dost na hraně. A bude to asi bez problémů fungovat jen na fullHD.Televize je FullHD?

Televize je 4K, ale 4K serialy/filmy nesleduju a ten 5m HDMI 4K nepodporuje určitě

Tloušťka ja kvůli větší ochraně proti rušení. Mimochodem na Alze je recenze s jednou hvězdičkou, kde je v mínusech stejný problém. Možná ta délka kabelu nějakým způsobem utlumí video signál z notebooku a televize jej proto nepřijme.Nejlepší bude kabel vrátit a koupit jiný.

Ten TV přijímač může být citlivější. Respektive jaké rozlišení má tvá TV a jaké rozlišení mají monitory v práci? 15m kabel je na hranici funkčnosti. Ten kabel z Alzy má specifikaci 1.4, už pro FullHD bys měl mít kabel alespoň 2.0, například https://www.alza.cz/premiumcord-hdmi-high-spe... nebo levnější https://vga-dvi-hdmi.heureka.cz/gembird-cc-hdmi4-15m/

Mimochodem, ty vážně propojuješ projektor s monitorem, respektive monitor od PC s televizí?Ještě mě napadá, zkus z TV odpojit anténu nebo nechat laptop běžet na baterky. Pokud máš u laptopu uzemněný zdroj, můžou se přes HDMI kabel uzavírat zemní smyčky, které ruší signál v HDMI kabelu.

Jj, pouštím vždycky přes HDMI přes notebook serialy a promita se to na TV. Zkusím doma, díky za tip

Hele mam pro tebe docela zajimave prekvapeni... pise se rok 2022 a jiz nejakou dobu existuji chytre televize ktere prehravani obsahu zvladaji samy o sobe... a kdyz ne tak je tu nespocet externich prehravacu, ktere trvale zapojis k TV a nemusis neustale saskovat s notebokem/pocitacem, kabelem atd... prijdes, zapnes, koukas.A dokonce to zvladnou i ostatni clenove domacnosti, neni potreba mit "ochoceneho" poustece filmu

Chytrou televizi mám, ale přehrávač seriálů na jednom nejmenovaným českým webu přestal na TV fungovat (přes TV internet/prohlížeč), proto musím přes HDMI a ovládat noťasem :/ Nebo máš nějakej lepší tip? Rád se nechám poučit, stahovat a dávat na USB, abych si to pak mohl přehrávat nechci a na streamovacích platformách ten serial tky není :D

Prestal? No spis ani fungovat nemel, takto prohlizec v TV ani nebyl koncipovan. Regulerni poskytovatele obsahu maji pro nejrozsirenejsi platformy aplikace pro prehravani,Existuji i neoficialni poskytovatele obsahu, ktere maji taktez reseni fungujici primo ve smart TV, ale nehodlam je propagovat.Resit to dneska pomoci neustaleho zapojovani pocitace nebo pobihani s pametovym mediem uz je vazne trosicku mimo, o pohodlnosti takoveho "reseni" nemluve.

Já mám třeba Samsung televizi s tím jejich OS, ale je už asi 5 let stará a aktualizace na ni nefungují - zřejmě neplatná adresa či co a nový FW není. YT běží, ale třeba HBO tam neuchodím. Další apky ani nejsou, třeba AppleTVTakže holt připojuju třeba mobil nebo tablet a pouštím to z něj. Samozřejmě je možnost koupit nějakou krabičku, osobně bych koukal po AppleTv, ale to už pak můžu koukat rovnou po nové TV :)

Apple TV 4K (5.gen) je sehnatelna za par korun a mas problem vyresen...

Pokud považujete 5000 za pár korun ...

To je cena Apple TV $k 2021 (6.gen)Starsi 5.gen lze sehnat levneji (pripadne i z druhe ruky) a porad je to velice schopny prehravac a pripadne herni konzole na jednoduche odpocinkove hry Navic poridit AppleTV dava smysl kdyz mate i ostatni Apple produkty a v pomeru k nim zase tak draha neni

Jo jo, určitě kvůli pár seriálům bude kupovat celou televizi. :D Zamysli se než něco napíšeš příště.

Apple TV neni televize, ale chytra krabicka k televizi. Priste se zamysli nez neco napises :D .

To neni jen kuli par serialum, to je celkove o pohodli. Prijdu, zapnu, koukam... nehledam notebook, nesermuju kabelem, neresim proc tam je spatne rozliseni, nejde zvuk atd. O pohodli ovladani nemluve.Navic to nebyla rada urcena pro tebe ale pro Jirku Kocmana - ktery dle jeho prispevku Apple produkty pouziva

Aha, takže rejpat debilně - to jo. Poradit - to ne.Chápu.

Radu vyse popsanou mas, tak se dle toho zarid. A propagovat tady "nelegal" sluzby nehodlam. S troskou stesti a snahy si je najdes sam, jen nesmi byt clovek liny

Opět zbytečný komentář, informační hodnota nulová. Proč to píšeš? Nemáš nic jinýho na práci, ty Einsteine?

No vypadá to, že asi budu muset koupit kratší, 10m bude stačit taky, ale bude to už jen tak tak. Když jde 5m HDMI za necelý 3 stovky tak musí jít i 10m

Nemusí, to je ten fór. Ono je už i 10m na hraně pro pasivní kabel. A ty tvoje testy s kabelem v práci na monitoru mají jednu vadu, ten monitor nejspíš není 4K, kdežto TV je, takže si na počítači vynutí přepnutí grafiky do 4K, což už je na 15m hodně za hranou.

Kdyz to chces stale resit takhle pitome, tak pri techto delkach pouzij opticky HDMI kabel...

Televizi mám tuto - https://www.czc.cz/lg-58uh635v-146cm/188577/... a monitor na kterém jsme to zkoušeli je tento - https://www.czc.cz/hp-elitedisplay-e240-led-...

No vidíš, takže to srovnání je nicneříkající, protože monitor je pouze FHD a TV 4K. Respektive sis akorát ověřil, že na 15m to 4K nezvládá a FHD ano

Tak jak to, že ten 5m HDMI funguje? 4K určitě nepodporuje taky

Máš pocit, že 5m je to samé, jako 15m? Není, budeš se divit, ale 15m je přesně 3x víc, než 5. Takže to zase neříká vůbec nic.

15m na hdmi je extrémjoo to bylo jednou na zakázce: Projektant všude narval HDMI (obyčejné) a nedal si nic vymluvit. Tak se to narvalo do husího krku, zadělalo do zdi a nic :D všechno ven a šlo se přes VGA

Myslíš, že 10m už by šlo?

Na 4K celkem určitě ne.

na 10m a FullHD používám běžně ty levný HDMI kabely.. (kolem pětikila).Ale stejně se musej třeba po 50ti zapojeních měnit. Někdo o to zakopne, cukne s tim a nebo se unaví nějakej pin a obraz jde do háje.Obyč kabel 15m jak už se psalo je pro FullHD na hraně, na 4k je to nesmysl. To nebude fungovat.Pokud bys trval na 15m a 4k tak musíš koupit optickej kabel HDMI s převodníkama a nebo nějakej s extenderem - ale musí výrobce uvádět že to zvládne 4k...

např.https://www.alza.cz/premiumcord-opticky-fiber... nechceš si opravdu k TV na filmy koupit nějaký Android media centrum nebo Raspberry Pi za cenu toho kabelu ??

Já 4K nechci a ani na něm netrvám, serialy ktery sleduju existovali v dobe kdy ještě nikdo nevedel co to nejake 4K je Stačil by mi obyčejný levný (min. 10m kdyz ne 15) hdmi co by mi poskytl stejnou sluzbu jako ten pětimetrovej co je funkční

TV je 4k tak si tam notebook automaticky nahodí 4k. Pak sis asi neměl kupovat nesmyslnou 4k TV... Řešení by možná bylo - připojit TV tím kabelem co máš, notebook se ozve ža má něco připojenýho, půjdeš do nastavení a externímu monitoru (TV) ručně vnutííš FullHD rozlišení, uložíš.. a.. OBRAZ JEDE ??

To je irelevantní, jestli 4K chceš nebo ne, ale TV je 4K, takže se prostě snaží spojit s počítačem v režimu pro 4K, což ten kabel na tu dálku prostě nedá a spojení se nepodaří. To je celý problém a obávám se, že s tím nejde nic dělat. Tedy jedině pořídit takový typ spojení, který zvládne 4K, což ale určitě nebude občejný pasivní kabel.

No kupovat 4K kabel kvůli tomu, aby to šlo i přesto, že to 4K nikdy nevyužiju je zbytečnost.. Takže kabel vrátit? Nejde vyřešit?

Ty pleteš dvě nesouvisející věci. Ano nejde vyřešit. To jestli využíváš nebo ne 4K obraz, je irelevantní. Směrodatné je, že displej (TV) je 4K, takže grafická karta se k ní připouje ve 4K.

U těchdle velkých délek už záleží na konkrétních zařízeních na obou stranách kabelu (jak kvalitní HDMI transmitery jsou osazené) - něco prostě chodí, něco ne. Měl jsem jednou problém s nějakými Lenovy, které už nechtěly jet FHD na 7,5m HDMI (i když cokoliv jiného bez problémů fungovalo). V každém případě to bude chtít tenhle kabel vrátit a vyřešit to jinak (aktivní/optický kabel by měl fungovat, možná to zvládne i kvalitnější pasivní kabel, celkem se mi osvědčily Roline Gold)

Už jsem to vyřešil, můžete lock jsem jelen

To je opravdu "užitečné" oznámení, že jsi jelen. Jestli by třeba nebylo lepší napsat, jak jsi to vyřešil, aby se z toho mohl poučit někdo jiný, až bude řešit podobný problém...

No vyřešil to za mě tady někdo jinej.. Snažil jsem se cpát kabel co nepodporuje 4K (jenom HD) do televize co 4K podporuje, takže se s notebookem kde jeGTX 1660 (což je karta nepodporující 4K) nechtěla vůbec bavit. Proč se to "nepřepnulo" na horší formát nevím, každopádně jsem objednal 4K kabel 10m a tentonesu dneska na vrácení.

Karta GTX1660 rozhodně 4K podporuje. Nevím jak jsi přišel na to, že ne.

Tak proč to nešlo?

Jsi natvrdly? uz ti tu nekolik lidi napsalo ze 15m je na limitu, nebo spis za limitem spolehlive funkcnosti.Prepnuti do nizsiho rozliseni je zalezitosti uzivatele, takze hadej proc se tak nestalo?

No už jsem ho vrátil a koupil lepší co to podporovat bude, tím to pro mě končí. Jestli si tu chceš vypisovat svoje infantilní výlevy tak klidně můžeš, máš tu dost prostoru, pro mě tenhle topic končí. Konec diskuze.

Tak az prijde, ocekavame te tu znova ... :D .

Očividně HDMI 4k nepodporoval a kde jsem na to přišel? Já nečekal, že takovej šunt jako je GTX 1660 bude 4k podporovat, to jsem se zmýlil, chceš za to zlatou medaili? Nebo poklepat na ramenech jakej seš pašák?

Pokud stačí FHD, není lepší to na televizi posílat vzduchem? I levné starší televize běžně uměly něco jako Miracast nebo jak se to jmenuje na Androidu. Pak stačí téměř jakýkoli mobil s Androidem. Popřípadě i iPhone pokud TV podporuje AirPlay. To samé platí pro počítač

Dneska bezdrátový přenos umí snad všechny TV používám to už víc jak 6 let na staré LG 4k. NB to mají taky už spoustu let, ale nikdo o tom neví nepoužívá to.

Pripadne to muze resit pres DLNA, externim prehravacem atd... ale bohuzel v pripade tazatele je i tak trivialni zalezitost jako vyber a zapojeni kabelu nad jeho technicke schopnosti.