» Poradna » Web a internet

Záhadné výpadky internetu

Krásný den všem,potřeboval bych se poradit se záhadnými výpadky připojení k internetu. Před nedávnem jsem se přistěhoval do nového bytu. Nechal jsem si provést překládku připojení VDSL od O2 a od té doby mi začalo nepravidelně připojení padat. Výpadek vždy trvá od několika hodin do půl dne.Když jsem výpadek řešil po prvé s techniky o2 po telefonu, tak připojení šlapalo v pohodě až do telefonní přípojky. Problém byl dle technika tedy v kabelu mezi tel. přípojkou a modemem nebo v samotném modemu. Vyzkoušel jsem tedy 5 různých kabelů potom úplně nový modem a stejně internet nefungoval. Mám ještě záložní USB LTE modem, který tedy fungoval. Druhý den se dostavil technik a zkontroloval připojení. Vše bylo ok, zapojil jsem tedy starý modem a připojení jelo normálně.Po pár dnech se výše uvedené opakovalo znovu, jen jsem nezkoušel USB LTE modem. Dle technika O2 u nich opět vše v pořádku a chyba je někde u mě. Tentokrát se technik ani nedostavil. Proměřil připojení na dálku s výsledkem, že je vše v poho. Zapojil jsem tedy modem a zase to jelo normálně. Po pár dnech znovu výpadek a tentokráte nefungovalo ani VDSL ani USB LTE, které jsem zkoušel na dvou kompech. Respektive soft pro USB LTE hlásil, že je zařízení připojené do sítě, ale stejně to nejelo. Zase volám na O2 technickou linku, kde mi zase řekli, že je nejspíše chyba v MODEMECH, tedy v jednu chvíli se mi rozbili obě zařízení. Druhý den ráno oba modemy opět šlapou, jako hodinky.Mohly by jste mi tedy poradit, jaká vyšší moc tady řádí?

Odpovědi na otázku

Zkusil bych popřemýšlet nad něčím jiným než XDSL, ne že by to byla nějak špatná technologie... ale oni na to prostě nepřijdou a s tou přípojkou bude trápení už napořád.

No vzhledem k tomu, že jsem to za posledních 6 dnů řešil 3x a vždy se na nic nepřišlo, tak to bohužel vypadá, že budete mít pravdu. Jo, ještě malé doplnění: simkarta, kterou používám do USB LTE modemu, jela v mobilu normálně. Pouze jakmile jsem jí vložil do USB mod. tak net přestal jít. Je to prostě divné, že najednou přestanou fungovat dva modemy a druhý den zase naráz začnou fungovat.Jaké připojení by jste doporučil?

Najskôr by som skúsil eliminovať Vás, teda zavolal by ste technika, ten by zapojil a nastavil modem, ak by sa situácia zopakovala, tak potom by mohlo ísť o staré káble, niekedy ak je voľný iný, tak by ste mohol požiadať o prepojenie.

No cca před týdnem mi tu dělali překládku a všechno tu měřili, pak to znovu měřil technik asi před čtyřmi dny a pokaždé to bylo ok.

Preco neslo LTE mozeme snad iba hadat ak sa neopytame tam, kde nieco o tom mozu vediet viac nez my. Pre DSL by si musel dodat nejake parametre (statistiky DSL linky z modemu), ktore by mohli napovedat, ci mozes mat padaci problem.

Dnes opět ráno výpadek, tak jsem koupil nový modem. Modem jsem nainstaloval cca. 2 hodiny po výpadku a internet jel. Bohužel mě nenapadlo před instalací vyzkoušet starý modem. Nicméně večer opět výpadek a už to nejede skoro 3 hodiny. Klasicky jsem si prošel hodinu a půl telefonatu na linku, kde se tedy ke mě chovali, až na posledního technika, který měl snad jako jediný snahu mi pomoct, velice nepřátelsky.Provedl diagnostiku a vše až do tel. zásuvky je prý ukázkové. Modem synchronizoval a podařilo se mu spojit s modemem, avšak spojení se hned rozpadlo a stále nefunguje.

Vzhledem k tomu, že LTE modem by měl být na tom xDSL naprosto nezávislý, bych hledal chybu v tom, co ty dvě věci spojuje. V počítači.Napsal jste spoustu informací, ale technicky nic moc. Pojem "nejde internet" je fakt široký a může znamenat mnoho. Ale oni to z vás kolegové postupně vytahají, já jsem na to moc líný.

Bohužel, jak píšete, nedokážu problém lépe technicky popsat, moc se v problematice nevyznám. Co se týče problému s LTE, tak ten je už vyřešen. Nicméně problém s xdsl stále trvá. V počítači ani jiném zařízení problém nejspíše nebude, protože jsem zkoušel 3 různé počítače a dva úplně nové xdsl modemy. Podotýkám, že na všech zařízeních funguje internet mimo dobu výpadku absolutně bez problémů.

Jo, takhle podobně mě tahal za fusekli několik měsíců můj kabelový operátor. Zavolal jsem vždycky na infolinku, že už to 2 hodiny nejede a taky plná držka řečí že chybě je někde u mě, jestli mám PC napojené z kableového modemu napřímo bez routeru (fakt by mě zajímalo, kdo dnes to má) , atp.Když mě takhle "odpálkoval" po pár týdnech po několikáté (pak už jsem zvyšoval hlas), tak jsem se nasr*l a při nejbližším "opět výpadku" si zašel k sousedovi se dotázat (je taky na kabelovce), zda mu šlape internet. No samozřejmě mu nejel. Takže jsem zavolal na infolinku, poslechl si zase litanii o tom, že "u nás je vše v pořádku", a milému operátorovi vpálil do xichtu info o tom, že jak je tedy možný, že sousedovi to taky nejede. To borcovi na telefonu spadla brada, a po pár sekundách trapného mlčení zablekotal, že se na to tedy podívají. Za půl hodiny se už borec vrtal ve skříni přes ulici.

Ony totiž ty několikahodinové výpadky byly většinou v podvečer, ve špičce. Takže mně to bylo divný hned. A mě nezajímá, že tu kabelovku maj v podvečer zarušenou. Já si k---a platím net, a chci aby jel 24/7.Teď musím zaklepat, posledních pár měsíců je naštěstí klid.

Jestli máte internet přes kabelovku na maloměstě, respektive nemáte UPC, není se co divit.Ty kabely už mají leccos za sebou, a internet přes kabelovku nám v bývalé práci rušilo kde co. Teplo, zima, slunce, nastartovaný bagr poblíž kabelu... čím to bylo starší, tím to bylo nepoužitelnější. Kabelovka přes to jela, ale data ne. Takže jsme těch posledních pár stovek nahradili holt wifinou, než se povedlo natáhnout místo kabelovky všude PoN...

Bohužel, je to tak jak popisujete. Na infolince jsem za posledních týden strávil okolo 10 hodin. Problém je, že oni vždy jedou podle manuálu a nedokážou řešit problémy, které jsou mimo. Vždy provedou diagnostiku, ta hlásí, že do tel přípojky je vše ok. Automatický závěr je, že je problém u mě. Nějaká argumentace, že už jsem 2x koupil novej modem, který mimo obvyklou dobu výpadku jede, že jsem zkoušel přes kabel zapojit 3 různé PC, 5 kabelů mezi routerem a tel. přípojkou, 5 různých kabelů mezi modemem a PC je nezajímá. Technika samozřejmě posílají v dobu, kdy internet jede bez problémů.Nejhorší je, že nemám jak dokázat, že ten problém není v mých zařízeních. Navíc jejich vstřícnost k zákazníkovi je na bodu 0. Jsem u nich přes 8 let, platím si u nich 5 služeb a nejsou schopní se mi snažit alespoň malinko kompenzovat to, že už 14 dní řeším obden problém s netem, to že se od večera do rána nepřipojím k netu ani k TV. Ani na ten modem mi nebyli schopní dát slevu. Paní na reklamacích ta byla uplně top. Ta na mě pomalu křičela a chovala se, jako bych stál u tabule na základce.

Takovéto náhodné výpadky xDSL linky může způsobovat vadný splitter na DSLAMu. Je nutné požádat technika O2, aby ho vyměnil.

Tak s tím že je linka OK, mohou pěkně kecat. Když byl u mě technik tak si dokázal vytáhnout logy kdy se spojení rozpadlo. Tenkrát se to vyřešilo, že mě přepojil na jiné páry ve vedení aby nedocházelo k rušení z jiného páru. Chovalo se to podobně jak píše tazatel. Od té doby jsem pak už neměl žádný náhodný výpadek.