» Poradna » Ostatní

Záhadné přesouvání kurzoru

Zdravím,

mám notebook Toshiba R500 ke kterému mám většinou připojenou externí myš a klávesnici a vše funguje výborně. Nicméně občas jsme nucen psát na klávesnici přímo na NB a zde se mi při psání textů z ničeho nic přesune kurzor na jiný řádek, jinou část stránky apod.

V praxi to vypadá tk, že píši a aniž bych si toho všiml kurzor sám skočí doporostřed textu a až si toho všimnu musím vše samazat a opravit. Je to dost otravná věc proto vás prosím o radu, čím by to mohlo být.

Napadlo mě že se bezděky můžu dotknout touchpadu, ale není to tak. Snažil jsem se přijít při jaké příležitosti se to děje ale nenašel jsem žádnou souvislost.

Třeba při psaní tohoto textu mi skočil na první odstavec dvakrát.

Díky za rady

L.

Odpovědi na otázku

Ahoj
Je to problem v drivri od touchpadu. Instalni najnovsie drivre a malo by to byt OK. S rovnakym problemom som sa stretol u notebooku MSI a reinstalacia drivru pomohla.
Roman

Kdyz to nepomuze tak zkus snizit citlivost TP nebo zapojit ext mysaka a TP disablovat.

Díky za vaše tipy! Tusil jsem ze to muze byt touchpad. Nicmene zjistil jsem ze mam nejnovejsi ovladace, tak jsem je alespon preinstaloval. Bohuzel bez efektu, Ted jsem jeste dal citlivost na minimum a vypnul vsechny doplnkove funkce ... uvidime jestli to pomuze.

Ono to byva aj tym ze malo kto si uvedomuje ze pri pisani na ntb na nechtiac dotyka plochy touchpadu a tym si posuva kurzor. Skus si to pri pisani sledovat, mozno je to tiez tym. Inak vacsina ntb ma pre tento pripad aj speci tlacidlo na rychle vypnutie touchpadu. Vacsinou ma ikonu preciarknuteho touchpadu.

k IBM T60ke som mal PCMCIA GPRS/EDGE modem a ten ked nieco prijimal/vysielal, tak sa kurzor mysi posuval pomaly dole :), tak som vypol touchpad a bolo... :)

To ze se nechtene dotykam touchpadu jsem si myslel taky ale daval jsem si na to pozor a k presouvani dochazelo i kdyz jsem mel ruku daleko od touchpadu.

Co se tyce modemu tak to je zajimava schoda. Take mam gprs pcmcia modem od tmobile ale pouzivam ho zridka (zapojeny je vsak stale) a k presouvani kurzoru dochazi stale.

Nepomohlo ani vypnuti vsech doplnkovych funkci a nastaveni citlivosti na minimum. Problem stale pretrvava.