» Poradna » Počítačové sítě

Záhadné lajkování neznámých stránek na FB pokračování "Nefunkční Defender"

Opět zdravím, novou diskusi zakládám, jelikož mi "něco" začalo lajkovat naprosto neznámé stránky na FB. Zkoušel jsem hledat na netu nějaký virus co by toto způsoboval, ale na nic jsem nenarazil. Problém začal přibližně před 4-5 dny. Proto jsem opět nainstaloval ESET udělal úplnou kontrolu a opět žádný výsledek. Problém s Defenderem jsem vyřešil sérií cca 12 příkazů od známého, ovšem přestane fungovat po druhém vypnutí a zapnout PC. Takže jsem vlastně nic nevyřešil a známý už neví co s tím dál. Zkoušel jsem ty příkazy opakovat a po restartu jak offline kontrolu přes Defender tak i úplnou kontrolu. Naprosto bezvýsledně. Jo a u toho FB jsem i změnil heslo a nastavil dvoufázové ověření, ale přesto se ty stránky lajkují. Nevíte někdo o nějakém způsobu jak toto vyřešit? Díky

Odpovědi na otázku

To je úplně jednoduché, to nemá nic společného s tím, co máš v PC, ale dělá to nějaká stupidní aplikace nebo hra, kterou jsi povolil přímo ve Facebooku a schválil jsi jí, že může tvým profilem lajkovat. Takže vlez do nastavení FB a odeber přístup všem aplikacím, které tam najdeš

Všechny jsem odstranil, jelikož tam nemám nic zajímavého. A navíc, proč se tedy po druhém restartu PC opět deaktivuje ten Defender 🤔

Že by proto:widows defender-spuštění při startu - Microsoft Communityhttps://answers.microsoft.com/cs-cz/protect/forum...Pokud nemáš nainstalovaný jiný antivirový program tak se opravdu spouští automaticky po startu Windows Defender. Je to tak záměrně a změnit se to dá jen nainstalováním jiného antivitového programu, který Defender vypne a ten se pak nespouští.

To je zase jiná věc, to s tím nijak nesouvisí. Viry v PC opravdu nechodí za tebe na facebook a nelajkují stránky, to by bylo pro vir moc složité.

No dobře, ale tak proč mi to ty stránky lajkuje i když jsem všechny přidružené aplikace vymazal?

Tak se ještě odhlas ze všech zařízení, změň heslo a přihlas se pro zkoušku jen na jednom zařízení, které máš 100% pod kontrolou.

No zjevně ti někde něco ještě zůstalo.

To teda už nevím kde. https://ctrlv.cz/c64QHeslo jsem změnil, přihlášen jen na jednom zařízení a pořád 😐

Jak říkám, tohle nejde zvenčí, ale zevnitř Facebooku, takže změny hesel a zabezpečení to nevyřeší. Možná tam prostě mají chybu, to se u FB stává, je to tak složitý systém, že je chybami prolezlý skrz na skrz.

A proto dávám všemožným indický, ruským atd. fb stránkám like a někdy i sledování?

Ona je taky otázka, co všechno za pitomosti jsi měl povolené v aplikacích FB a taky za jak dlouho se projeví to odebrání práv. Každopádně víte vane odtud, to je jediná jistota. Tohle viry v PC fakt nedělají. Pak ještě možnost, že to není aplikace, ale živý člověk, který ti ukradl přístup, ale to by se mělo vyřešit změnou hesla a dvoufázovým ověřováním.

Schválně jsem se přihlásil jen na jednom zařízení, s tím že jsem jej následně vypnul a odpojil od netu a stále. Ovšem teď to vypadá, že to dává "jen" 2 lajky a sledování denně. Upřímně, už uvažuji o tom, že bych pro to PC a mobil pořídil nějakej ESET aby byly alespoň nějak chráněný a případně pokud by něco našel tak bych to vyzkoušel vyřešit s jejich podporou (pokud by byli vstřícní) 😐

Tohle prostě není vir v PC ani mobilu, takže žádný antivir ti nepomůže.

No dobře, ale ten nefungující Defender přece něco muselo způsobit.

To ano. Nejspíš máš Windows v takovém stavu, že to vyřeší jedině čistá instalace.

Bohužel to taky tak vidím, ale už jenom ta představa nové instalace všeho možného mě celkem děsí a to i když mám většinu věcí na OneDrivu

Bohužel, to je důsledkem toho, jak s počítačem zacházíš a co všechno za nesmysly si do něj nataháš. Při dobrém zacházení není problém mít jednu instalaci Windows klidně deset let. Osobně dělám instalaci jen tehdy, když mám nový počítač nebo chci dát novou verzi Windows. Jinak jsem nikdy přeinstalovávat nemusel.

Nahore je psano (viz copy z netu k odkazu) kdyz mas jiny antivir tak se vypne defender.Nedavno jsem to v desitkach taky zjistiĺ, mel jsem malware bytes jenze furt otravoval platit, tak jsem jej dal pryc a vratil defender

No jo, jenže mě se Defender nevrátí.

nastav si ho, na netu je návodů, dělal jsem to podle jednoho,. s Alzheimerem uděláme výstřižek návodu dáme na plochu jak obrázek a nastavujem. Kolik je ti let mi připadáš jak dítě nebo kmet

možná v odkazu ho najdeš, druhý odstavec https://www.bing.com/search

sem ti dával odkaz už minule jak ses ptal, fakt ALZHEIMERhttps://docs.microsoft.com/cs-cz/mem/intune/user-hel...

No, vyzkoušel jsem ještě odstranit v Nastavení\Přístup do školy nebo práce svůj školní MS účet a vypadá to, že začal Defender fungovat. Snad to není jen přechodné. Uvidíme.

https://www.zive.cz/poradna/nefunkcni-defende... S jakými právy k systému pracuješ jako uživatel?

No, je to můj NTB, není tam žádný jiný účet a přímo u mne se píše, že jsem správce. Ale třeba v ovládacích panelech mám standartní účet a na správce mi to změnit nejde. https://ctrlv.cz/tm9o Ale je tu ještě jedna věc, v Nastavení\Přístup do práce nebo školy mám přihlášenej svůj školní MS účet, nemohlo by to mít s tím okleštěným nastavením nějakou souvislost?

Já to vidím na Kevina Mitnicka, ale podle chování os to vidím také na jeho notné zprasení.

Nebo máš Alzheimer a lajkuješ to ty samt

Dobrej vtip, ale na Alzheimera je ještě brzo.

To je fakt ve 30 se tomu rika skleroza nebo hosip. Alzheimer az po 2xtolik