Záhadná nefunkčnost kláves

Zdravím,mám takový menší problém s mojí klávesnicí u notebooku. Zajímavé je, že se to stává pouze někdy.Jedná se konkrétně o klávesy "CapsLock", "H" a "6" (na numerické klávesnici). Občas klávesa nereaguje, když ji stisknu samotnou. Ovšem když ji stisknu společně se "Shift", nebo rychlím stisknutím například "g + h, 5 + 6" (zkrátka a jasně, když se ke klávese přidá nějaká další, tak funguje).Vtipné je to, že vše začne z ničeo nic fungovat a po nějaké době zase přestane.Nenapadá nějaké řešení, nebo rada?Předem Děkuji

Odpovědi na otázku

Pokud se problémy budou projevovat i v jakékoliv live distribuci linuxu (Lubuntu, Ubuntu, Slax, Mint, ... ) , tak je problém v samotné klávesnici a bude zapotřebí ji vyměnit. Případně zkontroluj zapojení klávesnice (Flex kabel) , zda-li je správně zapojená.Nebyl notebook v poslední době něčím polit nebo zasypán? Třeba jsou dané klávesy slepeny a proto fungují jenom někdy.

Děkuji, vyzkouším linux, snad zjistím více.Jinak notebook ničím polit ani zasypán nebyl.(při psaní této odpovědi klívesnice fungují bez problému narozdíl od chvíle, kdy jsem psal samotný dotaz)

Tak jsem vyzkoušel live distribuci parted magic a problém nezmizel. Do notebooku moc zasahovat nechci, protože je ještě v záruce. Smutné je na tom to, že nedávno notebook na reklamaci byl. Proto bych se tomu chtěl vyhnout. Napadlo mě, nějaké softwarové řešení (něco jako kalibrace klávesnice, atp.) zřejmě neexistuje? Vím, že se jedná o drobnost, ale někdy to dokáže člověka opravdu vytočit.

Nikoliv. Pokud se problém projevuje i v live distro linuxu, tak je problém hardwarový. Jenom se zeptám, kvůli čemu byl notebook poprvé na reklamaci?Možná ti technici skutečně špatně zapojili (doufej že nepoškodili) flex kabel u klávesnice. http://www.laptoprepair101.com/wp-images/damaged-connect... Jedná se o odklapávací mechanismus, kam je kabel zasunut.Většina notebooků má zespodu 2 šroubky s označením klávesnice http://www.gearhack.com/docs/Replacing%20the%20Ke... . Po jejich rozmontování můžeš klávesnici vycvaknout (na youtube hledej pod modelem tvého notebooku s dovětkem disassembly) .

Notebook byl na reklamaci kvuli nefunkčnímu ventilátoru.Na youtube jsem našel toto video:https://www.youtube.com/watchV čase 4:25 je pravděpodobně kabel ukázaný? Nevím, jestli mám rozdělávat celý notebook, abych zkontroloval tento kabel, když je notebook ještě v záruce.

U zrovna tvého notebooku je odpojení klávesnice hodně složité (rozhodně neaplikovatelné na úkor záruky) .Takže ano, při výměně ventilátoru museli technici něco zvrtat s klávesnicí, která ti nyní blbne.

Také mě to zarazilo. Budu to tedy řešit reklamací.Děkuji Vám za pomoc.