» Poradna » Počítačové sítě

Záhadná krabička od providera

Dobrý den,koupili jsme nový router Cisco E1200, který chceme vyměnit za podstatně lacinější TP-LINK, který máme momentálně. V pondělí chceme požádat providera o odblokování, ale rád bych se ještě na něco zeptal. TP-LINK nepokryl signálem celý byt (cca 60m2) a v ložnici máme umístěnou další krabičku od providera (opakovač?), ke kterému je připojen RJ-45ka ze zdi. Rád bych se ujistil, že po přihlášení routeru nebude toto zařízení způsobovat žádné potíže. Je možné, že signál nabude natolik silný, že jej již nebudeme potřebovat?

Odpovědi na otázku

Nebylo by od věci napsat název toho zařízení. Pokud je připojen přes kabel, tak to zřejmě repeater nebude, ale spíš AP.Ano, rušit by to mohlo, pokud bude vysílat na stejném kanálu nebo na hodně blízkém kanálu.

Naprosto typické řešení, takové české....Než abych zjistil proč, tak přitopíme (zvedneme výkon) ..... ať se ostatní třeba po .. do výšky.

To není typicky české řešení. Lidé, co si serou do vlastního hnízda a nadávají na svůj národ a na svoji zemijsou idioti, co si vůbec v ČR nezaslouží žít. Táhni si žít někam do Severní Koreje a neotravuj tu s debilními kecy jako "Naprosto typické řešení, takové české....".

Omal...kurňa.. ty jsi ale hrdej Čech.. .. jen by zajímalo, na co jsi to vlastně tak hrdej..???.. o tom bychom tady mohli polemizovat do rána.. a stejně by to bylo málo.. .. nestačil by nám na to ani nonstop celý týden..

on jen dělá chytrýho, něco jako ten nazi. Jenže kdyby áda nebyl srab a nezabilse, tak by ho amíco pověsili za koule do luftu.

Ať jdou češi třeba do řiti, protože sou to poseroutky falešný, zbabělci nejhoršího kalibru, samej bonzák a malonměšťák, prot se tady máme jak se máme, blbě až za roh a kdejaká ludra z celýho světa si s náma vytírá zadek, jestli máš Omale jinej názor, tak se s ním nech vyfotit a vyvěsit pro výstrahu na náměstí...

theseuszn ...jj.. tak nějak to vidím i já..

Tvoje debilní názory rozhodně nepřispívají ke zlepšení stavu. Co důležitého si vykonal pro svůj národ ty, že si ho dovoluješ hodnotit?Nejhorší lidé jsou zrádci jako ty. Z takových lidí se právě stávali kolaboranti, udavači a vlastizrádci.

Ty se máš blbě? A nenapadlo tě třeba, že si za to můžeš sám? Já jsem se měl taky blbě (spíš jsem si to myslel), až mě to přestalo bavit a řekl jsem si, že se budu mít dobře a je mi fajn. Každý se má přesně tak dobře, jak sám chce. Takže takové nadávání na "češství" je jen nadávání na sebe samotného. Ale když to někohi baví...

Důvodem k nákupu nového routeru je vypadávání připojení k internetu. Bylo nám řečeno, že je to většinou způsobené nekvalitním routerem, což by podporovalo to, že po restartování router připojení opět běželo v pořádku.Jak mohu nastavit router tak, aby se nerušil s AP?

AP zkus vypnout, třeba vůbec nebude potřeba.Jinak je potřeba nastavit minimálně o 3 kanály jinou frekvenci. Pokud bude na AP 1. kanál, na druhém AP musí být minimálně 4. kanál. Také by bylo vhodné mít na obou AP stejné SSID, stejný typ šifrování a stejné heslo.

Když to vypojím, tak se v ložnici nejde připojit na wifi. Signál z routeru tam nedosáhne.Mohu se nějak přihlásit do nastavení AP, abych mohl případně změnit název sítě a heslo nebo ten kanál? O jakém kanálu je vlastně přesně řeč? Když se přihlásím do administrace routeru (192.168.1.1), tak se mi tam něco takové nalézt nedaří. Vidím tam pouze možnost nastavit typ wifi signálu (b, n, g, ...).

60m2 a wifi? To neutáhne, leda že bys přidal k počítači externí anténu: http://airdump.cz/files/wifi-parabola.jpg

60m2 slovy : šedesát metrů čtverečných je menší 3+1 panelákový byt kde mi WiFi připojení obstará i USB wifi AP bez externí antény - signál je ve všech místnostech naplno a s mobilem jsem na internetu ještě u výtahu...Takže pokud jste si jen pomýlil jednotky nic se neděje v opačném případě radši nekecejte do něčeho čemu evidentně nerozumíte.

WARNING! ! ZOND DETECTED ! Změna IP tě nezamaskuje.

Nešel by ten starý router použít jako repeater, pokud to podporuje? Bylo by s tím méně starostí, jedno SSID, jedno heslo, chová se to jako jedna síť. A záhadnou krabičku zahodit...

Obvykle to není routerem, ale jeho napájecím adaptérem. Nevím, jestli ten E1200 (mimochodem Linksys neni Cisco, ale jen dcerinka, vyrabejici v Číně) je "podstatně" dražší. Co se týká signálo, pomoct by to možná mohlo.Co se týká "krabičky" na šíření signálu (zřejmě WiFi extender), tak tu budete muset nakonfigurovat - minimálně ji připojit k nové WiFi síti z E1200

Rad by si sa uistil ?Tak to ti poviem, ze tuto informaciu vam nepovie ani samotny vyrobca routra, pretoze ju jednoducho nemoze vediet. My sme na tom rovnako ako ten vyrobca.Robi sa to tak, ze vyskusas a potom uvidis ci to ide, nejde, blbne a podobne vecicky.

Děkuji za reakce. Řekneme, že zapojím nový router a nastavím ho normálně přes administraci 192.168.1.1. Jak mám poté nastavit ten extender (AP)? Na současném routeru možnost opakovače nevidím.

AP se nastavuje zase přes jeho vlastní administraci.

Jak se do té administrace můžu dostat? Musím se k AP připojit kabelem?

Musíš si na routeru zjistit IP adresu toho extenderu a do adresního řádku prohlížeče zadáš zjištěnou IP adresu.

Ještě mě napadlo, používám VPN Citrix k připojení na pracovní server. Nemuže zde nastat taky nějáký problém? Díky.