Záhada: wifi je pomalejší při 40MHz šířce

Z jakého důvodu je wifi pomalejší, když by měla být rychlejší? Spojení: 802.11n, 2xMIMO, Signál připojeného notebooku: -35--44V okolí: 6 wifi, nejsilnější má sílu signálu -78, Před změnou: 20MHz.jeden kanál (3), rychlost 10MB/s (třída spojení 130Mbps) (v pořádku)Po změně: 40MHz, kanály 3+7, rychlost 500kB/s až 3 MBps (třída spojení 270Mbps)

Odpovědi na otázku

Teď rychlost jede stabilně 7MB/s, ale i tak je to pomalejší než 20MHz...

Na druhý notebook má zapnutí 40MHz opačný efekt_ rychlost se z 10MB/s zvýší na 19.

Dobrej článek, ale nedozvěděl jsem se nic nového. to vidím v inssideru, že je připojen na kanály 3+7 a zabírá kanály 1-9. A rozhodně to není marketingový výmysl, když to reálnou rychlost zdvojnásobí na druhém notebooku

Problem je, ze wifi karty nemaju na meranie nic ine, len tych 5 paliciek, z ktorych je mozne vycitat h* a nie to, preco to nejde, alebo to blbne.Az budes mat wifi kartu, ktora vie zobrazit silu signalu v dBm, kvalitu signalu v %, sum, alebo SNR, dalej chybovost pre kazdy smer, tak v takom pripade je mozne presnejsie povedat, kde moze byt problem. MIMO karty maju zdvojene (ztrojene...) niektore obvody, tudiz by si mal vidiet signaly na kazdej antene.inSSIDer je malo platny, pretoze nevidi pocitace, ktorych moze byt okolo teba aspon 5x viac ako AP. Dalej to zavisi aj na tom, ako nah* je napisany ovladac.

Ale já žádný palice nezkoumám. Zkoumám jen aktuální přenosouvou rychlost a dále Zobrazenou rychlost, která je informativní, dá se z toho určit použitý přenosový mod (počet mimo, šířka, GI)- http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11n-2009 Každá karta umí zobrazit sílu signálu, i ty 3 co mám nejsou vyjimkou. Co mě fakt zaskočilo, je měření signálu pro každou MIMO anténu na wifi. Ne že by mě to nenapadlo,ale nikdy jsem něco takového neviděl na počítači, aby to byl schopen zobrazit. Co je to za program?