Záhada se zvukem ve windows 7

Po čisté instalaci w7 do pc HP pro 3010 mt zvuk jde. Zatím nenainstlovány ovladače realtek. PC vypnu a pak zase zapnu, tak zvuk nejde. Z tohoto stavu pc restartuji (nevypnu PC), tak pak zvuk jde. Pokud převedu PC do režimu spánku a pak ho po chvíli probudím, tak zvuk nejde. Z toho mi plyne, že PC nějakým způsobem při vypnutí a opětovném zapnutí asi nepustí do výstupu signál. Správce zařízení nehlásí problém. Ptám se zde znalých pc, jestli se setkali s podobným problémem a zda by my mohli poradit řešení.

Odpovědi na otázku

Zkus nainstalovat ovladače. Pak se uvidí. ☺

Po instalaci ovladačů realtek je to ještě horší,neb po restartu PC se zvuk už vůbec nezapne.

Instaluj ovladače ze stránek HP určených přímo pro tvůj model PC.

To sem zkoušel, nainstalovat přesně ovladač z roku 2009 ze stránky HP,problém pořád stejný. Windows hlásí že zvuk normálně funguje. Když tám test repráků, tak teploměr ekvalizéru ukazuje zvuk, tj graficky se hýbne nahoru.

Odpojit / připojit stávající repro jsi vyzkoušel? Případně použít jiné nebo sluchátka? Zaznamená sw při odpojení/připojení repro aktivitu na konektoru?

Na první otázku odpověď je ano a na druhou také ano. Windows se chovají jako kdyby zvuk normálně fungoval.

Niektore zvukovky si checkuju, ci mas pripojene repraky, ked nie su pripojene, tak sa ani nezapne zariadenie na prehravanie zvuku(ikona repraku je preskrknuta).nemoze to byt aj tvoj pripad?Resp. mozno si to nevie detegovat repraky, raz ano, raz nie, nemozes skusit porovnat napriklad so sluchatkami?(radsej ich nepripajaj do front panelu ale rovno zozadu na vystup zvukovky, mohol by byt vadny front panel)

Repráky jsou připojeny přímo na desku v zadní části pc.Ikona zvuku ve windows není přeškrtnutá.Pokud zapnu na sluchátka, pořád stený problém jako s repráky.Přemýšlel jsem jestli se to nepřeíná do režimu hdmi, který je také v nabídce na kartě se zvukem. Nevím ale, jak tento typ ovladače odinstalovat. A nebo tam nahrát nějaký úpně starý ovladač pro kartu realtek alc888, který nenainstaluje ovladač pro hdmi? Deska nemá hdmi výstup.

Ovladače pro HDMI jsou součástí ovladačů pro grafickou kartu, ty od Realteku je neobsahují. Díval jsi se do nastavení zvuku, jaké zařízení máš nastavené jako výchozí pro přehrávání zvuků?

Ano díval, výchozí zařízení je nastaveno na repráky HDA.

A ani tam test (je na záložce Přehrávání/Vlastnosti/Upřesnit) nevyloudí z reproduktorů žádný zvuk? Zkoušel jsi ty repráky i jinde?

Test zvuku také nevyloudí zvuk, ale ekvalizér zaznamená garficky zvuk, jako by zvuk normálně fungoval. Zkoušel jsem i jiné repro i sluchátka, která na jiném pc fungují. Problém pořád stejný. Myslím, že problém je v pc a ne v repro.

hele není úplně jasný jak to myslíš. Pokud třeba tak, že máš povolenou výhradní kontrolu a nějaká apliace jí využije, ty aplikaci pausneš (nebo klidně i ne) a počítač uspíš, a po obnovení činnosti nepokračuje přehrávání zvuku, je to tím že zvukovce bylo přidělelno nové přerušení a zvuk z aplikace už neproudí do původního zvukového zařízení. Kdydbys ale spustil aplikaci novou/jinou, například pro přehrávaní písniček, tak ta prostě odešle zvuk kam má a vše bude hrát. Řešení v pořípadě USB zvukovky prakticky neexistuje, i kdž MS před pár roky ovladače (které běží v uživatelském kontextu) přepracoval a jsou mnohem stabilnější a odolnější. U interní (i externí - USB, za pokus nic nedáš) zvukovky můžeš zkusit zakázat výhradní kontrolu a pak je šance že standardní audio výstup si dokáže zmizivší mu zařízení znovu alokovat a začít ho používat. Pokud to myslíš jinak, je třeba to rozvést a popsat.

Zkusil sem vypnout tu výhradní kontrolu a problém pořád stejný. Stačí přepnout pc do režimu spánku a po probuzení zvuk nejde, i když před přepnutím do režimu spánku zvuk normálně fungoval.

No dobře. Ale myslíš to tak že zapneš aplikaci, zvuk je přehráván, aplikaci ukončíš, počítač uspíš a po probuzení už žádný zvuk z nově spuštěné aplikace? Nebo, spustíš aplikaci, uspíš počítač, po probuzení aplikace pokračuje v činnost ale zvuk žádný neslyšet? Lze tvůj problém chápat i jinak, ale tohle jsou nejběžnější situace.

Díky za trpělivost. Já se nemám na mysli nějakou aplikaci. V pc je teď čistá instalace w7. Žádné jiné programy, tudíž by měly fungovat jen zvuky windows. Takže zapnu windows, zvuk je přehráván, windows ukončím nebo počítač(windows) uspím a po probuzení už žádný zvuk z windows není slyšet. Žádná aplikace v pc není, v pc je jen w7 32 b. Napadlo mne změnit prioritu pro zvuk v procesech ve správci úloh, ale windows mi to nedovolí zvednout z normální priority na vysokou.

Jasně ale zvukový výstup si vždy vyžádá nějaká aplikace, i když jde o apliakaci která je součástí instlace Windows. To bylo jen pro upřesnění. Takže pokud tě chápu správně, tak se tě týká ten případ, že nemáš problém s přerušením zvuku (uspáním a probuzením počítače) dodaným aplikací (třeba hrou, kterou nechceš ukončit). Tak to je zásadnější problém, který by neměl nastat. Já se ti totiž snažím vysvětlit, že ovladač zvuku a mixer je jedna věc (část) a zařízení na které je zvuk fyzicky posílán věc druhá. Když budeš mít například externí USB zvukovku, tak po probuzení počítače získá (může získat) jinou adresu či přerušení a zvuk který byl před uspáním na toto zařízení posílán bude na stejné místo posílán i po probuzení (jenže zařízení již bude připojeno jinak). Proto jsem říkal, že zakázání výhradního režimu může (ale nemusí) pomoci, protože o to kam je zvuk poslán se pak stará přímo směšovač, který je součástí Windows a již ne samotná aplikace. Pokud ty teď klepneš, po probuzení PC, na audio soubor a ten se přehrává ale zvuk neslyšet, jde pravděpodobně o mnou popsaný problém také, ale nemělo by k němu dojít. Jak situaci napravit nevím. jedině snad můžeš zkusit zkusit zkontrolovat v msinfo32, zda nedošlo ke konfliktu sdílení (HW prostředky, konflikty či sdílení), nebo se přímo podívej i k vlastnímu ovladači (opět skrze oznamovací oblast - vlastnosti daného zařízení) a pokusit se problematickému zařízení přidělit jiné prostředky. Jinak já mám také Realtek integrovanou zvukovku a normálně mi funguje (s plnou funkcionalitou) s nativními ovladači od MS. Takové to Dolby Home Theatre a podobné nazdobeniny umí ovladače MS také, akorát se to zapíná v rozšířených vlastnostech (korekce podle místnosti, virtuální prostorový zvuk) a není to skrze speciální udělátko, které má možná hezký design, ale jinak je to jen zdroj potencionálních problémů. Zkus to také tak. Odinstaluj ovladače (odeber je, compmgmt.msc - správce HW) a nech systém znovu rozpoznat zařízení zvukové karty. Ten problém Ukázat celý příspěvek

Tak jsem si půjčil toto:http://www.czc.cz/axago-ada-15-usb2-0/15216... A problém se zvukem ve w7 je vyřešen.Přes usb kartu zvuk funguje normálně.Děkuji všem za rady a snahu mi pomoci.

No jo, Peklotek... Vadny ovladac, co ineho. Vcera tu niekto tiez niekto nechapal ako sa moze odpajat wifi ked je 3m od routra v tej istej miestnosti. Rovnako vadny ovladac Peklotek.

nejde zvuk vůbec po vypnutí ani zapnutí -_-

dělá mi to naprosto to stejné , HP dv 6000 už delší dobu si s tím nevím rady , nejsem troglodit , vím že si mám zkontrolovat zapojení , repraky mám nové , zvuk běží a po vypnutí zase třeba několik dní neběží ... instalovat ovladače vůbec nemá smysl , bojím se jestli má smysl instalovat nové win

Problém se zvukem který mám já, je asi v ovladačích. Většinou používám linux a tam je všechno v pořádku, zvuk jde jak přímo z noťasu, tak z bedýnek i ze sluchátek, zatímco u w7 sluchátka ani bedýnky nereagují. Můj NB je ASUS Zenbook Prime UX32VD.

v reproduktoroch sa zmenil na nizky zvuk nejde ako stereo nemozem regulovat volum knofliky stale na jednej urovni dakujem