» Poradna » Počítačové sítě

Záhada domácí sítě

Ahoj, potřeboval bych poradit s mojí záhadou mé domácí sítě :DHned k problému: Do bytu mi jde koax od UPC kde se pomocí rozdělovače rozdělí na internet a kabelovou televizi. Z toho jde koax do modemu od UPC. Hned u toho mám vstupní zásuvku na eternetovej kabel která končí u mého PC. Tam jsem měl píchlej router s wifi a do toho PC, vše běželo. Teď potřebuju udělat změnu tak, že hned za modemem je router, kterej pak vede UTP kabelem ve zdi a končí u PC kde má být switch a pak do PC a ostatních věcí. To už ale bohužel nejede. Ale záhadou mi je, že když vynechám ten kabel ve zdi, tak to jde i se switchem nebo bez, nebo když jsem uplně vynechal modem a šlo to zdí do PC i přes switch. Všechny kombinace fungujou, ale nefunguje to pokaždé, když je router před kabelem ve zdi (odzkoušeno PC a notebookem). A myslím tím, když tam figuruje ten kabel, pokud to napíchnu NB hned na routeru, tak jde.Nevím, jestli je to srozumitelný :D Díky moc!

Odpovědi na otázku

Není.MP

Dík, to jsem přesně potřeboval vědět... :DZkrátka mi jde o to, co je špatnýho na tom kabelu, když normálně funguje, konektory jsou v pořádku a kříženej neni, i když to je dne už jedno.

Asi ma kabel drobnou vadu, ktera routeru vadi. Porty ma jake 1000? 100?, pokud zkousi giga muze mu vadit i jeden spatne narazeny drat.

má 1000... No jako právě vše přes ten kabel jede, ale jamile je router před kabelem, mám problém. Ještě jsem chtěl switch s routere prohodit, ale to jsem zjistil, že nemůžu.

Podľa mňa tam bude ježek v kleci.

Ten router máš jako AP, nebo skutečně routuješ? Jakou adresu má modem UPC a jakou tvůj router?

No, asi router? to popravdě fakt nevim, protože tahleta problematika jde trochu mimo mě. Já ani nevim kde zjistim, jakou adresu má modem, protože v síti není nikde vidět

Z modemu vede kabel do WAN portu routeru?

Jo

Mám tuto teorii. Modem od UPC má 100Mb/s port. Ten využívá jenom 2 páry v kabelu. Proto nevadí, že někde na modrém či hnědém páru je chyba. Router ASUS má 1000Mb/s porty. Switch za tím bude rovněž 1000Mb/s. Pro 1000Mb/s se používají všechny 4 páry, takže vadně zapojený drát vadí. Chtělo by to opravit koncovku na kabelu, co prochází zdí. V jedné z nich je chyba.

Máš vadný kabel z routeru do zásuvky s kabelem ve zdi.☺

no to vim taky že je chyba v om kabelu, ale jak říkám, ve všech jiných případech ten kabel funguje na 100 %

Přečti si znova, co jsem napsal. Kabel ve zdi je ok. ☺

Ne, to jsem už taky přehazoval, tím to neni

od UPC mas modem alebo router?

Od UPC mám modem, router je ASUS RT-AC52U B1

Pokial som to spavne pochopil, tak mi z toho vyplyva, ze kabel ve zdi je vadny.