» Poradna » Mobily

Zafixovaná frekvence monitoru + DisplayPort

Zdravím,pořídil jsem si nový (repasovaný) PC a mám s ním následující potíže. Jedná se o lehce vylepšenou verzi tohoto stroje http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp , grafika je tam integrovaná Intel HD Graphics 2500 a Windows 10.1) Mám dva monitory a na jednom z nich jsem si přes "intelovský ovladač" nastavil frekvenci 85 Hz, což ale bohužel ten monitor (LG flatron w2243s) nedává a je zhasnutý s popiskem out of range 85 Hz. A já to teď nemohu ani za boha rozchodit. Díky druhému monitoru mám ještě nějaké možnosti, ale dost jsem jich už vyčerpal. Zkoušel jsem odinstalovat a reinstalovat ovladače, odinstalovat zařízení ve správci zařízení, změnit nastavení v nouzovém režimu (v nouzovém režimu najede) i režimu se sníženým rozlišením. Nic z toho mi nepomohlo, což teda nechápu, přijde jako by snad monitor měl nějakou svou paměť. Jsou ještě další možnosti jako reset biosu, reinstal systému apod., ale rád bych využil nějakou méně drastickou možnost. Napadá někoho něco? Druhý monitor, co mám, tak ten funguje v pořádku.2) Tento PC má výstupy VGA a DisplayPort a já mám monitory pouze s VGA. Připojení přes VGA je bezproblému (pominu-li problém výše, na druhém monitoru to je OK). Redukci DP to VGA jsem vyřešil tímto kabelem (https://www.czc.cz/gembird-cablexpert-kabel-... ), který mi při připojení k notebooku funguje bez problému. Pokud ho ale připojím k tomuto PC, vypadá to jako by do monitoru ani nešel žádný signál. Zkoušel jsem oba monitory v době, kdy mi fungovaly oba Ovladače jsem samozřejmě zkoušel nejnovější. Napadá někoho, jestli bych mohl ještě nějak jinak ověřit, jestli z toho DP leze nějaký signál nebo ne?Předem díky za reakce.

Odpovědi na otázku

Problém č.1 jsem vyřešil - v režimu s nízkým rozlišením jsem nastavil nižší frekvenci přímo pro dané rozlišení a to, zdá se, zabralo.Nevíte tedy někdo co s problémem č.2 s DisplayPortem?

Jo chlape, já řešil něco podobného a to, že jsem změnil rozlišení na jednom kdy kabel byl pouze 60hz a já dal rozlišení na 144 (což mi vyplo monitor) poté jsem ale ještě nastavil tenhle monitor jako hlavní, takže druhý zhasl a teď ti po pěti hodinách píšu, protože jsem to vyřešil přes externí aplikaci do windowsu kde jsem se dostal na mobilu na plochu a konečně věci nastavil zpět tak jak mají být. :D Jdu spát a co nejdřív skočím pro lepší kábl... Snad ostatní nebudou mít tyhle problémy a pokud ano, WIN appka to snad vyřeší :)