» Poradna » Ostatní

Žádný signál v TV po cca 2minutach

Dobry den,od nejakeho casu nam prestal fungovat TV signal. Pri zapnuti TV to jede asi tak 2 minuty,nekdy snad aj 5minut. Pak to napise "zadny signal". Kdyz prepnu program,znovu to tak 2minutky jede. Kde muze byt chyba? Chapal bych kdyby to neslo vubec,ze muze byt nejaky komponent spatne,ale takhle?Mam setobox s DVB-T2 a divam se na monitoru. Antena je pokojova. Do ted to dlouho normalne slapalo.Nekde jsem videl diskuzi, ze by to snad mohl byt problem v spatnem napajecim kablu anteny. S privodem napeti nebo tak nejak. Muze byt? Ale proc prvni minuty to jde a po prepnuti kanalu to zase nachvili jde.Diky za kazdou radu.

Odpovědi na otázku

To určitě není kabelem. Tohle je spíš jednoduše vadný set-top box.

Skôr by som napísal - vadný TV prijímač. Píše, že z STB pozerá na obyčajnom monitore. Podľa príznakov - telka jednoducho sa odpája od zdroja signálu (od STB - nevieme, ako je pripojený HDMI vs. SCART) - TV tuner asi bude funkčný, nakoľko z STB už neprechádza cez ten tuner v telke. Ale podľa toho ako píše - má asi nejaký starší televízor, novšie by mali už mat DVB-T/T2 tunery.

Asi jsem tak trochu prisel co to dela,ale jak to opravit jeste ne. Vypada to, ze to dela jen na tech programech ktere jsou T2. Takze spatny je bud setobox nebo antena,ze? Sice jsem cetl ze anteny DVB-T2 nemusi byt, ze staci aj DVB-T ale ktovi...Pak by to mohl byt jeste setobox, mam: EVOLVEO OMEGA T2 HD DVB-T2 H.265/HEVC rekordér DVB-T2 ale podporuje,tak nevim jestli by to bylo tim.Nasel jsem ale takovej clanek:RUŠENÍ PŘÍJMU TELEVIZNÍHO A ROZHLASOVÉHO SIGNÁLU: CO ZPŮSOBUJÍ MOBILNÍ SÍTĚ LTE?Myslite,ze by to mohlo byt ono? Jsem z Brna.Pise jsem tam neco takoveho:"Antény, zesilovače a další prvky rozvodů byly ale vyráběny na celé TV pásmo a vedle televizního signálu tak nyní přijímají naplno i signál LTE, jehož síla je v mnoha případech výrazně vyšší než síla signálu vysílačů DVB-T/T2.Vliv silného signálu LTE se projeví degradací příjmu, kterou divák pocítí buď ve zhoršení příjmu (typické „kostičkování“ obrazu, zasekávání se obrazu i zvuku) nebo v nemožnosti příjmu některých DVB-T/T2 multiplexů."Tak,co tedy s tim? Novou lepsi antenu?

Spíš ven anténu. Mám na co by kamenem dohodil a zbytek doběhl zesilovač nedaleko, ale když jsem jel na anténu na balkonu byl obraz dobrý, Když dám pokojovou s TV o dvě cimry dál seká se mi to, zamrzá, opakuje větu.

Pokud máš pokojovou anténu, tak bude mít na signál vliv úplně všechno. Od otevřených/zavřených dveří, přes pohyb a rozmístění osob v pokoji až po počasí. Pokud má přijímač měření síly a kvality signálu, tak najít nejlepší místo co nejvýše tak, aby signál nevypadával. Přijímače mají buffer, do kterého ukládají signál, aby mohly vykrýt krátkodobé poklesy a výpadky signálu, které by jinak působily velmi rušivě. V okamžiku po zapnutí se možná ještě pohybuje někdo po místnosti a signál je jakžtakž. V okamžiku, kdy se osoby usadí v pelechu, nebo se objeví někdo s rušičkou (mobil), signál zmizí. Nejlépe anténu ven, směrem k vysílači.