» Poradna » Programy

Zadání dav v sekundách - Excel

Zdravíčko,už asi hodinu prohledávám google a nemůžu najít nic,co by mi pomohlo, proto prosím o radu Vás. Potřeboval bych do excelu zadat ručně asi 1000 hodnot, které mám naměřené v sekundách. Bude to v jednom sloupci. Jenže excel mě pořád nutí formát buňky mm:ss (nebo hh:mm:ss atp). Téměř většina dat je pod 60s. Jde mi tedy o to, že se mi nechce zadávat ke každému údaji napřed 00:0... Dokonce, když zadám "00:03" tak si to odvodí, že jsem chtěl napsat 3:00, což nechápu (ani silnější "zmáčknutí" entru nepomůže :) ). Prosím Vás tedy o radu, jak to udělat, abych mohl data zadávat v sekundách, aby to excel bral stále jako čas a já s tím mohl dále pracovat. Děkuji mnohokrát za odpověď, Petr

Odpovědi na otázku

Pokud to máš skutečně v sekundách, tak do prvního sloupce zadej sekundy.Do dalších sloupců si to rozlož na samostatné (hodiny), minuty, sekundy. Do posledního sloupce pak použiješ funkci ČAS(h;m;s). Formát buňky si nastavíš dle potřeby.

Řekněme , že do A1 zadáš čas. Buňku nech ve formátu obecný a piš tam čas v sekundách třeba 30Do sloupce B dej vzorec =A1/(1440*60) a uprav formát buňky na vlastní, třeba h:mm:ss

Děkuji za obě odpovědi, velice mi pomohly. S pozdravem Petr