» Poradna » Ostatní

Zadání čísla v Access

Dobrý den,potřebuji do tabulky v access zadat číslo a to včetně čísla za desetinnou čárkou (tj. 14,23) a takto zadaná čísla sečíst (např. výsledek bude 56,23). V současné době dochází k jejich zaokrouhlení (a na místo 14,23, zapíše do tabulky 14,00).Pro někoho sranda pro mě velký problém. Začínám.Díky

Odpovědi na otázku

Jaký datový typ máš nastavený u pole v tabulce (včetně velikosti, formátu atd.) ? Mělo by být číslo, velikost raději dvojitá přesnost (sčítání desetinných čísel), formát obecný a počet desetinných míst automatický. Pokud zadáváš pomocí formuláře, tak by se nastavení pole mělo převzít z tabulky.

Velikost pole - dlouhé celé čísloFormát - StandardníPočet desetinných míst - 2Poslal bych obrázek, ale to nejde.

dlouhé CELÉ číslo ? tak to asi bude ten problém, ne ?

přesně tak, dlouhé celé číslo, ale ono se nedalo přepsat. Prostě nebyla navržena jiná možnost. Problém jsem již vyřešil!Děkuji

Jen doplním. Doporučuji odzkoušet různé varianty polí (text, číslo, datum atd.), velikost, formát atd. a případně použít nápovědu. Kdybys u tvého problému použil pro pole "text" a zadával pak desetinná čísla, zjistil bys, že to "Access" umí sečíst. Např. pole "text" zabere daleko méně místa v databázi, než pole "číslo" s dvojitou přesností.