Začínající problémy s monitorem

Dobrý den,měl bych dotaz a to takový, že mi zrní u monitoru dole celá lišta (jen pár sec. a po chvilce zas). Kabel je HDMI, ale mám podezření, že to dělá těžení kryptoměn (na GPU) a nebo je to odcházející monitor.DěkujiPetr

Odpovědi na otázku

Asi dlouhodobé přetěžování GPU (dlouhé využívání s vysokou teplotou) - odchází RAM na té kartě.

Takže mi 6 Gb asi moc nepomůže na GPU. Nevím co považuješ za vysokou teplotu, ale nad 60 stupňů to nešlo. Takže pokud bych dále těžil, tak bude po grafice. Je to sice 1060 6GB, ale nikde na internetu jsem neslyšel o tomto a dotyční používali 1070 půl roku v kuse těžila a na nic podobného neupozorňovali.

Některé grafiky to vydrží několik let bez problémů, jiné to zabalí za pár měsíců. Záleží jaké jsi měl štěstí na kvalitu konkrétního kusu.

Je to Asus, takže by to neměl být šunt. Doufám, že nedá úplnou výpověď.

Na značce nezáleží, odejít může každá. Pokud už má viditelné problémy, tak je konec blízko.

To jo, asi bude nejlepší cloud mining.

V první řadě zkus jiný kabel. Vadný HDMI totiž dělá přesně tohle.

Jenže když jsem na GPU těžil, tak se více přikláním k tomu, že je GPU na cestě ke smrti než kabel, který je dost silný a myslím si, že se nikde zlomit nemohl a i kdyby jo, tak nepůjde obraz úplně.

robí to i mne monitor philips keď mám napojené na monitor dva zdroje s rôznymi parametrami. po nadstavení rovnakých parametrov(napr.:1080i-60hz) to nerobí.