» Poradna » Programy

Záchrana nahraných filmů

Dobrý den.Na HD (500 GB) mám nahrané ze satel. přijímače (Ariva Ferg.) některé - pro mne důl. - filmy. Bohužel Ariva jenyní těžce poškozena - a přehrání, samozřejmě, na něčem jiném - jiný satel. přijímač, settopbox, tel. LED -vše s USB vstupy - je nemožné. Nahrání samozřejmě proběhlo přes USB. A jiný přístroj - jakýkoliv - s USBvstupem, to "nevezme". Nanejvýš se mi zobrazí seznam filmů, ale spuštění nefunguje. Televizor Samsung,typ UE 40D5000 - po aktualizaci software- byl nejblíže spuštění, ale nakonec nic. Vyzkoušel jsem i multimed.centrum s inzercí, že si poradí s různými koncovkami nahrávek (ts, tn) ale i to selhalo. Asi je nahrávka přesDANÝ přístroj zcela specifická, pokud se přístroj porouchá, může se nahrávka zahodit?? ještě podotýkám, žes Fl. diskem (32 - 64 GB) je situace zcela stejná. Nebo je to nějak zakódováno?Je možné nějaké řešení této nepříjemné situace (asi taky nejsem sám s tímto problémem)?Taky jsem se zbytečně radil s různými "odborníky" v obchodech. S pozdravem Karel Havlíček

Odpovědi na otázku

Jo, určitě s tímto problémem nejsi sám. Nevím čemu říkáš důl. filmy, ale já přestal ztrácet čas pokusama, vytiskl jsem si seznam filmů, který jsem viděl stejně jako ho vidíš ty a obešel pár BD/DVD půjčoven. Až na jediný film, který stejně za moc nestál, jsem našel všechny.

Co to zkusit z druhe strany - alespon naznacit o jake filmy se jedna, a mozna ze bude nejjednodussi je od nekud stahnout. Jinak nekomu funguje na prehravani v PC WMP s W7 nebo Elecard MPEG Player.

Video bude nejspíš uložené v nějakém normálním kontejneru a kodeku, ale s "drobnou" úpravou, kterou zavedl výrobce konkrétního zařízení, takže pokud není známa ona "drobnost", jdou soubory použít jen v zařízení od onoho výrobce

Co na to říkali v servisu daného přístroje?

Stiahni si maly program "MediaInfo" alebo "GSpot" (netreba ani instalovat, mozno spustat z USB).Tieto programy Ti ozrejmia co vlastne je v danom subore (kodek videa, kodek audia, bitrate, snimkova frekvencia, datovy tok ...)Az potom mozno byt mudry a hladat riesenie.

Ahoj,jak řekl 331, stáhni MediaInfo, některé z těch videí v něm otevři a textový výpis hoď sem (Zobrazení/View jde přepnout na Text, pak to celé okopíruješ a vložíš sem).Může to být nějaká zcela banální záležitost - nestandardní nastavení kodeku atd. Ono většina zařízení s usb vstupem je dosti vybíravá a např. DVD ripy filmů z netu v AVI některé jdou a jiné ne - prostě ne vždy je v tom AVI to samé. Takže musím ze "špatného" AVI dělat to "správné".Pokud sem dáš ten výpis z MediaInfo, tak ti téměř na 100% budu schopen poradit program a nastavení, pomocí kterého to převedeš na něco, co ti TV s usb vstupem přehraje.PS: jen pro kontrolu - na PC to přehrát jde? Třeba ve VLC nebo SMPlayer? (oba přehrávače jsou zdarma, česky a existují i v portable verzi, co se nemusí instalovat)

připojil bych disk do pc, dal bych do flashky Ubuntu 12 04 (Live) a toto Ubuntu bych nabootoval, adresář s filmy bych pak přes to Ubuntu přesunul na oddíl s NTFS, prostě tam kde je Windows instalovaný, pokud to pujde, tak pak vypnout odpojit flash s Ubuntu i ten hdd vyndat a spusit Win a s těmi soubory se poprat, možná je bude nutný překonvertovat, možná to Media Player Classic zvládne přehrát (K Lite balíček instalovat)

Dr.No64 "Názore oborníka" - čteš dotazy a přemýšlíš u toho?! Správná odpověď MXiQ | 27. 7. 2012 14:27. Ony totiž tyto "krabičky" opravdu mívají svůj formát souborů, případně standardní formát a kodek s nějakou "malou" úpravou, a bez znalosti té úpravy smůla. Existují prý různé konvertory, třeba pro set-top boxy od UPC prý něco takové existuje...dost pochybuju, že to K-Lite bude znát, to jsou specifické věci výrobců set-top boxů.

Nahrávky ze STB UPC se dají číst přes Linux Reader a přehrávat např. ve VLC (formát TS).

Trochu tu ironii brzdi, ony totiž STB, satelity i televize nepoužívají jen upravené formáty souborů, nebo řekněme kodeky, ale také specifický systém souborů - není to FAT32, ani NTFS. To bude možná ten problém

PS: ...a tedy linux by si s tím mohl poradit

No a co jsem psal?

Nerozumím, regoval jsem na "Pozitron"

na ně nereaguj, to jsou 2 tokový ču*áčkové

A proč Albi? Co ti proboha udělal? Vždyť ti dal za pravdu! MLUV ZA SEBE! Ale stějně nevím, tazatel ty soubory "vidí", souborový systém by mohl být asi Ok. Asi spíš opradu jak píše MiXiQ, ale tak v tom VLC by to zkusit mohl.

Jo, já taky a psal jsem v 15:19 "Nahrávky ze STB UPC se dají číst přes Linux Reader..." Jak jsi přidal poznámku pod sebe, vypadalo to, že reaguješ na mě. Vpoho.

Jen jsem ti dával za pravdu a pozitronovi to trochu víc přiblížil Mějte se tu a hezký víkend

Dík oběma, o tom Linux Readeru je dobré vědět, třeba to jednou využiju se svou UPC krabičkou.

přesně tak

Jo sorry, měl bych se zamyslet, začíná to být sport u něho

Video files containers: avi, mkv, mpeg, mpg, mov, vob, ts, m2ts, trp, mp4, | dvr (default record format) | |-> video codec supported in containers: mpeg2, H.264 |-> audio codec supported in containers: mp3, ac3Zkusil bych přejmenovat soubory na *.avi a nějaký rozumný videopřehrávač v PC. (KM player, VLC....)

Dle mne to neprehraje nikde, protoze to bude zasifrovane.To, ze uvidi soubory pod Linuxem, pripadne jakymkoliv jinym systemem nic neznamena.Stejne tak, pokud jsou zasifrovane soubory pod EFS ve Windowsu, tak je to to same. Soubory videt jdou, ale tim to konci.Podobny dotaz i s nulovym resenim:http://jnp.zive.cz/jak-otevrit-soubor-z-tv-s... a nejenom tenhle.

Sam jsi zasifrovanej

tak to zkus spustit http://www.ulozto.cz/xLjC1xh/dvr-zip

copak, nejde to?

Arivu mam.Takze tak prevest ty soubory na format, ktery pozadujes.Treba Total Video Converter. Tim prevadim z Ariva na PC a i obracene.

DVR-Studio http://www.slunecnice.cz/sw/dvr-studio/---------A200_Ariva_TS_Tool - prevedie dvr subory na .ts a potom to prehraje kaydz plazer v pc aj konvertorom je to mozne prekonvertovat na iny video format.Popripade .ts koncovku suboru premenovat na .mpeg,mpg. http://www.allmusicfind.com/audio-id/57ddda8ch32i0http://www.tvdigitalne.cz/ferguson-ariva-200.html