Záchrana HDD

Vedel by niekto poradiť ako zachrániť dáta z HDD ?
Je to 2,5" disk z notebooka, ktorý nevie nabootovať. Počas bootu zahlási, že chýbajú nejaké súbory.
Skúšal som ho dať do šuflíka, ktorý je pripojený cez USB, ale tam nevidno celú partíciu.
Na internete som sa dopracoval k HDD regenerator-u, ale nepodarilo sa mi vytvoriť s jeho pomocou bootovacie CD, lebo tento sw. nevidí moju mechaniku. Žiaľ som sa ani nedopátral k helpu pre tento soft.
Vedeli by ste poradiť postup, ako na to ?
Má niekto skúsenosti s HDD Regenerator, prípadne vedel by uploadnúť image takého CD ?
Kam by sa dal pripojiť 2,5" disk ako "slave" ?
Tuším že cesta by viedla aj cez nejaké linuxové CD, ale žiaľ s linuxom nemám skúsenosti.
Vopred dík za rady.

Odpovědi na otázku

Příliš podrobností bohužel bez podstatnýchinformací. V první řadě bych HDD, snad je IDE, pak přes redukci nebo futrálek, ale moc to nerozhoduje, a provedl důkladnou analýzu počátku (MBR) a boot sektoru v particii OS a pod. Pak by se vidělo.

ano disk je "starý" - IDE

Velmi by mě to lákalo, ale když si uvědomím tolik "stupňů" volnosti, které by mohly nastat, tak se omlouvám, za možná zbytečně vzbuzenou naději. A jen plácat také nechci. Promiň. Jinak, protože je IDE, existuje asi za 70.- peněz redukce. Následně lze použít mračna SW, od GetDataBack, přes Drive Rescue, Recovery Files či R-Studio či Acronis DDS atd. A hlava je potřebná a v tomto případě vždy "recoverovat" jinam, než na chorý HDD

Ďakujem za nakopnutie. Presne to som potreboval. Prestal som myslieť v mantineloch užívateľa firemných notebookov a spomenul som si že na skrini leží staré PC s Pentiom. Použil som GetDataBack. To na čom mi záležalo už mám, ale dostal som sa k problému ako preinštalovať notebook. Keď to išlo tak pekne hladko rád by som sa opýtal, či by sa dal z takéhoto poškodeného disku (sú na ňom chybné sektory) spraviť image, ten preniesť na nový HDD doplniť chýbajúce súbory (opraviť inštaláciu win xp) ?

Za těchto okolností odkopírovat, co se dá, a pak toho chudáka pohřbít.

Někdo si tu stěžoval, že v image přenesené označení vadných sektorů nejde odstranit, ale osobně nevím.
Čistá instalace je určitě lepší.

Nevím jak kdo, ale já jsem zastáncem čisté instalace a nikdy mne to nezklamalo! Jinak abych šetřil čas tak jsem si nainstaloval PC, veškeré ukládání všech důležitých souborů jsem převedl na jinou prtition v Acronisu jsem si vytvoříl zálohu disku C: a zaváděcí medium. V případě jakékoliv doinstalace si vytvořím po kompletním vyčištění a scdisku zálohu novou nebo zálohu doplňkovou. Ostatní už řekne zaváděcí medium Acronisu. Obnova trvá asi 20 min. a rovná se čisté instalaci.
Pokud dojde k jakému koliv problému nic nehledám, pouze to C:čko překopítuji zpět a nijak se nevzrušuji.
HDD měním nejpozději každé 2 roky, to je dříve než se na něm začnou oběvovat vadné sektory.

Nějakým "Live CD" si nabootuj, na poškozený disk by ses mohl dostat, když bude štěstí a vykopíruj, co potřebuješ, ideální by bylo Live Cd XP, ale s Linuxem to je taky ok...

len tak pre budúce generácie, keby náhodou niekto používal vyhľadávač.

Stiahol som si image CDčka HDD regenerátora cez P2P siete.
Po prvých 8MB našiel prvý vadný sektor, za 2 dni spravil 650 sektorov (ktoré ale nevedel opraviť) a potom zamrzol. Takže neviem čo si o tom softe myslieť.

Disk som dal prehľadať a opraviť chkdiskom, ktorý na ňom ťažko popracoval. Po reštarte bol disk úplne mŕtvy - čo ma vôbec neprekvapilo.

Nuz, co cakas od kadejakych cracknutych programov? Mimochodom, dobra rada pre buduci krat: ked sa ti nieco taketo stane, prve co treba urobit je: odpojit disk, a urobit si jeho obraz. Pracovat potom s tym obrazom. Aby si si data ktore este na disku su neprepisal. A miesto tohto podivuhodneho softu si nabuduce stiahni obraz SystemRescueCD (alebo UltimateBootCD), nabootuj z neho, a skus. Je to sice live-cd zalozene na linuxe, ale po nabootovani tam mas take jasne menu, ze to zvladne kazdy...

Není mnoho softů, které by uspěly po GetDataBack. Tedy uživatelsky přívětivých klikátek. Buď rád, že máš co potřebuješ a dopřej mu nebe.

Mojou motiváciou bolo zachrániť legálnu inštaláciu win + drivery + office. Ale z disku, v ktorom niečo hrkoce, keď sa s ním potrasie to už asi bolo moc ambiciózne.

Ja som si urobil bootovacie USB, program sice bezal takmer 24h v kuse ale vysledok stal zato, zachranil mi 2 disky o celkovej kapacite asi 50 gb a vsetky data na disku. nasiel mi a opravil vyse 3000 chybnych sektorov

Jsi borec. Sám bych to nedokázal. Většího vola k pohledání viděti, velkého štěstí se nadíti.

A to je výhoda Poradny, na foru by se to smazalo a nerozesmálo nikoho.