Záchrana dat z harddisku

Zdravím,nevím, jak, ale když jsem po delší době chtěla spustit svůj externí harddisk, abych mohla opět zazálohovat data a hlásí mi to, že na něm nic není a chce naformátovat.Někde jsem našla radu, ať do příkazového řádku zadám chkdsk I: /f, že mi to opraví, ale problém je, že mi to následně vyhodí hlášku, že chkdsk není kompatibilní s RAW drives. Prosím, nevíte někdo, jak s tím? Potřebuji ta data z disku obnovit a nevím jak, když chkdsk nefunguje. Předem moc díky.

Odpovědi na otázku

Vůbec nic s tím nedělej a svěř to někomu, kdo to umí obnovit. Pokud nikoho nemáš nebo tam máš opravdu důležitá data (z vlastní hlouposti nezálohována), svěř to firmě. Ale není to nic levného. Pro představu mrkni na konec stránky:https://zachranadat.czc.cz/detail.html

Načíst linux, to asi nedáte.... Takže odborníkovi.

Zápisy o souborovém systému jsou na disku na 2 místech. Pokud se liší, nebo na jednom místě chybí, dostaneš uvedenou hlášku. Pokud jde o data, zkus R-Studio, snad něco zachráníš.

Záleží jak moc jsou ti data drahá jestli moc, tak rovnou oslov nějakou firmu. Data sice můžeš zachraňovat přímo ze svého disku, ale většina operací trvá dlouho, jestli má disk HW problém, může při tom umřít, navíc není dobré na původní disk cokoli zapisovat, když něco nevyjde tak bude mít i odborná firma problém.I doma můžeš zkopírovat pomocí raw copy obsah svého disku na jiný, nejméně stejně velký (půjčený, koupený...) a z kopie zachaňovat. Data ze zmizelého oddílu umí vytáhnout DiskDrill, sice ne jak byly v adresářích, ale lepší než nemít vůbec nic. Zmizelé údaje o oddílu včetně adresářové struktury umí obnovit PartitionGuru (po zakoupení licence, free jen ukáže jestli to půjde). Dalších programů na obnovu/záchranu dat je hodně, projdi tematické sbírky na slunečnici, stahuj a podobně, ale opatně, třeba seznam přidává k freewaru instalaci "Lištičky", lepší je stahovat přímo od autorů (z domovské stránky aplikace), i tak může být něco přilepeno