Záchrana dat z 3TB HDD připojeného přes rámeček zvládající max. 2 GB

Ahoj.Prosím o pomoc se záchranou dat. Připojil jsem přes USB nový 3TB HDD zašifrovaný TrueCryptem a naformátovaný do externího rámečku, který umí jen 2 GB. Začal jsem jej plnit daty a po těch cca 2 GB se začala data ztrácet. Než mi došlo, co se děje, přestal se disk hlásit, resp. ztratila se partition.Podařilo se mi načíst "záložní hlavičku" TrueCryptu, takže disk se připojil, jen stále není vidět partition, hlavní i záložní hlavička partition nenalezena (TestDisk, R-Studio).Pomocí R-Studia jsem z toho sice vytáhl pár dat, ale většina jsou nesmysly, např. videosoubor obsahuje data, která obsahovat má, ale místo původních 2-4 GB má třeba 10-14 GB.Žádné zápisy jsem na disk nedělal, jen se jej pokouším různě číst. Protože jde o 3TB disk, má místo MBR nově GPT. Data jsou téměř výhradně AVI a MKV.Poradí někdo, co s tím? Jde GPT hlavička ještě zachránit? Nebráním se programům z Linuxu, to už si nějak nastartuji přes live distribuci...Předem mockrát děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Žádné zápisy jsi nedělal, až na tu hlavičku, že? Ta, samozřejmě, byla zálohována, když jsi svazek vytvořil (alespoň předpokládam), takže teď posloužila pouze k připojení. Uvědom si, že jsi sypal na drive data, která z důvodů FYZICKÝCH možností nebylo možno zapsat respektive není dost dobře možné říci, kam se vlastně data, která fyzicky nebylo možné zapsat, "zapisovala". To, že jsou rozbité katalogy určitě plyne z problematiky drive "posazeného" do futrálu, který není vhodný a nezvládl to. Pokud nebude provedena analýza SW, který obsahuje diskeditor, nebude možné naprosto nic o drive říci. I kdyby bylo, vzhledem k zašifrofání by to stejně bylo na dvě věci. Obecně to vidím na naformátování a opětovné používání s tím, že data jsou NENÁVRATNĚ ztracena. Snad na závěr jedno upozornění. To co jsi proved, je nevratné. A navíc, pokud budeš příště v TC šifrovat cokoliv (drive, oddíl nebo vytvářet kontejner), vždy si na kvalitní médium pořiď klon. VŽDY.

Tak tak, nic jiného než obnovu hlavičky TrueCryptu jsem nezapisoval.Zvláštní mi přijde, že systém před připojením takového disku nic neřekne...Ta data, o která jsem zřejmě z větší části přišel, byla těsně před zálohováním O ztrátě dat vím své a zálohuji, ale naučil jsem nerad opět něco nového.Přesto myslím, že s šikovným nástrojem, možná z Linuxu, půjde něco dělat. Zkusí někdo další, prosím?

Tie data mas nenavratne fuc.Ramecek adresuje len 2TB a strcis tam 3TB disk.Po prekroceni hranice 2TB ide adresny citac od zaciatku, takze vies asi kde sa dostal. Nabuduce rozmyslaj.Je to podobne ako ked by si mal RAM 4GB a chcel by si do nej zapisat 6GB program.

....Začal jsem jej plnit daty a ....... pravdepodobne si data PRESÚVAL - to je CHYBAdata sa majú KOPÍROVAŤ, a originál sa maže až po PREVERENÍ správnosti prenosu

Rád bych vám nějak pomohl, mě se něco podobného stalo před léty, kdy na jednou HDD jsem náhle ztratil přístup k datům a nezobrazovaly se partition. Pomohl mi program, který mi přístup k datům opět nahodil - PTDD Partition Table Doctor 3.5 http://www.slunecnice.cz/sw/partition-table-doctor/