Zachování původní adresářové struktury při synchronizaci hud.přehrávače přes MTP

8 odpovědí řadit od nejnovějších

3. 3. 2024 • 9:59

Po letech jsem zprovoznil svůj vintage harddiskový hudební přehrávač Creative Zen Touch 20 GB. K počítači se připojuje USB kabelem a komunikuje v režimu MTP. Když chci synchronizovat hudební knihovnu v počítači s přehrávačem Zen, vytváří se v něm adresářová struktura podle názvů interpretů a alb. V původní složce s hudbou v počítači je adresářová struktura samozřejmě jiná. Jak tuto strukturu adresářů zachovat i v paměti přehrávače Zen jinak než prostým zkopírováním?Problém je v tom, že v přehrávači Zen se složky vytvářejí podle ID3 tagů a ty často obsahují znaky nepovolené pro název složky a jsou nahrazeny zástupným symbolem "_". To způsobí problém při další synchronizaci, protože původní zdrojový soubor s nepovoleným znakem v ID3 tagu a soubor v paměti přehrávače Zen, kde je nepovolený znak nahrazený podtržítkem, se tváří jako dva rozdílné soubory a synchronizační program se mě poté ptá co s tím "novým" souborem v přehrávači Zen má udělat. Musím synchronizačnímu Ukázat celý příspěvek

Nejoblíbenější multimediální přehrávače

3. 3. 2024 • 11:29

Nejspíš jen když najdeš program, který to umí 🙂Běžné "hudební knihovny" jsou založené na tagách, tedy názvech alb a interpretů.Já používám WMP, složky a soubory mám pojmenované/upravené podle sebe a při synchronizaci se generují "normální" názvy složek/souborů (jen obsahují mezery).Resp. mám upravené ty texty v tagách - dalo to fůru práce, ale je pokoj.

3. 3. 2024 • 11:40

Ano, to je zatím jediné řešení co mě napadlo a částečně jsem to už udělal. Jen tím zbytečně znehodnocuji tu původní knihovnu. Protože když je třeba otazník (který pro název složky použít nelze) korektní součástí názvu alba, rád bych ho tam prostě zachoval. A těch příkladů kolizních znaků samozřejmě bude víc, třeba uvozovky atd.

3. 3. 2024 • 11:43

je to 20rokov stare, ako to pani v creative vtedy naprogramovali, tak tak to je. Pouzivat to dnes je nezmysel, mas telefon, nainstaluj si tam Aimp, ten vo windowse normalne cita zlozky, ci aj v telefone, zistis sam. A tamten creative si odloz ako zaujimavost pre vnukov.

3. 3. 2024 • 12:02

Jasně, většinou poslouchám muziku z mobilu přes Bluetooth. Tohle je fakt už taková rarita a starožitnost, ale když to i po těch 20 letech funguje, tak mi bylo líto, že to leží v šuplíku a chtěl bych si na tom občas poslouchat a s nostalgií zavzpomínat na mladí - rupla na to tenkrát celá moje výplata. ??

3. 3. 2024 • 12:12

Můj nejmíň 20 let starý iRiver hraje furt skvěle, má FM rádio, umí nahrávat přímo do MP3 a skvěle vypadá ... mobil to umí taky, ale designově se tomu nevyrovná 🙂

3. 3. 2024 • 12:16

ale ved jasne, do tesca mozes ist aj na koni s vozom, nalozis nakup a ides domov. Radio pocuvam odkedy mam android telefon online a mp3ky nepocuvam, ale ked chcem mozem, lebo mam spojazdneny synology audio station..

3. 3. 2024 • 12:31

Má ten tvůj iRiver stále původní akumulátor? Fascinuje mě, že ten Zen s původním akumulátorem stále vydrží hrát cca 16 hodin na jedno nabití. Čekal bych, že se za 20 let ta li-ionka rozloží na atomy a přitom k mému překvapení má stále cca 2/3 původní kapacity.

3. 3. 2024 • 15:00

Můj 395T je na 1 tužkový (jak alka, tak aku), nemá vestavěný. Ale mám i video a foťák Sony 25/20 let staré, kde origo LiIon baterie stále fungují, značková kvalita.

Určitě si přečtěte

Články odjinud